• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.754 acteurs
  • 199.124 gebruikers
  • 9.378.921 stemmen
Avatar
 
banner banner

Durante la Tormenta (2018)

Thriller / Mystery | 128 minuten
3,54 364 stemmen

Genre: Thriller / Mystery

Speelduur: 128 minuten

Alternatieve titels: Mirage / Mientras Dure la Tormenta

Oorsprong: Spanje

Geregisseerd door: Oriol Paulo

Met onder meer: Adriana Ugarte, Chino Darín en Álvaro Morte

IMDb beoordeling: 7,4 (70.529)

Gesproken taal: Spaans

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Durante la Tormenta

"Who would you stop time for?"

Vera is gelukkig getrouwd en moeder van een dochter. Haar leven verandert in een nachtmerrie wanneer ze, in een poging een misdaad te voorkomen, een reeks kettingreacties in gang zet. Ze heeft de mogelijkheid om het leven te redden van een jongen, maar ontwaakt hierdoor in een nieuwe realiteit waar haar dochter niet bestaat en waar haar man haar niet eens kent. In een race tegen de klok moet Vera op zoek gaan naar een manier om haar gezin terug te krijgen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van jippie2010

jippie2010

  • 2613 berichten
  • 8109 stemmen

Het verhaal is in de basis niet echt vernieuwend.

Daardoor zitten in de eerste helft een aantal voorspelbare scenes die als enigszins vermoeiend kunnen worden ervaren.

Maar het vervolg is interessant. Complex genoeg om geboeid te blijven, maar behapbaar genoeg om de aandacht er bij te houden.

Terwijl ik de aftiteling laat aflopen ben ik geneigd om een half punt aftrek te geven voor de soundtrack, maar ik geef nog even niet toe aan die neiging. *3,5


avatar van knusse stoel

knusse stoel

  • 3288 berichten
  • 4326 stemmen

Met deze film weet Netflix wederom de aandacht op zich te vestigen en persoonlijk hoop ik dat ze in deze lijn verdergaan.

Een boeiende film met een goed verhaal en dat is wat we allemaal graag zien, voor ons is dat bij deze film goed gelukt. Nu en dan iets verwarrend omdat de lijnen in de tijd volgens een van ons niet helemaal klopte maar dat is nog leuk om te bespreken. Ondanks dit puntje van kritiek blijft de film toch op een hoog niveau en voor de beoordeling kwamen we uit op een gemiddelde van een kleine 8!


avatar van MisterD 1985

MisterD 1985

  • 151 berichten
  • 984 stemmen

Goede film! Deed mij erg denken aan Frequency. De spaanse acteurs boeien en daarbij ga ik ze herkennen (La casa del papel en Contratiempo). Het blijft spannend met leuke wendingen. Wel goed op blijven letten, anders raak je de draad kwijt. Op het eind een beetje afgeraffeld.


avatar van Flat Eric

Flat Eric

  • 6444 berichten
  • 1026 stemmen

Wormhole, wat een raar woord eigenlijk.

Maar wat een fijne Spaanse film was dit toch weer. Begin zo langzamerhand wel fan te worden van de Spaanse cinema.

Hoewel dit een ingewikkeld verhaal was wist het me toch te boeien. Met de sprongen in tijd was ik vaak even de draad kwijt maar bij dit soort verhalen is het vaak onmogelijk alles te snappen en/of te doorgronden of het allemaal logisch is.


avatar van Movsin

Movsin

  • 8286 berichten
  • 8432 stemmen

Fantasierijk verhaal dat precies door het ongeloofwaardige boeit, nieuwsgierig als men is hoe de cineast uit die puzzle geraakt. En eigenlijk lukt dat best, maar voortdurende aandacht is wel vereist.

Een pluspunt zeker voor script en montage en op het acteerwerk is niets aan te merken.

Te klasseren onder "SF-tijdreizen" met een asterisk "Bijzonder".


avatar van scorsese

scorsese

  • 13171 berichten
  • 11080 stemmen

Goeie film waarin een vrouw per ongeluk haar eigen verleden verandert. Een prima gegeven dat hier een prima mix weet te vormen tussen drama, thriller en sciencefiction. Aan de lange kant, maar het plot is onderhoudend genoeg en zit verder ook goed in elkaar (ondanks dat sommige elementen wat voorspelbaar waren).


avatar van arno74

arno74

  • 8700 berichten
  • 3342 stemmen

Fijne soort van tijdreisfilm die uitgaat van het concept dat elke kleine handeling tot een hele andere toekomst kan leiden. De aanpak van de regisseur vond ik best origineel, heel knap aangezien dit thema al erg vaak is verfilmd. Ook fijn dat er ondanks de complexiteit geen plotgaten te vinden zijn. Met de sfeer en het plot zit het wel goed. Ruime 3,5*, richting de 4*.

