• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.264 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.080 gebruikers
  • 9.376.097 stemmen
Avatar
 
banner banner

André Hazes, Zij Gelooft in Mij (1999)

Documentaire | 88 minuten
3,27 621 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 88 minuten

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: John Appel

Met onder meer: André Hazes, Rachel Hazes en André Hazes jr.

IMDb beoordeling: 7,3 (1.145)

Gesproken taal: Nederlands

Releasedatum: 9 december 1999

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot André Hazes, Zij Gelooft in Mij

André Hazes was een van de meest populaire vertolkers van het Nederlandstalige levenslied. Cineast John Appel volgde voor deze film de Amsterdamse zanger op de voet. Hij was bij optredens, ging met zijn hoofdpersoon terug naar zijn woning in Amsterdam en observeerde Hazes met zijn vrouw en twee kinderen in zijn huidige woning aan het water. Ook zien we de zanger aan het werk en in overleg met zijn zaakwaarnemers. André Hazes - Zij Gelooft in Mij schetst een beeld van een man met een zwaar en vaak ook eenzaam bestaan.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5982 stemmen

Interessante film.

Het meest hilarische moment van de film vind ik het moment waarin André Hazes op een avond nieuwe songs aan het schrijven is. Daarvoor gebruikt 'ie een Prisma rijmwoordenboek!


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Aardige schets van Hazes, wiens muziek en levensstijl nou niet echt de mijne zijn, maar goed. De scenes in Benidorm zijn legendarisch om hun triestheid. 3,5*.


avatar van Fran

Fran

  • 1953 berichten
  • 1732 stemmen

Deze film gaf naar mijn idee, Andre heel goed weer. Het had van mij nog wat dieper gemogen maar ik denk dan Andre daar zelf de hand in had. Een hele mooie, integere weergave van een nederlandse legende. Want dat is en blijft hij voor mij gewoon. Of je zijn muziek nou kan waarderen of niet, hij was ontzettend talentvol. Dat kwam in deze film ook weer naar boven. Mooi, mooi !


avatar van Demoniac

Demoniac

  • 413 berichten
  • 1458 stemmen

Eigenlijk geen eens zo'n bijzondere, diepgaande docu over Hazes, maar doordat je gewoon hem ziet zoals ie is en natuurlijk ook omdat zijn muziek mij goed bevalt toch 4*


avatar van Knisper

Knisper

  • 13038 berichten
  • 1278 stemmen

De documentaire kent zeker zijn momenten, maar springt uiteindelijk toch te veel van de hak op de tak. Het is alsod John Appel de beste momenten heeft geselecteerd voor zijn film, maar daarbij de rode draad is vergeten. Zo zien we de ene keer bij de optredens uitgebreid de reacties van het publiek, terwijl de andere keer (in Benidorm) je juist alleen Hazes ziet. Als documentairemaker moet je toch keuzes maken: concentreer je je op de emoties van de zanger of richt je je op de emoties van het publiek?

Verder wist Appel de spanningsboog die Hazes voelde niet goed over te brengen. Opeens had hij ruzie met zijn vrouw en opeens zat Hazes onder spanning, zonder dat hij de opbouw hiervan in beeld heeft gebracht.

Neemt niet weg dat de film als zijn geheel wel boeiend is en af en toe best ontroerend, maar het gebrek aan keuze betekent uiteindelijk ook een gebrek aan kwaliteit.

3*


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8156 stemmen

Best leuke documentaire, ook al ben ik zelf totaal geen Hazesfan. Vooral zijn schoonouders zijn lachen. Al is het verder triest om te zien hoe hij soms buiten het podium leefde. R.I.P. Andre!

3,0*


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7281 stemmen

Zeer onderhoudende maar ietwat rommelige docu over volkszanger nummer een. Met bloed, zweet en veel tranen gefilmd. Bij vlagen komen de makers erg dichtbij hetgeen de docu ten goede komt. Goed.


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Geen nepperij, hier wordt Andre Hazes getoond, zoals die was. Bij vlagen hilarisch (dat rijmboekje!), dan weer ontroerend. Na het zien van de docu had ik het idee dat Hazes geen gemakkelijk persoon was, zich daar ook geheel bewust van was en daardoor zulke knallers van liedjes heeft weten te maken.


avatar van josseheijmen

josseheijmen

  • 503 berichten
  • 213 stemmen

Bij het blokkertje voor 4 euri meegepikt: I want my money back!

