• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.873 films
  • 12.196 series
  • 33.962 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.941 gebruikers
  • 9.369.485 stemmen
Avatar
 
banner banner

Leprechaun 2 (1994)

Horror / Komedie | 85 minuten
2,35 140 stemmen

Genre: Horror / Komedie

Speelduur: 85 minuten

Alternatieve titel: Leprechaun II

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Rodman Flender

Met onder meer: Warwick Davis, Charlie Heath en James Lancaster

IMDb beoordeling: 4,7 (13.068)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Leprechaun 2

"This time... luck has nothing to do with it."

Op de 1000e verjaardag van de Leprechaun kan diens bediende onder Leprechauns juk uitkomen door te helpen bij het verkrijgen van een bruid. Helaas viel de keuze van de gnoom op zijn dochter en door haar te redden van dat lot vervloekt hij zijn nageslacht: op de 2000e verjaardag zal de Leprechaun de mooiste dochter van het nageslacht tot zich nemen. Dit blijkt Bridget te zijn en als de Leprechaun haar ontvoert, is het aan haar vriendje Cody om haar te redden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

The Leprechaun

Cody Ingalls

Bridget O'Day

The Tourist

William O'Day

La femme au foyer

Tourist's Girlfriend

African American Leprechaun

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Linn

Linn

  • 3289 berichten
  • 3798 stemmen

Pastichio Rocker schreef:

Um, nee. Want als je deel 1 al kut vindt en deel 2 is al niet veel beter, dan kun je die tijd toch beter anders besteden?

Dat vind jij..Maar wij vinden dat niet en we maken het lijstje dus af


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Na ja, ik hou jullie niet tegen hoor.


avatar van Linn

Linn

  • 3289 berichten
  • 3798 stemmen

Das al 2 x berichtwijziging


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Inderdaad, ik wil Tinkerbell namelijk wel te vriend houden


avatar van AmazingPP

AmazingPP

  • 2522 berichten
  • 1858 stemmen

Ik ben begonnen om alle delen te bekijken en wel in een week tijd. Ik heb net deel drie gezien, maar deel twee is alweer een poosje geleden. Het gaat een beetje verder waar deel 1 is blijven steken. Ook hier is de komedie kant beter vertegenwoordigd als de horror kant. Deel 2 is zeker niet slecht, maar ook zeker niet goed. 2,5 *


avatar van Richard_Voorhees

Richard_Voorhees

  • 2311 berichten
  • 2135 stemmen

Tenenkrommend slecht, onbegrijpelijk eigenlijk dat ik ooit aan dit tweede deel was begonnen.


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Dat de inspiratie soms een beetje verdwenen is in filmwereld, blijkt wel als karakters als Leprechaun uit de gelijknamige film een vervolg krijgen. Want ondanks zijn knulligheid is die kleine kabouter toch alles behalve noemenswaardig. Evenals de kwaliteit van zijn eerste film. En wat moet je dan in hemelsnaam van een vervolg verwachten? Inderdaad; de sadistische smurf van 1 meter gaat op herhalingsoefening.

In Leprechaun 2 ligt de focus al iets meer op de humor. Nog steeds geen geslaagde humor, maar de makers lijken iets meer een keuze te maken in de toon van de film. De horror is in ieder geval net zo eng als die georganiseerde tour uit deze film. Verder is het allemaal erg flauw en tam en is de knulligheid ook vol aanwezig. En zelfs nog een stuk meer dan in de eerste film. Tel daarbij het zeer belabberde acteerwerk op (oh, wat is die Shevonne Durkin beroerd, zeg!) en je krijgt een soms vermakelijk, maar voornamelijk vrij troosteloos en (plicht)matig vervolgfilmpje.

Nipt 2 sterren.


avatar van namingway24

namingway24

  • 1117 berichten
  • 1403 stemmen

Deel één was al vrij slecht, en deel twee in de Leprechaun-reeks is bijna net zo erg.

Warwick Davis weet zich als één van de weinige staande te houden. Zijn dialogen en oneliners weet hij vol enthousiasme te brengen en fysiek is het allemaal erg lollig wat hij doet. Om nou te zeggen dat het een eng personage is, nou nee, maar hij is nog een enigzins memorabel 'horror'-personage.

