Genre: Western / Drama
Speelduur: 134 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Scott Cooper
Met onder meer: Christian Bale, Rosamund Pike en Wes Studi
IMDb beoordeling:
7,2 (106.178)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 29 maart 2018
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Hostiles
"No peace without sacrifice"
In 1892 gaat de legendarische kapitein Joseph J. Blocker ermee akkoord om een stervend hoofd van een indianenstam, Chief Yellow Hawk genaamd, terug te brengen naar zijn thuisplaats. De twee moeten een uiterst gevaarlijke tocht afleggen van een geïsoleerde legerpost in New Mexico tot de groene omgevingen van Montana. Tijdens hun tocht komen ze een jonge weduwe tegen, wier familie is uitgemoord. Vervolgens zullen ze samen moeten werken om alle ontberingen onderweg te ondergaan om de eindbestemming te bereiken.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,2 / 106178)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Hostiles (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 5,99 / huur € 2,99
Social Media
Acteurs en actrices
Captain Joseph J. Blocker
Rosalee Quaid
Chief Yellow Hawk
Lieutenant Rudy Kidder
Black Hawk
Master Sergeant Thomas Metz
Lieutenant Colonel Ross McCowan
Cyrus Lounde
Corporal Tommy Thomas
Private Philippe DeJardin
Video's en trailers
Reviews & comments
Movsin
-
- 8286 berichten
- 8433 stemmen
Dit doet je toch naar de western verlangen.
Zowel cinematografisch als inhoudelijk een zeer sterke film.
Wat moeten ze elkaar gehaat hebben om zo veel wreedheden te creëeren. Iemand in de film zegt : omgaan met het feit dat ge veel mensen hebt gedood, zelfs afgeslacht, weegt achteraf op je veel minder zwaar door dan het zien afmaken van vrienden...
Sommigen begrijpen achteraf dat het anders had gekund en dat verbroedering mogelijk is, anderen dan weer niet.
Uitstekende vertolkingen : Christian Bale als de doorwinterde maar verbitterde warrior, Rosamund Pike, heel sterk in het verdriet bij het drama dat haar personage overkomt, en vele anderen uit de cast bieden gevat acteerwerk.
yoda1992
-
- 65 berichten
- 1825 stemmen
Als het om westerns gaat, prefereer ik de revisionistische stroming. De stroming waarbij goed en kwaad veel moeilijker te onderscheiden zijn. Geweld is iets lelijks, en vind het dan ook 'mooi' als het zo in beeld wordt gebracht. Deze uitgangspunten keren ook terug in Hostiles. Wat ik fijn vind aan deze film is de constante bevraging van een eenzijdig beeld van Amerikaanse geschiedenis. Geschiedenis wordt geschreven door de overwinnaars. Veel Amerikanen zullen zich dan ook willen associëren met de pioniers, en zijn van mening dat 'zij' de civilisatie naar het Westen brachten. Zoals de film stelt kan dit ook anders worden gezien. De Amerikanen dringen namelijk ongevraagd het grondgebied van de indianenstammen binnen, en moordt er driftig op los.
De film stelt dat zowel de indianen als Amerikanen een ontwikkelde cultuur hebben. Ze verschillen qua overtuigingen, maar lijken in bepaalde aspecten ook op elkaar. Het wordt duidelijk dat ze allebei liefde kennen en ze daarom ook in staat moeten zijn dit aan elkaar te tonen.
Bij de oorlog tussen de indianenstammen worden wreedheden door beide partijen begaan. Zij zijn in dit opzicht beiden 'slecht', en zullen moeten leren met elkaar in harmonie te leven. Dit relativerende aspect van geschiedenis vindt ik veel waarde hebben, en helpt ook hedendaagse verschillen tussen bevolkingsgroepen in perspectief te plaatsen (Nee, die zwarte acteur die was echt geen toeval). Want hoe anders zij ook lijken, uiteindelijk zijn zij ook gewoon 'mensen'. Dit laatste idee ligt er soms wat dik bovenop, waardoor de film wat moralistisch, en ja, zelfs zoetsappig wordt. Dit is bijvoorbeeld te merken bij de sterfscène van Chief, waarbij Bale zegt dat Chief in zijn hart zit. Uiteindelijk komt er ook een christelijk moraal via de achterdeur naar binnen. Aangezien oog-om-oog nooit iets echt oplost, dient men genadig te zijn, en de vijanden te vergeven om zo vrede te bewerkstelligen.
