

Bastaard (2019)
Genre: Thriller
Speelduur: 104 minuten
Oorsprong:
België
Geregisseerd door: Mathieu Mortelmans
Met onder meer: Spencer Bogaert, Bjarne Devolder en Tine Reymer
IMDb beoordeling:
5,9 (321)
Gesproken taal: Nederlands
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Bastaard
"Grief is a necessary evil"
De zeventienjarige Daan heeft het niet makkelijk. Zijn oudere broer Robbie is twee jaar geleden gestorven in een ongeluk, wat nog sporen nalaat binnen het gezin. Zijn moeder Nina sluit zich thuis op, zijn vader Filip vlucht weg in zijn werk. Wanneer moeder en zoon de dakloze Radja ontmoeten, ruikt Nina kans om de leegte in haar leven opnieuw in te vullen. Zonder overleg haalt ze Radja in huis. Al gauw verwelken de relaties binnen het gezin en infecteren seks en geweld de burgerlijke geborgenheid.
Externe links
Acteurs en actrices
Daan Van Noey
Nina Van Noey
Radja Loens
Filip Van Noey
Wijkagent Luc Callens
Paul Coussement
Wes Segers
Martine Naessens
Robbie Van Noey
Jonas Rottiers
Video's en trailers
Reviews & comments

Flitskikker
-
- 436 berichten
- 521 stemmen

barcam
-
- 910 berichten
- 896 stemmen
Enorm genoten van deze vlaamse thriller.
Als debuut van regisseur Mathieu Mortelmans kan dit tellen.
Top film.

barcam
-
- 910 berichten
- 896 stemmen
Gezien in Kinepolis Oostende in Avant-Première op 23/9/19 om 19:45.
Was in het kader van de BNP Paribas Fortis Film Days.
Veel positieve reacties gehoord achteraf in de zaal.

black_shadow
-
- 113 berichten
- 5 stemmen
Ik hoop dat dit een goede Vlaamse thriller is.
De trailer ziet er al heel goed uit.
En Koen De Bouw echt een heel goede akteur.

GoodOldJack
-
- 1185 berichten
- 4479 stemmen
Zeker geen slecht debuut (debuut langspeelfilm dan). Beste momenten waren misschien zelfs nog wel de openingsminuten (leuk openingsshot!), daar werd toch zowel qua muziek als qua camera als ... het meest los gegaan en het paste wel bij hoe het verhaal zich ontwikkelde in dat allerbegin. Originele insteken naarmate het verhaal vordert ook zeker en vast. Vond Bjarne Devolder als Radja ook zeker sterk acteren. En het is allemaal gewoon vlotjes gefilmd en gemonteerd. Over zijn geheel dus absoluut vakkundig in mekaar gestoken en gemaakt. Sfeer is er voldoende zonder echt te overdonderen en de opbouw is in orde.
Mindere puntjes? Tine Reymer staart toch net iets te vaak gepijnigd in het niets om de kijker toch maar zeker duidelijk te maken wat voor een vertroebelde ziel ze is (wat op zich absoluut niet haar fout hoeft te zijn uiteraard), bepaalde keuzes die haar personage maakt zijn verder net iets te, voor mij dan, ik kon me echt niet voorstellen waarom ze bepaalde keuzes maakte en consequent bleef volhouden. Koen De Bouw, in een weliswaar bijrol eerder, was ook matig voor zijn doen. En Spencer Bogaert als zoon vond ik ook lang niet altijd overtuigen. Misschien haalde ze overigens wel het maximum uit hun rol maar dan had ik graag iets anders uitgeschreven rollen gezien.
Goed debuut zonder meer maar ik hoop toch ergens dat bij een volgende poging de remmen wat meer losgaan en we een film krijgen die qua intensiteit langer die van het begin van deze film kan aanhouden.
3 a 3,5* voor mij

Batman2001
-
- 14 berichten
- 11 stemmen
Zeer goede vlaamse thriller!!
Heb deze film een tijdje geleden in de cinema gezien en veel positieve reactie's gehoord!!
De vlaamse films beginnen te beteren met Bastaard, Torpedo en Yummy

@themovies
-
- 12 berichten
- 26 stemmen
Weet iemand wanneer deze film uitkomt op dvd of op een streamingdienst?

Flitskikker
-
- 436 berichten
- 521 stemmen
Weet iemand wanneer deze film uitkomt op dvd of op een streamingdienst?
"vanaf 12 juni te koop op dvd en blu-ray"
Duurt wel lang, wil hem ook graag zien.

@themovies
-
- 12 berichten
- 26 stemmen
"vanaf 12 juni te koop op dvd en blu-ray"
Duurt wel lang, wil hem ook graag zien.
Bedankt! Dat is inderdaad nog even wachten. Ik ben ook zeer benieuwd naar deze film.

umbra
-
- 3522 berichten
- 3331 stemmen
Weinig reclame vr deze film gezien, wist zelfs niet dat deze in de cinema is geweest (België). Nu op Netflix gezien en is me zeker wel bevallen, met 2 jonge acteurs die ik niet kende. Vind het wel meer een drama dan thriller, maar zit wel degelijk ineen, bleef me toch boeien tot eind.

umbra
-
- 3522 berichten
- 3331 stemmen
Weet iemand wanneer deze film uitkomt op dvd of op een streamingdienst?
Op Vlaamse Netflix staat ie.