Horror staat expres tussen aanhalingstekens, want hoewel er een beetje bloed vloeit gebeurt er in feite niks engs; ik zou dit nog eerder als fantasy bestempelen dan horror. De Leprechaun heeft wat leuke trucjes om mensen in de maling te nemen, en de personages lopen er met open ogen in, ook de zogenaamde 'held' van het verhaal, maar spanning bouwen deze scènes helaas niet op. Het feit dat de personages zo dom en oninteressant zijn helpt daar ook al niet bij.

Werkt de film dan beter als komedie? Nou, de grappen zijn vaak niet eens grappig, en de situaties ook al niet echt. Grappige personages zijn er ook al niet echt, zelfs niet de oude man die als 'comedy relief' zou moeten dienen. Vaak is het gewoon de knullige levering van de dialogen die het komisch maakt, maar of dat nou de bedoeling was waag ik te betwijfelen. Niet dat ik niet een paar keer heb moeten lachen, maar er was te weinig echte 'humor' om echt van komedie te spreken.

Zoals ik al zei was de film ook vrij 'droog', wat gewoon betekent dat er weinig bloed vloeit. Er wordt te vaak geknipt bij stukken die goor zouden kunnen zijn, maar de paar gore-effecten die ik zag waren toch best redelijk, dus daar hadden ze nog gebruik van kunnen maken om het iets vermakelijker te maken voor de echte gorehound. Tot mijn verbazing was er wel een paar fraaie blote borsten te zien, maar het was door de waardeloze montage overduidelijk dat het niet de 'actrice' zelf was. En hoe leuk Shevonne Durkin er ook uitzag, door haar 'acteerkunsten' knapte ik volledig op haar af en was ze één van de vervelendste personages die ik in lange tijd heb gezien.

Ik heb dus niet veel positiefs te zeggen over deze film, maar een paar semi-grappige scènes en Warwick Davis zorgen net voor een halfje meer, zodat het net geen 0.5 wordt.


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2562 stemmen

Minder als het eerste deel,maar voor mij was deze film nog zeker vermakelijk!!


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11899 berichten
  • 5305 stemmen

Slappe hap, net als het eerste deel. Er gaat totaal geen dreiging van de Leprechaun uit en het feit dat hij normaal over straat kan lopen zonder dat er vragen over worden gesteld neemt toch iets weg van het mysterie. Hier en daar wat leuke gore en de hoofdrolspeelster is knap, maar die heeft dan wel een body double voor de enige naaktscene. Het verhaal is meer van hetzelfde, en nog meer. Meh. 2,0*


avatar van Clapboy

Clapboy

  • 311 berichten
  • 0 stemmen

Grappige film.


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7578 berichten
  • 7487 stemmen

Net zo vermakelijk als zijn voorganger.


avatar van krosnicky

krosnicky

  • 733 berichten
  • 1583 stemmen

Word deze reeks chronlogis verteld zo nee wat is de juiste volg orde


avatar van krosnicky

krosnicky

  • 733 berichten
  • 1583 stemmen

Even een woordje uitleg nodig bij deze De vorige film speeld zich af in 1993 daar zeg hij dat hij 600 jaar oud is in deze film zien we een scène die zich afspeelde in de middel eeuwen en daar word zijn 1000ste verjaardag gevierd ? Gaat het hier om een andere Leprechaun dan in deel 1 wat raar zou zijn wat die uit deel 1 leeft nog aan het eind en deel 2 begint in de middel eeuwen daar is hij 1000 en wacht hij 1000 jaar op een meisje 1ns 1000 jaar voorbij zitten we in het jaar 1994 en daar zou hij 2000 jaar moeten zijn dus is hij 1400 jaar verouderd in 1 jaar tijd ? Of wel hebben de makers hier geen rekening mee gehouden ofwel verouder die dwerg heel erg snel


avatar van Mr. Chiel

Mr. Chiel

  • 1384 berichten
  • 3844 stemmen

krosnicky schreef:
Even een woordje uitleg nodig bij deze De vorige film speeld zich af in 1993 daar zeg hij dat hij 600 jaar oud is in deze film zien we een scène die zich afspeelde in de middel eeuwen en daar word zijn 1000ste verjaardag gevierd ? Gaat het hier om een andere Leprechaun dan in deel 1 wat raar zou zijn wat die uit deel 1 leeft nog aan het eind en deel 2 begint in de middel eeuwen daar is hij 1000 en wacht hij 1000 jaar op een meisje 1ns 1000 jaar voorbij zitten we in het jaar 1994 en daar zou hij 2000 jaar moeten zijn dus is hij 1400 jaar verouderd in 1 jaar tijd ? Of wel hebben de makers hier geen rekening mee gehouden ofwel verouder die dwerg heel erg snel


Ik denk toch dat je deze film wat minder serieus moet nemen...


avatar van krosnicky

krosnicky

  • 733 berichten
  • 1583 stemmen

Mr. Chiel schreef:

(quote)

Ik denk toch dat je deze film wat minder serieus moet nemen...