Hoewel ik deze wat opdringerige ethiek niet heel erg waardeerde, heeft mijn lage score echter vooral te maken met een gebrekkige uitwerking van de plot. De structuur en wendingen voelden erg bekend aan, waardoor ik weinig werd verrast. Het was bijvoorbeeld duidelijk dat de makers vonden dat de film een vrouw nodig had, maar leken niet in staat haar personage een volledig bestaansrecht te geven bij het verhaal (en met name de reis naar de vallei). Omdat de film wilde balanceren tussen actie en bezinning, liepen deze uitersten ook niet altijd goed in elkaar over.
Complimenten mogen er natuurlijk ook zijn. De art direction en camera werk waren erg mooi. Er zaten veel prachtige landschap shots in de film. De waarde van de film zit voor echter vooral in het historisch relativerende aspect. De gehanteerde uitgangspunten geven een basis waarvan ik hoop dat andere films hiermee verder zullen gaan.
Boneka
-
- 2726 berichten
- 1398 stemmen
Prima western drama mooie landschappen goede dialogen, maar wel redelijk zwaar. Film is wat traag had wat sneller gekund, maar heeft verder wel een mooie opbouw. Veel acties zien we niet maar dat is verder niet zo'n probleem. Iets meer spanning had ik wel mooier gevonden, maar aan de andere kant ziet hij er wel zo natuurgetrouw uit zonder veel poes pas. Soundtrack is verder ook okay zeker op het laatst. Prima bovengemiddelde western van de laatste tijd!
scorsese
-
- 13171 berichten
- 11081 stemmen
Goeie film waarin een kapitein de opdracht krijgt een gevangene terug te escorteren naar zijn geboorteplaats. Een vrij rauwe western waarin de lijn tussen goed en kwaad niet duidelijk zichtbaar is. Enigszins traag, maar er gebeurd genoeg. Mooie beelden en uitstekend acteerwerk van de gehele cast. Solide alom, echter wist het me nergens echt te grijpen.
david bohm
-
- 3075 berichten
- 3443 stemmen
Sterke film door het acteerwerk, de mooie beelden en het tamelijk genuanceerde script. Western / Drama is een accurate typering, en dat laatste heeft toch wel de overhand. Stuk voor stuk zijn de personages door de acteurs goed neergezet waardoor je je gaat inleven in het verhaal.
Roger Thornhill
-
- 6030 berichten
- 2454 stemmen
Wow... Grimmiger worden westerns niet vaak. Zeer indrukwekkend; de eerste film waarbij Christian Bale iemand speelde met wie ik compleet kon meeleven zonder gehinderd te worden door de onsympathieke indruk die deze acteur om onnaspeurbare redenen vaak op mij maakt. Blij dat er geen happy-end aan zit (Bale's personage zou absoluut niet geschikt zijn voor "civilized life"), en ondanks het respect dat Bale en Studi elkaar op het einde betonen ook geen eenvoudige morele lessen, behalve dan dat het leven toen niet primair een lolletje was.
platonie
-
- 60 berichten
- 245 stemmen
Een goede western die lekker weg kijkt. Mooie beelden, goede muziek en fantastisch acteerwerk van Dale, een van mijn favorieten.
Kondoro
-
- 11526 berichten
- 2867 stemmen
Hele vette film met een sfeer waar je ‘u’ tegen durft te zeggen. De film kwam eigenlijk een beetje op mijn pad nadat hij op Netflix was gezet en ik wou in een korte tijd een leuke film zien. Nu ik nog steeds een beetje in de ‘Red Dead Redemption 2’ roots hang viel mijn oog al snel op ‘Hostiles’, een film nog niet zo uit met toch een aardige cast.
Maar wat een grimmige sfeer straalt de film ontzettend erg af, en dat is dan nog wel wat zacht uitgedrukt. Ik voelde me overduidelijk niet helemaal op mijn gemak tijdens te kijken van de film, zeker omdat er eigenlijk constant wel iets was waar je, je aandacht op moest vestigen. De film weet soms best spannend over te komen maar ook heel zacht, vredelievend. Het is een constante achtbaan van emoties waar je in rond baggert en dat is goed alleen duurde het soms iets te lang.