Morning-after-pi
-
- 94 berichten
- 2267 stemmen
Bouwt goed op. Onderweg begint het acteerwerk van vooral spencer bogaert te irriteren (trekt eenzelfde gezicht heel de film lang) en begint het scenario ongeloofwaardig te worden. Misterie scheppen door niemand iets te laten zeggen is makkelijk. Mondt uit in een waardeloos einde zonder enige spanning. 2,5* ster voor de 'kwaliteiten' van bjarne devolder.

themanwiththeplan
-
- 73 berichten
- 71 stemmen
Lang niet kwaad deze Vlaamse thriller/drama.
Het duistere sfeertje zit van bij het begin goed en de opbouw van het verhaal is best goed en houdt de aandacht de hele rit vast.
Toch enkele kanttekeningen hierbij.
Radja heeft zijn naam toch ietwat gestolen. Hij lijkt meer op zijn collega Rode Duivel Eden Hazard
Enkel het feit dat hij hier een 18jarige speelt is niet bijster geloofwaardig. In alles komt hij over als een gevorderde twintiger.
Zijn acteerprestaties staken echter nogal schril af tegen deze van de andere acteurs. Vooral de rasacteur Koen De Bauw loopt er maar wat halfverdoofd bij net als zijn vrouw Tine Reymer.
Redelijke film die echter meer potentie bezit dan er uiteindelijk is uitgekomen.

schumacher
-
- 3802 berichten
- 3533 stemmen
Kon ermee door voor een Belgische film maar in mijn ogen toch wat onrealistisch.

AmazingPP
-
- 2442 berichten
- 1793 stemmen
Fijne verrassende thriller van Belgische bodem met een flinke vleug drama erin verwerkt. Vanaf het begin houdt de film je gekluisterd aan het scherm en je leeft mee met de hoofdpersoon. Alleen het einde vond ik erg voorspelbaar, dat zag je van drie kilometer aankomen. Desalniettemin een sterke film die voor veel mensen een spannend avondje zal opleveren. 4 *

Alathir
-
- 2048 berichten
- 1578 stemmen
Best een goede film die me deed denken aan het recente Queen of Hearts. Hoewel de film toch wat andere richtingen inslaat, deed het me daar erg aan denken. Het is geen al te snelle film maar de spanning zit er zeker in. De twee hoofdrolspelers zijn me in feite niet bekend. Zowel Spencer Bogaert als Bjarne Devolder heb ik niet eerder zien spelen. In feite doen zij het uitstekend tegen de gevestigde namen met vooral Koen De Bouw dan. Tine Reymer is in geen geval Tryne Dyrholm uit Queen of Hearts en dat hoeft ook niet natuurlijk, maar hierdoor verliest de film wat van zijn geloofwaardigheid. Het blijft allemaal wat braafjes, wat begrijpelijk is gezien dit een debuutfilm betreft. Maar als je Bjarne in zijn blootje zet als "debutant" dan zou je iets gedurfder verwachten van Tine Reymer. De noemenswaardige scènes zitten hoe dan ook in feite al in de trailer, wat mij ergens jammer lijkt. Hier had meer in gezeten, maar het is zeker een degelijke film. Zeer benieuwd naar wat Mathieu Mortelmans nog meer in petto heeft.

Film Pegasus (moderator films)
-
- 30278 berichten
- 5152 stemmen
Bastaard deed me even denken aan Borgman, al draait het toch wel anders uit gaandeweg. Een toch wat voorspelbare film die nooit echt uit de verf komt. De sfeer wordt nog wat aangekleed, maar het geheel zit vol clichés en de acteurs zijn nergens memorabel. De sfeer is wel constant gelukkig, al had ik wat meer pit verwacht. Kon beter.

Fisico (moderator films)
-
- 7553 berichten
- 4380 stemmen
Degelijke Vlaamse thriller zonder echt memorabel te zijn. Een wildvreemde die als surrogaatzoon wordt aanzien en zich opdringt binnen een gezin. Soortgelijke plots zijn niet nieuw en komen ook aan bod bij onder andere The Guest (2014) of The Gift (2015), maar de voorbeelden zijn legio denk ik. Dronningen / Queen of hearts (2019) las ik hier ook, klopt, maar dan zonder het seksuele aspect en eveneens met een minder overtuigende cast en plot.
De sfeer en spanning zit inderdaad redelijk goed. Ook de bizarre relatie die de zoon en de zwerver met elkaar hebben, is intrigerend. De haat onderling is te snijden. Het is wachten tot een explosief moment. Het plotverloop is herkenbaar met één naïeve ziel in het gezin en enkele anderen die meer wantrouwen hebben.
De subplots komen minder uit de verf en daarmee is ook de rol van Koen de Bouw snel uitgespeeld. Zeer inspiratieloze rol en zo gedraagt hij zich ook. Jammer voor dergelijke Vlaamse klasse-acteur. Hij moet natuurlijk niet in elke Vlaamse (thriller)film de hoofdrol dragen, maar dit was het ook niet.
Het einde was wat vreemd met dat zwembad, beetje open einde, maar begrijp niet goed waar men naartoe wou.

AniSter
-
- 1881 berichten
- 1430 stemmen
Even de onwaarschijnlijkheden aan de kant zettend was dit een prima film. Bekend verhaal dat al vaker verfilmd is. Goed geacteerd met een spannend sfeertje. Prima amusement.

stratmans
-
- 868 berichten
- 882 stemmen
zwarte film over vanalles dat niet deugt, wel spanning tot het einde
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.