- Home
- Films
- The Mitchells vs. the Machines
- Filtered
Genre: Animatie / Avontuur
Speelduur: 110 minuten
Alternatieve titel: De Mitchells tegen de Machines
Oorsprong:
Verenigde Staten / Canada / Hongkong
Geregisseerd door: Michael Rianda
Met onder meer: Maya Rudolph, Danny McBride en Abbi Jacobson
IMDb beoordeling:
7,6 (145.876)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 14 oktober 2020
Plot The Mitchells vs. the Machines
"Saving the world can be a trip."
Katie Mitchell droomt van een carrière in de filmwereld en kan haar geluk niet op wanneer ze aangenomen wordt op de filmacademie. Haar vader Rick vindt dit echter de ultieme kans om Katie samen met het hele gezin naar de school te brengen. Hierdoor vergezellen ook moeder Linda, Katie's broertje Aaron en hond Monchi vader en dochter. Hun reis wordt verstoord wanneer alle technische apparaten wereldwijd uitvallen.
On demand-aanbod
-
meJane AbonnementInbegrepen -
€ 2,99 -
Netflix AbonnementInbegrepen -
€ 3,99
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,6 / 145876)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- The Mitchells vs The Machines (MusicMeter)
Social Media
Acteurs en actrices
Katie Mitchell / Dog Cop (stemrol)
Rick Mitchell (stemrol)
Linda Mitchell (stemrol)
Aaron Mitchell / Furbies / Talking Dog / Wifi Enthusiast (stemrol)
Mark Bowman (stemrol)
PAL (stemrol)
Deborahbot 5000 (stemrol)
Eric / PAL Max Robots (stemrol)
Hailey Posey (stemrol)
Jim Posey (stemrol)
Reviews & comments
moviefreak 13
-
- 27 berichten
- 1347 stemmen
Zalige film. Dankzij de mix van 2d en 3d animatie ziet de film er visueel uniek uit. De humor is razendsnel wat dit tot één van de grappigste animatiefilms maakt die ik de laatste paar jaren gezien heb. Niet elke grap slaat raak maar de grapdichtheid ligt zo hoog dat dit vaak rap vergeten wordt. De emotionele kern werkt verrassend goed. Voornamelijk door de band tussen vader en dochter. De boodschap is trouwens niet enkel dat technologie slecht is. Er wordt zowel kritiek gegeven op de technologie bedrijven als de old school levensstijl van de vader. De cast doet het ook grotendeels erg goed alhoewel de kleine broer van het gezin nogal duidelijk gespeeld wordt door een volwassene. Sony animation zou tot grote verbazing van de kijkers van de emoji film nog eens een concurrent kunnen worden voor pixar. Ze hebben een film gemaakt die vol zit met actie en emotie, maar vooral heel erg grappig is. Echt een perfecte film om met het hele gezin te kijken.
4.5 sterren
scorsese
-
- 13685 berichten
- 11451 stemmen
Goeie film waarin een tienermeisje niet kan wachten haar familie te verlaten en te starten op de filmacademie. Een vermakelijke, kleurrijke animatiefilm met een vlot tempo. Een leuk verhaaltje en ook de dynamiek binnen het gezin is prima neergezet. Genoeg actie, leuke humor en ook een fijne soundtrack (met een aantal knipogen naar andere films).
Shinobi
-
- 4318 berichten
- 2577 stemmen
"Movies were always there for me."
Bij het zien van de eerste trailer keek ik er al naar uit om deze film in de bios te zien, maar dat is helaas door de huidige situatie niet meer van toepassing.
De familie Mitchell is nou niet echt een normaal gezin te noemen. Zodra dochter Katie wordt aangenomen voor de filmschool besluiten ze om de banden eens aan te halen middels het maken van een road trip. Nietsvermoedend komen ze terecht in een technologische apocalyps waarin robots de wereld overnemen.
Qua stijl doet 'The Mitchells vs. the Machines' mij erg denken aan het geslaagde 'Into the Spider-Verse'. Ook deze film schotelt jou als kijker in een rap tempo een hoop visuele hoogstandjes voor. Daarbij zijn de gevatte grappen over het gebruik van technologie mooi meegenomen. Het komt allemaal lekker fris over.
Op den duur merk je wel dat de hyperactiviteit iets te veel van het goede is; al die memes en dergelijke worden hinderlijk. Hiervoor wordt er af en toe wel wat gas teruggenomen door wat meer in te gaan op het familiegebeuren. Echter ligt laatstgenoemde er soms te dik bovenop.
Al met al een vermakelijke animatiefilm voor het hele gezin.
Dikke 3,0 sterren.
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3732 stemmen
Amerikaans.