Met Bale aan het roer kon er vrijwel weinig fout gaan. De man wist wederom heel sterk over te komen met een strakke acteerprestatie. De rest van de cast liet het voor mij een beetje wezen, het was allemaal goed en leuk maar haalden voor mij niet het niveau wat Bale naar buiten bracht. Vooral Rosamund Pike haten ik in het begin héél erg met het gekrijs, dit kwam na een tijdje te overdreven en te nep over. Voor de rest een prachtige dame om te zien hoor.
Het verhaal is leuk. Een militair die een chief van een indianen stam naar huis moet brengen op commandant van de president en tijdens zijn reis raakt hij in veel moeilijkheden verstrikt, en moet hij toch wel erg vaak vechten om vooruit te komen. De film laat zeker niks achter, en je ziet zeker een paar schokkende beelden (kinderen die neer geschoten worden, mensen die worden gescalpeerd en worden opgehangen). Dus daar liet de film zeker niet zijn punten liggen.
Toch een hele sterke western film die mij aanspoort vaker dit soort films op te zetten. Helaas merk ik nu al een beetje dat de film op sommige punten iets te zwak en simpel is (zeker op verhaalgebied) dat hij zich moeilijk kan voegen tussen de toppers boven aan de lijst maar slecht? Dat is de film zeker niet!
4.0*
Big Chris
-
- 31 berichten
- 32 stemmen
Mooie film. De setting is prachtig. Het verhaal steekt goed in elkaar en ook het acteer werk is (vooral door Bale) erg goed. Enige minpunt vind ik het einde. Dat vond ik wat overdreven.
Flat Eric
-
- 6444 berichten
- 1026 stemmen
Een roadtrip door het Wild Wild West
Een fijne film die vanaf het begin weet te boeien. De traagheid van de film vormt een prima uitgangspunt om de moeilijke roadtrip met gruwelijkheden, dubbele moraal, loyaliteitskwesties, en ontwikkeling van wederzijds begrip, uit te diepen. Wederom een prima Christian Bale die de rol van een getraumatiseerde kapitein die met frisse tegenzin de opdracht moet uitvoeren net dat beetje extra geeft. Prachtige shots van het landschap afgewisseld met een zonnige periode en hier en daar een flinke bui onderweg maken het ook een genot om naar te kijken.
survivorjm
-
- 53 berichten
- 44 stemmen
Indrukwekkende film met geweldige beelden.
De film is vooral functioneel qua actie en gaat nergens over the top. Is niet bepaald een klassieke western met veel wapengekletter.
Tommy The Cat
-
- 102 berichten
- 161 stemmen
De film wordt gedragen door historie, impact, charisma en kennelijk door wat er niet gezegd wordt. Of dat laatste een kracht is of een gemis, ben ik niet over uit.
Smugmarty
-
- 442 berichten
- 239 stemmen
Slow Western... ja ik hou ervan.
Een harde oorlogsveteraan met een hekel aan indianen krijgt een lastig klusje.
Gewedige openingsrede waarbij hij bij op missie gesommeerd wordt....
Bale is bij tijd en wijlen wat ongemakkelijk in zijn emotionele toenaderingen richting Indianen maar doet het zoals je van hem mag verwachten.
cor1946
-
- 1182 berichten
- 1604 stemmen
Wat een lange zit maar de moeite waard. Goed verhaal met een Pile en Bale die goed speelde. Mooie natuur beelden.
Filmreiziger
-
- 589 berichten
- 513 stemmen
Wat een prachtige film! Prachtige beelden, boeiend van begin tot eind. Zeker niet te lang of te traag. Ja traag, maar dat was functioneel en bracht spanning. Voldoende nieuwe ontwikkelingen om weer de aandacht te grijpen. Mooie karakterontwikkelingen tussen de hoofdpersonen. Erg sterk acteerwerk. Mooie mix tussen roadmovie / western / drama / romantiek / actie. De sfeer van die tijd was perfect neergezet en schetst een realistisch beeld. Een dik verdiende 4,5 ster.
Fisico
-
- 10039 berichten
- 5398 stemmen
Degelijke western over een met zichzelf in de knoop liggende kapitein die de opdracht krijgt een stervend Indiaans opperhoofd naar zijn geboorteland te brengen. De gehele film door wordt de moraal van goed en kwaad tegenover elkaar afgewogen. De confrontaties die de kleine karavaan ondergaat met de Cheyenne en landeigenaars is ruw en wat meer afgetekend zwartwit.
