• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.539 acteurs
  • 199.088 gebruikers
  • 9.376.798 stemmen
Avatar
 
banner banner

Die Legende von Paul und Paula (1973)

Drama / Romantiek | 105 minuten
3,42 18 stemmen

Genre: Drama / Romantiek

Speelduur: 105 minuten

Alternatieve titels: The Legend of Paul and Paula / Die Legende von Paul & Paula

Oorsprong: Oost-Duitsland

Geregisseerd door: Heiner Carow

Met onder meer: Angelica Domröse, Winfried Glatzeder en Heidemarie Wenzel

IMDb beoordeling: 6,8 (1.351)

Gesproken taal: Duits

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Die Legende von Paul und Paula

"The controversial comedy from behind the iron curtain."

De liefdesgeschiedenis van Paul (Glatzeder) en Paula (Domröse). Hij is bedrogen door zijn vrouw, zij de moeder van twee buitenechtelijke kinderen. Paula is meteen vol overgave, Paul enigszins gereserveerd, maar ook hij zal inzien dat dit de grote liefde is.

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Dievegge

Dievegge

  • 3173 berichten
  • 8199 stemmen

Nog nooit had ik wat uit de D.D.R. gezien, dus werd het dringend tijd. Verrassend genoeg blijkt het geen grauw arbeidersverhaal met een politieke boodschap, maar een kleurrijke romance met veel bloemen en muziek. Ze nemen rustig de tijd om een rocknummer van de Puhdys en het vioolconcerto van Beethoven op te voeren.

Van het dagelijkse leven van de Ossis wordt veel getoond, zoals een koffiemolen en een fluitketel. Aan de muur hangen ouderwetse tegels, waarvan er één ontbreekt. Oude gebouwen worden opgeblazen om ze te vervangen door eenvormige flatgebouwen. Ze rijden met de meest blitse auto aller tijden: de Trabant.

In technisch opzicht lagen de DEFA-studio's achter, wat blijkt uit een paar knullige actiescènes. De dialogen en de dramatische opbouw zitten wel goed. Er zijn vrolijke, maar ook tragische momenten. Preuts waren ze niet, want er komt wel wat bloot in voor.

De acteurs hebben uitstraling: Winfried Glatzeder met z'n langwerpige lijf en haviksneus; Angelica Domröse met haar waterige blik. Dit werd een bioscoophit, maar in de vroege jaren '80 kwam er een tv-verbod, omdat beide hoofdrolspelers naar het Westen overgelopen waren.


avatar van Fransman

Fransman

  • 3022 berichten
  • 2267 stemmen

Wat lang uitgesponnen liefdesgeschiedenis in hartje Berlijn, waar twee buurtgenoten, na vast te zitten in liefdeloze huwelijken, voor elkaar vallen en (weer) gelukkig willen worden. Zeker geen onaardige film, en qua vorm met hier en daar zeker verrassende vondsten. Maar het verhaal zelf is weinig verrassend. Wel een leuk inkijkje in het dagelijks leven in de toenmalige DDR (Oost-Duitsland) Kennelijk een groot kassucces in die dagen, dat van de van oorsprong Pool Winfried Glatzeder en Angelica Domröse 'wereldsterren' maakten, totdat ze naar het westen uitweken, en toen was het uit met de pret en mocht de film niet meer vertoond worden. Want hoe vriendelijk en vrolijk het er in deze film allemaal uitziet, het was en bleef een totalitaire gevangenis, totdat de Russen er hun handen vanaf trokken in 1989.