Wat mij betreft bevindt Oriol Paulo zich op de goede weg, zijn eerste film (El Cuerpo) vond ik erg matig (2*), het zat vol met slecht acteerwerk, clichés, ongeloofwaardige situaties, en scenes die men over had moeten schieten. Zijn tweede (Contratiempo) zat goed in elkaar, daar werden naar aanleiding van een gebeurtenis meerdere potentiële scenario's bekeken die daaraan vooraf hadden kunnen zijn gegaan, een soort van omgekeerde Durante la Tormenta. Het doet me heel in de verte, vanwege het thema en het Spaanse, wat denken aan Los Cronocrímenes - Timecrimes (2007).


avatar van Alathir

Alathir

  • 2130 berichten
  • 1636 stemmen

Weer een sterke film van Oriol Paulo. Hoe verzint de beste man het allemaal. Zeer straf en erg bekwaam filmgenie. Aan iedereen die zo weg is van Christopher Nolan zou ik toch eens aanraden om deze Spaanse filmmaker zijn oeuvre door te nemen.

Het einde was misschien wat afgeraffeld en kwam nogal complex over met al die tijdlijnen. Uiteindelijk neem je het als kijker een beetje voor waar, maar de plot is wel sterk en intrigeert. Nu al benieuwd naar zijn volgende film.


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8672 berichten
  • 3944 stemmen

Wat te plotgedreven en te gelikt naar mijn smaak en met een melodramatische insteek die niet zou misstaan in een B-garnituur televisiedrama. Neemt niet weg dat 'Durante la Tormenta' (2018) een aardige opvolger is van bekendere 'tijdreisfilms' als 'Frequency' (2000), 'The Butterfly Effect' (2004) en 'Mr Nobody' (2009). De film lijkt een rechtlijnige (ietwat voorspelbare) thriller te worden, maar neemt enkele afslagen waardoor de gruwelijke moord aan het begin slechts een radertje is in een andere puzzel. Zonder meer knap gedaan, ook omdat ik hierdoor een andere film zag dan ik aanvankelijk had verwacht.


avatar van IH88

IH88

  • 9734 berichten
  • 3186 stemmen

Durante la Tormenta

Sterke en originele sci-fi film. Durante la Tormenta gaat over tijdreizen en parallelle dimensies, maar regisseur Oriol Paulo stelt wel zijn personages en hun ontwikkeling voorop. En dan krijg je meestal de beste sci-fi films. Het script zit goed in elkaar en het wordt nooit te ingewikkeld of vergezocht, en het acteerwerk is fantastisch. Vooral Adriana Ugarte verdient alle credits. Grootste minpunt is het moordsubplot, wat niet werkt maar wel een grote rol speelt binnen het verhaal. Dit had weggelaten mogen worden of in ieder geval een minder grote rol mogen spelen, want het had de film nog beter gemaakt.


avatar van Noodless

Noodless

  • 10047 berichten
  • 6182 stemmen

Oriol Paulo,die moet ik in de gaten houden.

El Cuerpo (2012) en Contratiempo (2016) waren zijn vorige films die van mij goede recensies kregen.

Het uitstekend werkje Los ojos de Julia (2010) heeft hij het verhaal geschreven. En ook bij deze film weet de regisseur mij weer te overtuigen. Knap opgebouwd verhaal over tijddimensies die de kijker op het puntje van zijn stoel houdt. Daarbij overtuigende rollen en wederom sfeervol gefilmd. 8/10


avatar van TMP

TMP

  • 1892 berichten
  • 1718 stemmen

De eerste twee films van deze regisseur zijn mij goed bevallen, dus daarom vol vertrouwen deze film opgezet. Het bleek echter een enorme tegenvaller te zijn. Het onderwerp - tijdreizen - is al vaker (en doorgaans veel beter) uitgewerkt in films en series. Het kon mij hier helemaal niet boeien. Geen interessante personages of verhaallijnen. Sterker nog, het plot kan ik kort na het zien van deze film al nauwelijks meer navertellen. Het acteerwerk is overigens ook niet echt bijzonder.


avatar van david bohm

david bohm

  • 3075 berichten
  • 3439 stemmen

Van tijdreisfilms van Spaanse bodem heb ik betere exemplaren gezien, niet heel verrassend deze prent.