De film kent een traag verloop, maar stoort niet, past bij de film om de karakterontwikkeling ten volle op te nemen. Bale kopt veelvuldig in beeld, jammer dat de anderen behoudens de vrouw te weinig in beeld komen. De deserteur gaf ook een genuanceerd beeld mee zodat de film meerlagig blijft. Soms iets te makkelijk, zo kon ik Tommy moeilijk doorgronden. Timothée Chalamet met een korte passage, maar de film kwam in hetzelfde jaar uit als in zijn grote doorbraak in Call me by your name.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31155 berichten
- 5452 stemmen
Inhoudelijk heeft de film niet veel te bieden, dan is het moeilijk om het echt uit te werken natuurlijk. Maar Scott Cooper slaagt er wel in om van het geheel een harde klassieke western te maken. Het verhaal is eenvoudig en de personages weinig achtergrond maar de acteurs maken er zeker het beste van. Mooi aangekleed en harde scènes voor een gewoonlijk licht genre. De western durft nog eens hard te zijn ipv meer richting humor te gaan. De film zal vooral liefhebbers van western aantrekken. Nergens speciaal, maar wel mooi aangekleed.
Donkerwoud
-
- 8673 berichten
- 3946 stemmen
In 'Hostiles' (2017) kent de opkruipende beschaving alleen morele verliezers. De beslissende veldslagen zijn gestreden en de witte dominantie is een onomkeerbaar feit. Het is tegen deze historische context dat oorlogsveteraan Captain Joseph J. Blocker (Christian Bale) de opdracht krijgt om een stervend indianenopperhoofd terug te brengen naar diens geboortegrond in Montana. Blocker moet zich tegen wil en dank opwerpen als de beschermeling van Chief Yellow Hawk (Wes Studi), terwijl de hostiliteit richting Native Americans nog hoogtij viert. 'Hostiles' (2017) is een melancholische, contemplatieve western over zwijgzame mannen die in het reine moeten komen met hun eigen erfenis van bloedvergieten en geweld. Zoals 't bij de betere titels in het genre hoort: loom voortkabbelend om deze doorleefde sfeerschets kracht bij te zetten. Daar komt bij dat ik onlangs heb besloten dat mijn twaalf jaar oude HD-ready meer stof had verzameld dan een prairie landschap en 't tijd werd om het historische artefact los te koppelen. Een tikkeltje weemoedig heb ik 'm ingeruild voor een gloednieuw model met vlijmscherp beeld. Zo kinderlijk enthousiast staarde ik naar de nieuwe dieptes die een sfeerpareltje als 'Hostiles' (2017) krijgt op een epos waardig scherm.
des1
-
- 1737 berichten
- 993 stemmen
Curieuze film die vooral boven het gemiddelde uitgetild wordt door de landschapsfotografie en het spel van Bale en Pike. De totinkeerkoming van Bale ging wel erg snel, maar goed, dat was de inzet van het hele verhaal, een universeel verhaal over de waanzin en de viscious circle van geweld en oorlog. Gevolg was wel dat je als kijker het gevoel kreeg dat de scenarioschrijver de dienst uitmaakte in het verloop, en dat het niet van binnenuit kwam, van de acteurs zelf. Maar ja, tis een beetje een dilemma, omdat je ook niet in extenso mensen verhalen kunt laten vertellen, aangezien ze in die tijd nog niet gek geluld werden door sociale media. Raar eind, hoewel niet onbevredigend. Een andere regisseur was beter in de opzet geslaagd.
panax
-
- 886 berichten
- 877 stemmen
schitterende western
alleen al het camerawerk
prachtig traag verfilmd drama,met schitterende beelden
van de proccessie te paard,zo leek het soms
prima acteurs mooi ingetogen drama met genoeg aktiegeweld!!
Lovelyboy
-
- 3933 berichten
- 2939 stemmen
Goede western met een bijzonder rauwe en hard sfeer. Met een gedegen prestatie van een nagenoeg onherkenbare Bale, die ik overigens op de hoes eerst aanzag voor Ethan Hawke. Vooral de scene waarbij hij op knieën in de steppe ligt en alle frustratie eruit schreeuwt over zijn opdracht, met een dreigende onweersbui op de achtergrond beklijfd mij wel een beetje. De lijn tussen goed en kwaad is niet duidelijk, haat gaat er van alle partijen uit en niemand heeft in die tijd schone handen.
