Genre: Drama / Thriller
Speelduur: 84 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Amy Seimetz
Met onder meer: Kate Lyn Sheil, Jane Adams en Kentucker Audley
IMDb beoordeling:
5,0 (7.797)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot She Dies Tomorrow
"Your deepest fear is spreading"
Amy heeft opeens het voorgevoel dat ze morgen zal sterven, maar kan niet verklaren hoe ze dit weet. Haar vriendin Jane gelooft haar niet. Tot zij met hetzelfde gevoel wordt opgescheept en eveneens beseft dat morgen haar laatste uur is geslagen. Op wat weleens hun laatste dag kan zijn vatten de dames een bizarre reis aan.
Externe links
Social Media
Video's en trailers
Reviews & comments
Rvdz
-
- 633 berichten
- 2693 stemmen
Na net eindelijk Happiness gezien te hebben maar eens opgezocht waar Jane Adams verder nog in zit, leuk om dan hier tegenaan te lopen. Hopelijk snel te zien.
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3701 stemmen
Lastig.
Het gemiddelde is wel weer erg laag. Ik begrijp het enerzijds wel anderzijds is voor deze film zeker een publiek dus laat je niet afschrikken.
Waar de film wel wat begrip krijgt van mij is dat Amy Seimetz een sfeer wil neerzetten. Dat is altijd noemenswaardig. Ze wil de kijker een gevoel meegeven van onbehagen. Je merkt het aan de soundtrack, het herhalende, het visuele, de dialogen. Het enige jammere is dat het bij mij nooit dat gevoel echt opwekt. De vraag: Stel je weet dat je morgen dood gaat, kan best een unheimisch gevoel opwekken bij mij. Maar Amy haar aanpak doet dat niet bij mij. Dat ligt deels aan de iets te typische hipster personages die we volgen, en dat ze te rustig blijft qua visuals. Ze had wat meer op dat gevoel kunnen inspelen dat het einde echt nadert. Nu neemt de film ook veel tijd voor haar liefde en het verlies en gaat de film als een nachtkaars uit.
Niettemin denk ik dat deze film best een snaar kan raken bij de liefhebbers van trage cinema. Ondanks de poster wat horror achtig lijkt, is dit meer een film voor de Starbright Boys en Koekebakker's van deze site.
2.5 sterren.
Warp
-
- 963 berichten
- 3047 stemmen
Hoe zou je je voelen op je laatste dag en wat zou je doen? Een echt plot ontbreekt en het krabbelt allemaal een beetje voort. Verder ligt dit een beetje in de lijn van Woodshock en Melancholia. Best nihilistisch en verontrustend allemaal, sterke soundtrack en bij vlagen visueel best mooi met de nodige neonverlichting. Wel mocht het het allemaal nog een tandje intenser zijn.
Rickyman
-
- 1282 berichten
- 2721 stemmen
Fijn filmpje inderdaad.
Een bizar, minimalistisch maar sterk uitgevoerd slowburnertje, die nog ff bleef nazinderen.
Prima cast ook, met leuke bijrollen van Michelle Rodriguez en Adam Wingard.
AniSter
-
- 2325 berichten
- 1865 stemmen
Niet mijn ding, anders gezegd: waardeloos, traag en saai van begin tot einde.
joolstein
-
- 10829 berichten
- 8915 stemmen
Geprobeerd deze film te kijken maar halverwege gestopt en ik heb er de puf niet meer voor om dit trage nihilistisch drama nog verder af te kijken. Een waardering geef ik dan ook niet maar het was wel zeker laag geweest!
McSavah
-
- 9960 berichten
- 5268 stemmen
Toch eerder een absurd-droogkomische take op een (apocalyptisch) nihilistisch drama dan een nihilistisch drama zelf.
Rickyman
-
- 1282 berichten
- 2721 stemmen
Precies, je moet het wel kunnen zien natuurlijk, die humor of horror zit aardig verborgen tussen al dat drama. Kan me voorstellen dat je het anders als saai zult ervaren.
joolstein
-
- 10829 berichten
- 8915 stemmen
Tja zie nu inderdaad dat deze film ook als genreaanduiding, komedie heeft. Dat was des te meer een reden, en ik citeer voor het gemak even Rickyman bij een andere film,
dat de spanning ver te zoeken was en de trage vertelling ook niet in het voordeel werkt, tja dan slaat bij mij toch de verveling toe. Voor mij dus een wijselijk besluit om deze film niet verder te kijken en te laten voor wat het is.