Doet mij vooral denken aan de series Dark en Stranger Things. Degelijk, maar geen aanrader.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9971 berichten
  • 4657 stemmen

Wat een nepfilm. Hoe verder ik deze film bekeek, hoe minder ik ervan begreep en hoe meer ik eraan ging twijfelen of het wel allemaal steek hield. Dit is gewoon zo'n absurde vergezochte fabricage dat je knap gaat vinden omdat je het toch niet begrijpt. En ik heb dan maar de TV met een diepe zucht afgezet toen de hidalgo pop bij de eindaftiteling aan het blaten was.

Nochtans zat er wel een goede film in: de koppeling van een moordverhaal met een science-fictionelement zoals alternatief tijdsverloop levert vaak goede resultaten op als er even over nagedacht wordt en met een degelijke structuur. Maar helaas zakt het hier vrij vlug als een kaartenhuis ineen in onwaarschijnlijkheid en een rotslecht einde. Slechtste van Oriol Paulo tot nu toe..


avatar van Mickey b

Mickey b

  • 749 berichten
  • 566 stemmen

Hou van het genre timetravel met bijhorende butterflyeffecten en paradoxen. Vond deze film top. Wel bekeken in Engelse audio ipv originele Spaans (Netflix). Deze film moet niet onderdoen voor Hollywood. Spaanse acteurs even top.

Heb zopas op één week twee seizoenen van Dark gebingewatchted en als je deze hebt gezien kan geen film deze moeilijkheidsgraad evenaren. Dark is de top als het gaat over complexe vlindereffecten. Ik vond deze film dus zekerlijk voldoende te volgen...


avatar van marcelsmit

marcelsmit

  • 21 berichten
  • 68 stemmen

Ik kijk nooit spaanse of italiaanse films in eigenlijk, toch heb ik deze gekeken en ik ben blij verrast. Ik heb de audio wel op engels nagesynchroniseerd gezet waardoor de filmbeleving net iets minder is, maar ik vond het echt een topfilm. Zat goed in elkaar en heeft me vanaf het begin naar het einde steeds meer geboeid! Echt een aanrader.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Ben eerlijk gezegd blij verrast met deze laatste film van Oriol Paulo. Contratiempo was eveneens een schot in de roos en naar El cuerpo kijk ik vervolgens ook uit. Films over tijdrijzen of butterfly effects zijn steeds een zekere mindf*ck waarbij je je aandacht moet houden. Toch vond ik deze film niet bijzonder complex door de prima opbouw die Paulo hanteert. Ik bekeek hem sowieso in de originele Spaanse versie, stoorde me hoegenaamd niet. De wijze waarop het butterfly effect wordt gehanteerd door sterk denken aan Back to the future, alleen is het hier wat serieuzer. Wie Frequency behoorlijk vond, komt ook hier aan zijn trekken.

De film bestaat eigenlijk uit twee grote plots die met elkaar verweven zijn. Enerzijds heb je een mysterieuze gecoverde moord en anderzijds heb je het leven van Vera dat overkop wordt gezet doordat ze een kleine aanpassing doorvoerde in het verleden. Dit brengt haar leven in een totaal ander perspectief.

Het wordt eventjes nadenken wanneer Nico en Vera elkaar ontmoeten en de ware toedracht van hun band onthullen. Ook het dilemma op het einde zat goed in elkaar wanneer Vera voor de keuze wordt gesteld welk leven ze wou leiden. De zelfmoordactie zelf kon ik echter niet plaatsen.


avatar van Black Math

Black Math

  • 5430 berichten
  • 1753 stemmen

Een film die net als zoveel andere films het concept tijdreizen helaas niet correct uitvoert. Als tijdreizen mogelijk zou zijn, moet er sprake zijn van gesloten tijdachtige krommen, en hoe dat werkt wordt het beste geïllustreerd in de eerste twee Terminator films, die wat mij betreft de standaard zetten van hoe tijdreizen wèl uitgebeeld zou moeten worden in een film.