Waar de meest US animaties gewoon Pixar klonen zijn, lijkt deze film op het eerste gezicht iets eigens te willen zijn. Dat komt vooral door de wat lossere tekenstijl, die mij ook wat deed neigen naar de Spider-Verse film. Het is ook de stijl die je even hoop doet geven op iets echt anders. Helaas komen al snel bekende tropes om de hoek kijken. Vader die totale digibeet is, dochter die zich niet begrepen voelt omdat ze youtube filmpjes maakt. Vanaf de eerste 15 minuten kun je elke character-arc wel uittekenen. Die moeder op het einde moet dan ook weer zo luidruchtig woman-power-chick worden. Ik weet het er niet mee. Men vreet het op gezien de internet cijfers. Dus waarschijnlijk is een grote mensen hand ook al snel gevuld.
Het kijkt wel weg, maar gezien de stijl is het zo jammer dat het scenario en de personages zo 13 in een dozijn zijn.
3 sterren.
james_cameron
-
- 7363 berichten
- 10060 stemmen
Drukke, luidruchtige, nerveus gemonteerde animatiefilm met een weinig subtiele moralistische boodschap en klef sentiment. Geen Pixar-productie derhalve. Het ziet er allemaal fraai geanimeerd uit en de stemmencast is redelijk, maar de personages zijn aan de vlakke kant en qua plot valt er bijzonder weinig te beleven, op een paar leuke grappen na. Duidelijk een geval van stijl boven inhoud, al valt die stijl hier ook best wel tegen.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31501 berichten
- 5630 stemmen
Een leuke animatie die qua verhaal niet veel bijzonder doet en nog altijd mikt op een jong publiek, maar het spervuur aan grappen ligt hoog genoeg. Dat in combinatie met de mix tussen 3D en 2D animatie, zorgt voor een film die beter is dan je zou verwachten. De makers doen alvast meer dan met de computer een animatie uit de band te laten rollen, je merkt het enthousiasme achter de schermen en het idee om er toch wat creatiever mee om te gaan. Achter de vele grappen en mooie beelden, ziet dan wel een standaard verhaaltje. Maar verder is het wel een aanrader.
Baggerman
-
- 10845 berichten
- 8342 stemmen
De verrassing van de maand! Ik moet toch bekennen dat ik deze film met zeer veel plezier bekeken heb. Vooral vanwege de lol die de film uitstraalt, de vele soms flauwe grapjes die bij mij zeker vaak werkten en de soms ook best fraaie animatie. En inderdaad: de afsluiter met familiefoto's vond ook ik passend bij de film en gewoon leuk!
Jammer van het toch wat dunne verhaaltje en van het soms toch wat morele en sentimentele gedram. Maar uiteindelijk wel een aanrader voor een leuk avondje plezier.
Shadowed
-
- 12106 berichten
- 7064 stemmen
Erg leuk.
Ik had niet veel verwacht voordat ik de film keek, behalve dat ik waarschijnlijk wel vermaakt zou worden. Dat gebeurde dan ook, en nog veel meer. Ondanks dat deze film de originaliteitsprijs niet gaat winnen, is het wel een leuk avontuur met een belangrijke boodschap, ook al is deze boodschap best herhaald geworden door de jaren heen.
Ik had vooraf niet veel verwacht van de stemmencast. McBride lijkt me niet iemand die graag in dit soort films op komt dagen, maar ook hier weet hij zijn enthousiasme goed over de film heen te laten schijnen. Voor Rudolph is dit niet bepaald onbekend terrein, en doet het dan ook redelijk. Jacobson kende ik eigenlijk nog niet. Ik dacht dat ik de stem van Kunis hoorde, maar ook Jacobson stelt niet teleur.
Wat deze film vooral speciaal maakt is de enthousiaste regie die heel veel extra's op de film gooit. Veel kleurrijke sequenties, een megahoog tempo en ontzettend veel vermaakselementen. Elke scene zit boordevol detail en kleur, en dat maakt de film geen enkel probleem om uit te zitten. De 110 minuten voelden erg aan als 90 minuten, eigenlijk zouden veel animatiefilms hier een voorbeeld aan moeten nemen.
Ondanks dat de film vooral dwaas begint waar ik niet altijd een fan van was weet het zich vooral mooi staande te houden richting de finale. Uiteraard is het allemaal erg ver over de top, maar de film raakt, vermaakt en overtuigd. Het speelt erg leuk in op zowel de jongere als de oudere doelgroep. Misschien gaat het verder door de drukke aanpak niet veel indruk maken qua boodschap, maar het is ideaal kijkvoer.