mrklm
-
- 11374 berichten
- 9897 stemmen
Niemand lijkt precies te weten in welke categorie dit valt, maar dat is in dit geval geen aanbeveling. Na een nachtmerrie (of iets degelijks) is Amy [Kate Lyn Sheil] er zeker van dat ze morgen zal sterven. Dit bespreekt ze met haar zus Jane [Jane Adams], die kort daarna óók gelooft dat ze nog maar één dag te leven heeft. Zij deelt dat weer met iemand anders die hetzelfde begint te geloven en dat is het zo’n beetje. Er is geen verklaring voor deze vorm van besmetting en (spoiler alert) het leidt uiteindelijk allemaal tot niets. Het lijkt een excuus voor wat visuele hoogstandjes en niet meer dan dat. Leuk voor een korte film misschien, maar veel te karig voor een avondvullende speelfilm. Maar op het spel van Sheil en Adams valt desondanks niks aan te merken.
UmbraVitae
-
- 4319 berichten
- 4025 stemmen
Draak van een film, saaie drek tem...Heb hem halverwege afgezet, wegens té saai en omdat er gewoon niets in zat...geen film, gewoon prut.
ibendb
-
- 5037 berichten
- 3216 stemmen
Wat een cool concept.
De film was in de eerste akte wat te bevreemdend, maar ik raakte geleidelijk aan in trance van de geweldige cinematografie. De premise was voor mij hit or miss aangezien er wel een paar triggers voor me konden zijn. Gelukkig bleef dit uit en kon ik volop genieten van deze trip.
Acteerwerk is erg goed, ook een leuke cameo op het einde van de film. Muziek is herhalend in de best mogelijke manier. Beetje zwarte humor hier en daar maakte het af.
Jammer dat de film net dat tikkeltje te traag vooruit ging. Ik houd van een slowburn, maar dan moet de film ook daadwerkelijk een einde hebben.
flaphead
-
- 846 berichten
- 976 stemmen
Toch wel een interessante prent hoor. Hier gekomen na mijn kennismaking met Seimetz en Lyn Sheil in Sun Don't Shine, die mij erg positief verraste. De erg lage waardering verbaast me dan toch deels. Uiteraard niet voor iedereen weggelegd dit, want veel te vaag en traag, maar toch. Voor de liefhebbers van mystery en visuele kunde is dit toch wel een aanrader. Want het is een mystery op en top, met de hoofdmoot onverklaarbaar en onuitgelegd én de vreemdsoortige beelden. Het is duidelijk lowbudget, maar beeldvorming is prima in orde. Grootste minpunt is de traagheid en het net wat gemis van meer intensiteit. Ik heb het idee dat dat wel mogelijk was met dit concept. Al met al hou ik toch wel van dit soort filmpjes, waar het idee en de potentie hoog is, maar het soms er gewoon even niet uit komt, maar de waardering is er.
Thomas83
-
- 4026 berichten
- 3631 stemmen
Aparte film. De eerste minuten vond ik echt helemaal niets en ook maar lastig door te komen. Vanaf het moment dat we Jane Adams (wat een onderschatte actrice is dat ook) te zien krijgen begon de film me gek genoeg te pakken. De mix van onheilspellend, droogkomisch en... aangrijpend(?) is op zijn minst interessant te noemen. Het is ook een film met een heel eigen sfeer. Alles bij elkaar opgeteld was het genoeg om mijn aandacht tot het einde vast te houden.
De filmposter is inderdaad wel wat misleidend. Ik had veel meer een echte thriller verwacht. In plaats daarvan lijkt Seimetz meer geïnteresseerd in de dingen die we zouden doen of laten als we weten dat we nog maar kort te leven hebben.
Bekijk ook

Wolfwalkers
Animatie / Avontuur, 2020
42 reacties

Feels Good Man
Documentaire, 2020
3 reacties

Dick Johnson Is Dead
Documentaire / Drama, 2020
11 reacties

The King of Staten Island
Komedie / Drama, 2020
44 reacties

Greener Grass
Komedie, 2019
8 reacties

First Cow
Drama, 2019
33 reacties
Gerelateerde tags
obsessievrouwelijke vriendschapalcohol abusedyingvrouwelijke regisseurfear of deathobssession brother sister relationship
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