Als we de natuurkunde even vergeten is dit verder wel een interessante film. Het uitgangspunt is boeiend en met weet er een spannende thriller omheen te bouwen. Helaas is de soundtrack wel wat de nadrukkelijk aanwezig op bepaalde momenten en dat weegt altijd wel zwaar bij mij. Uiteindelijk kom ik op 2,5* uit.


avatar van Patjée

Patjée

  • 98 berichten
  • 565 stemmen

Heerlijke film! Blijft boeien door z’n gelaagdheid. Prachtig hoe ze dit plot laten ontspinnen. Het enige wat ik niet helemaal begreep is waarom die agent, die ook haar partner (en het jongetje van vroeger) blijkt, niets tegen haar gezegd heeft toen ze op bureau aangifte kwam doen van het feit dat haar man haar niet meer herkent en haar dochter spoorloos is. Wat was daar precies het doel van?

Vond het trouwens een mooi detail dat er drie verhaallijnen/alternatieve tijdlijnen zijn; bij eentje komt hij onder de auto; bij de andere valt zij dood op een auto; en bij de laatste - die enkel tot stand kwam omdat ze elkaar hebben willen redden - eindigen ze daadwerkelijk samen. Is het waard om later nog eens te kijken!


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Doorgaans zijn films, waarin gegoochel met de tijd een essentieel onderdeel vormt van het plot, niet aan mij besteed. Meestal ben ik daar te lui voor of heb ik daar geen zin in. Dit is allicht een van de uitzonderingen die de regel bevestigt. Het is een degelijke thriller, die op een sporadische kortsluiting na goed te volgen is. Een waardige opvolger van Oriol Paulo’s ook al beklijvende Contratiempo (2016).


avatar van Mac Hammer Fan

Mac Hammer Fan

  • 6027 berichten
  • 7450 stemmen

Oriol Paulo is een Catalaanse kineast die mij bekend is van de meesterlijke thrillers “Contratiempo en ”El Cuerpo.” Zijn recentere film vertelt het verhaal van Vera, een gelukkig getrouwde moeder, die op een heel bijzondere manier het leven redt van een jongen door middel van een vreemde wending in de werkelijkheid. De knaap woonde 25 jaar eerder in haar huis. Maar de gevolgen van haar goede daad veroorzaken een kettingreactie waardoor ze wakker wordt in een nieuwe realiteit waar haar dochter nooit geboren is en haar leven heel anders is dan ze zich herinnert. Met dit verontrustende uitgangspunt presenteert "Durante la Tormenta" ons een verhaal dat onze realiteiten en veel van de aspecten die we als vanzelfsprekend beschouwen, in vraag stelt.

Vanaf het eerste moment weet de regisseur de kijker te boeien met het verhaal van deze moeder en de grauwe setting die een plot omringt rijk aan personages en nuances. De cast doet het voortreffelijk en het scenario is intrigerend. Het is gefilmd met een razend tempo en visuele kracht, en presenteert een rijkdom aan elementen die me twee uur geboeid hielden. Net als in zijn vorige werken is Oriol Paulo erin geslaagd de spanning heel goed te combineren met een heleboel gevoelens en genres om de film van diverse nuances te voorzien, dit alles zonder te vergeten wat zijn doel is. Deze science-fiction-thriller is een topper. Niet te missen.


avatar van Mysterie-schrijver

Mysterie-schrijver

  • 223 berichten
  • 447 stemmen

Toffe film! Verrassend tot het einde!


avatar van lang pee

lang pee

  • 3249 berichten
  • 1414 stemmen

Ik vond dit zeker een goede film, maar vond Contratiempo en El Inocente toch nog net iets beter. Ik ben normaal niet zo een fan van Spaanse films, maar vond deze al goed geacteerd en spannend, heb ervan genoten...


avatar van filmkul

filmkul

  • 2483 berichten
  • 2254 stemmen

IJzersterke thriller mysterie. Het verhaal zit goed in elkaar, maar kent wel wat plotgaten die verder niet storend zijn of afbreuk doen aan de film. De opbouw is goed en als snel wordt je de film ingetrokken. De spanningsboog die vanaf dat moment ontstaat, weet men tot het einde goed strak te houden. Als kijker voel je goed mee met het hoofdpersonage. Het acteerwerk is verder dik in orde. Visueel ziet de film er ook goed uit. Aanrader. 4.0