Leuke film dus, behoort zeker tot de leukere animatiefilms van de laatste tijd. Het meest kwalitatieve dat er is, dat is het niet, maar zoals ik al eerder aangaf is het een film die meerdere emoties kan losmaken vanuit de kijker. Ik heb er erg van kunnen genieten, terwijl ik kinderfilms juist nooit zo speciaal vind. Goede verrassing dus met lekker veel flair.
K. V.
-
- 4454 berichten
- 3834 stemmen
Dit was een hele leuke film. Vond deze erg grappig, een tof verhaal en zelfs naar het einde toe ontroerend.
De film zag er tof uit, ook heel kleurrijk en ook veel actie. Niet echt minpunten bij deze film, behalve dat de stem van het zoontje er niet bij paste.
Een aanrader!
mrklm
-
- 12904 berichten
- 10736 stemmen
Hoewel de humor vaak geforceerd aandoet is de grappendichtheid net zo hoog als het tempo in deze vrolijke, erg op familie georiënteerde (en dus brave) animatiefilm over een gezin dat bol staat van de tekortkomingen en ontdekt dat het desondanks over de juiste elementen beschikt om te voorkomen dat de door Social Media geobsedeerde wereld ten prooi valt aan de virtuele entiteit PAL [Olivia Colman], die een geheel nieuwe (en vaak hilarische) draai geeft aan de term “Rise of the Machines”. Enthousiaste stemvertolkingen en een barrage aan inventieve visuele grappen, waaronder een bijzonder tennisracket en een confrontatie met Furby’s, zijn voldoende voor zo’n anderhalf uur vermaak voor jong en oud.
Fisico
-
- 10039 berichten
- 5398 stemmen
Eigenlijk wel een prima animatiefilm boordevol actie en ook humor. Eén van de grootste pluspunten is dat het nimmer stilvalt. Dit gaat misschien wel wat ten koste van de diepgang of de inhoud, maar er gebeurt zoveel per scène als in zijn geheel dat het enorm vermakelijk is en je dit al snel vergeet.
De humor slaat ook aan. De vader, de hond, de hele familie eigenlijk. Verder misschien ook herkenbaar voor een modaal gezin waarbij je stilaan tienerkinderen ontwikkelt. Het zijn niet meer de gedweeë koters van weleer. Family time staat centraal en hiertoe krijgen ze de kans wanneer de mensheid dreigt te verdwijnen. Daarnaast ook wat moraal over de technologiemaatschappij, maar zonder belerend over te komen.
Doet wat denken aan The Incredibles, maar moet daar vreemd genoeg weinig voor onderdoen, integendeel zelfs. Prima film voor het hele gezin!
mjk87 (moderator films)
-
- 15027 berichten
- 4762 stemmen
110 minuten, maar eigenlijk zijn dat er 95. De aftiteling duurde serieus een kwartier. De film mist nogal een eigen smoel en is een allegaartje van allerlei animatiefilms van Disney, Pixar, Dreamworks et cetera. De film is vaak ook enorm druk en schreeuwerig, iets waar ik totaal niet van houd. Jammer, want ondanks de weinig creatieve ideeën had hier best een vermakelijke film ingezeten. Het stemmenwerk is oké, animatie niet heel bijzonder maar gaat ermee door, dat gezinnetje kent wel een redelijke chemie en het eerste halfuur is nog wel prima. Daarna echter wirdt het pakken minder. 2,0*.
wendyvortex
-
- 5342 berichten
- 7350 stemmen
Even zien, leg nog even uit, waarom waren we ook alweer afgestapt van prachtig tekenwerk naar lelijke 3-D computeranimatie? Vermoedelijk omdat het goedkoper is. De poppetjes zijn namelijk echt lelijk, de robots en de achtergronden wat beter. Daarnaast allemaal te druk en te veel geschreeuw en dat stoort voornamelijk in het eerste half uur, waar de actie nog niet eens begonnen is. Als de Apocalyps eenmaal begint wordt het iets beter, maar een favoriet zal het niet worden.
Gerelateerd nieuws

Dit zijn de vijf best beoordeelde Netflix Original-films van 2021

Dit zijn de vijf best beoordeelde films van 2021 tot nu toe
Bekijk ook

Stalker
Mystery / Sciencefiction, 1979
934 reacties

7-Beon-bang-ui Seon-mul
Komedie / Drama, 2013
11 reacties

The Year Earth Changed
Documentaire, 2021
2 reacties

Wolfwalkers
Animatie / Avontuur, 2020
42 reacties

Retfærdighedens Ryttere
Komedie / Misdaad, 2020
95 reacties

The Velvet Underground
Documentaire / Muziek, 2021
14 reacties
Gerelateerde tags
mens tegen machinetechnologiedisfunctioneel gezinfamilie relatiesfamiliedramavader dochter conflictanimeevil robot大战机器人quirkyquirky humor
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