1e ziening van André Hazes, Zij Gelooft in Mij .

Saaaaaaaai. Gaaaaaaap.

Er gebeurt werkelijk geen ene zak in deze docu!

Bij uitkomen had ik meegekregen dat er veel pit in dit portret van Hazes zou zitten. Nou, niks hoor.

Wat een teleurstelling.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Als Hazes fan moet je deze film natuurlijk een keer gezien hebben.

Het is allemaal erg indrukwekkend en Hazes is als mens erg indrukwekkend neergezet. Een erg onzekere man die erg emotioneel kan zijn.

Prachtig!!

Had alleen het idee dat er niet echt een kern in het verhaal zat, er zat geen duidelijke lijn in het verhaal waardoor je het idee had dat de hele documentaire nergens naar toe ging.

3,5*


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Boeiende, maar ook wat rommelige docu over Andre Hazes, wiens muziek ik altijd erg graag hoor. Zij gelooft in mij, De Vlieger, Kleine Jongen etc...schitterende nummers. Jammer dat Andre overleden is, voor mij is hij de grote man van het Nederlandse levenslied. Maar dit terzijde allemaal, terug naar de docu.

Als docu had het wel beter gekund. Je krijgt van alles wat te zien, maar ik miste een beetje een lijn. Dan zit je weer bij de familie Hazes aan tafel, dan hoor je Andre repeteren, dan treedt hij op en dan heeft ie weer ruzie met zijn vrouw. Maar je kan ieder geval niet ontkennen dat hij een autenthieke man was. Zijn kreet ''Kuthoer!'' bij een aanrijding met een vrouw, haha. Je ziet hem ook de hele film door met bier. Het past gewoon bij hem. Verder kent de film een hoop tragische momenten, zoals in Benidorm. Best aardig om te zien. Maar wat ik in het begin al zei, de film is vrij rommelig en springt van de hak op de tak. Had beter gekund. Toch is het een vrij boeiend geheel geworden.

3,5*


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12266 stemmen

Indrukwekkend, zoals hij was zag je hem hier. Jammer dat niemand eens tegen Andre zei hoeveel hij eigenlijk dronk, je zag hem achteruit gaan helaas. Wel was het geloof ik een lieve zorgzame man die enorm veel van zijn gezin hield.

3,5 ster


avatar van Movsin

Movsin

  • 8286 berichten
  • 8430 stemmen

"Iedereen in de zaal herkent wel een stukje van zijn leven in mijn liedjes en dat maakt hen gelukkig. En daar gaat het om."

En het volstaat om die enthousiaste zaal in te kijken en niets dan blije gezichten te zien om te weten dat het waar is.

Een gevarieerde, genietbare en boeiende docu-reportage-real life-André Hazes.

Voor of tegen, het valt niet te ontkennen dat de man een plaats verdient in de galerij van verdienstelijke Nederlandse entertainers.


avatar van Tommy De Vito

Tommy De Vito

  • 592 berichten
  • 1411 stemmen

Krachtige documentaire die een blik werpt in het leven van dé (volks)zanger Hazes. Puurder dan dit heb ik ze niet gezien. En dat is waarom deze docu van Appel zo ontzettend goed is.

Wat je te zien krijgt is gewoon Andre Hazes. Zijn zenuwen voor de concerten (die helaas ten koste zijn gegaan van zijn huwelijk), de emoties, drank, hoe het er aan toe gaat in huize Hazes, de repetities, om maar een paar voorbeelden te noemen. Net al is er geen camera in de omgeving die aan het opnemen is. Uiteraard zullen er spanningen en explosies geweest zijn, waar geen camera bij kwam, maar de gevolgen daarvan zie je nadrukkelijk (op een emotionele wijze) terug, als Hazes in het Hilton zit (vlak voor een concert in Ahoy) en aangeeft dat zijn vrouw er niet bij zal zijn. Ook al heeft die het waarschijnlijk zelf veroorzaakt, het blijft verdrietig om hem zo te zien.

Van een klein jongentje die op een kistje stond te zingen in de Albert Cuyp tot de aller beste zanger die Nederland ooit heeft gekend. Prachtig om de standbeeld van hem op de Albert Cuypstraat te zien. Daar was het allemaal begonnen. Hazes is de basis.