Tussen de prachtige landschappen, prima rollen van eigenlijk iedereen, mooie stemmige soundtrack, de bebaarde getroebleerde gezichten en de mooie shoot out op het einde zijn er toch een paar kleine dingetjes in de film. Bijvoorbeeld dat Yellowhawk 'kanker' heeft. Ik kan me niet voorstellen dat het woord kanker al in die zin bestond. Daarnaast vind ik het taalgebruik aan de vlotte kant. Terwijl ik vorige week nog The assasination of Jesse James by the coward Robert Ford gezien heb en het een pluspunt vond dat men oude taal en articulatie in die zin gebruik vond ik het wel een beetje te allemaal. Zo zegt Bale ook een paar keer het woord fuck en fucking. Tja, dat kan toch niet helemaal vind ik. Dan het tempo, wat me op zich niet zo heel erg stoort, maar het moment dat ze de getraumatiseerde weduwe vinden kakt het toch wel heel erg in.
Desalnietemin een prima en sfeervolle film. Zie er nu al naar uit hem weer eens te zien.
En eigenlijk is daar weinig aan toe te voegen. De nieuwerwetse taal valt nog steeds wel op, en ik blijf het bijzonder vinden dat Blocker een kleurling tussen zijn eigen troepen heeft, terwijl die toch meestal in afdelingen opereerde die waren samengesteld uit neger soldaten. Het zijn details die vooral de twee kijkbeurt er niet echt toe doen.
Wel valt de ijzersterke sfeer, de wreedheid en frustratie van het geheel, me de tweede keer nog meer op. Sterk is nog steeds Blocker die zijn frustratie uit op knieën in de steppe, en het gemak waarmee rauwheid en wreedheid besproken wordt. De trage sfeerschetst, waarin het harde en wrede leven onder de loep genomen wordt, maar vooral de wreedheid tegen die indianen is indrukwekkend en geeft stof tot nadenken. In 400 jaar tijd vond de grootste genocide ooit ter wereld plaats waarin elfeneenhalf miljoen indianen werden gedood. Niet te bevatten eigenlijk, en dat dit niet subtiel gegaan is blijkt wel weer uit het geschapen beeld van Hostiles. The Unforgiven wond er al geen doekjes om maar Hostiles maakt de de-mythisering van een genre wel compleet. Geen avontuur, geen frontier, geen romantiek.....maar angst, terreur en wreedheid. Mannen die in het reine moeten komen met het geen wat allemaal is voorgevallen. Voeg daar de fijne acteerprestaties van Bale aan toe, werkelijk fabelachtige landschappen en de minimalistische soundtrack van Max Richter, en ik ben binnen. Daarom na deze kijkbeurt een halve ster erbij.
T.O.
-
- 2419 berichten
- 2797 stemmen
Mooi geschoten, dat zeker, en met veel sfeer. De traagheid is over het algemeen best passend. Maar dat kan helaas niet verhullen dat het verhaal toch vrij banaal is en weinig zegt. Een typische Hollywoodfilm in een chique verpakking.
De casting is ook niet altijd even gelukkig, met Pike en Majors als beste voorbeelden.
Lavrot
-
- 904 berichten
- 0 stemmen
Middenin een uitbarsting van (zinloos) geweld beginnen, is geen comfortabel begin om in een film ondergedompeld te raken. Afijn, doorbijten en hopen dat er wat meer verhaal en context uit de doeken gedaan gaat worden. Helemaal aan het eind van de rit, druipt het bloed bij wijze van spreken nog steeds van de lens. Het verhaal bleef flinterdun, met hier en daar zowaar een gevoelig moment. Op de een of andere manier was me niet geheel duidelijk waarom die scenes me raakten. Oké, het acteerwerk was zeer degelijk, maar onder de huid kriebelde iets. En dan is het maar goed dat er een aftiteling is. Want daar stond zijn naam: Max Richter. Een geluidstovenaar van de bovenste plank. Als geen ander weet hij de gevoelige snaar bijna achteloos dwarsdoor alle pixels en dialogen te verbinden met het geheel. Subliem.
Gerelateerd nieuws

Deze titels verdwijnen binnenkort van Netflix

De best beoordeelde moderne Westerns

Netflix kwaliteitscontrole 3: vijf keer 'Populair op Netflix' met een hoog cijfer
Bekijk ook

La Panthère des Neiges
Documentaire, 2021
19 reacties

Under Sandet
Oorlog / Drama, 2015
117 reacties

The Magdalene Sisters
Drama, 2002
190 reacties

Boze Cialo
Drama, 2019
29 reacties

Sweet Smell of Success
Film noir / Drama, 1957
85 reacties

Wind River
Western / Misdaad, 2017
322 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