Ik neem het niet serieus ik heb gewoon niet graag een film reeks met plot haten dus heb ik het gestopt na deel 4


Toch wel een onderschatte film. Hoogstaand is het natuurlijk niet, maar toch best vermakelijk. Warwick Davis doet erg zijn best, is heel gedreven in zijn acteerprestatie.


krosnicky schreef:
Even een woordje uitleg nodig bij deze De vorige film speeld zich af in 1993 daar zeg hij dat hij 600 jaar oud is in deze film zien we een scène die zich afspeelde in de middel eeuwen en daar word zijn 1000ste verjaardag gevierd ? Gaat het hier om een andere Leprechaun dan in deel 1 wat raar zou zijn wat die uit deel 1 leeft nog aan het eind en deel 2 begint in de middel eeuwen daar is hij 1000 en wacht hij 1000 jaar op een meisje 1ns 1000 jaar voorbij zitten we in het jaar 1994 en daar zou hij 2000 jaar moeten zijn dus is hij 1400 jaar verouderd in 1 jaar tijd ? Of wel hebben de makers hier geen rekening mee gehouden ofwel verouder die dwerg heel erg snel


Was me ook direct opgevallen


avatar van mrklm

mrklm

  • 11374 berichten
  • 9897 stemmen

[quote]Blackadder1981 schreef:

(quote)


De films zijn alleen in naam met elkaar verbonden. Aan het eind van elke film gaat de Leprechaun dood en aan het begin van de volgende komt hij weer - op steeds verschillende manieren - tot leven. Het zijn dus geen traditionele sequels en er zijn geen verwijzingen naar eerdere film.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11374 berichten
  • 9897 stemmen

Een beter scenario met een wat intelligenter plot dan Leprechaun, maar het acteerwerk is veelal bedroevend en ontnemen je vrijwel al het kijkplezier. Alleen Warwick Davis zorgt voor enkele sterke momenten in deze rol, die hem in alle opzichten op het lijf is geschreven. Helaas is dit toch één van de betere films uit de reeks.


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

You may think this line is getting old, but believe me son, I want me gold!

De eerste Leprechaun had ik een aantal jaren geleden al eens gezien en ik was toen al van plan geweest om eens de volledige reeks te zien, titels als Leprechaun In Space of Leprechaun in the Hood spreken toch echt wel de verbeelding. Het kwam er echter niet van en fast forward naar 2020 waar ik besloot om eens een aantal horrorfranchises te tackelen. Vorige week de eerste film nog eens gekeken, die 3.5* blijven overeind staan, en met veel zin aan Leprechaun 2 begonnen.

Het is een vreemd filmpje geworden, zoveel is duidelijk. Ik vermoedde dat dit een soort van prequel ging worden of dat onze Ierse vriend het in de voorganger toch nog op de een of andere manier overleefd had (dat is nu eenmaal niet zo verwonderlijk in dit soort reeksen) maar ze gooien het over een andere boeg door gewoon een nieuwe Leprechaun te introduceren. Het probleem is dan ook dat regisseur Rodman Flender niet echt goed lijkt te weten welke richting hij wilt uitgaan. Voor een fullblown comedy zijn er te weinig (geslaagde) grappen en voor een volbloed horror zijn er dan weer teveel van de pot gerukte scènes. Het helpt ook niet dat de film op narratief vlak gewoon van de hak op de tak springt met natuurlijk dat einde als dieptepunt. Cody wordt door de politie verdacht van talloze moorden en uiteindelijk is alles koek en ei. Oké, je moet dit soort films niet voor het realisme zien maar een beetje logica.. Het ging voor mij toch net een stapje te ver dat die aftiteling zo snel over het scherm rolt.

Naar het schijnt was het dan ook initieel de bedoeling dat Leprechaun 2 en Leprechaun 3 back to back geschoten gingen worden en dat de derde film (die dan The Trial of Leprechaun ging heten) meteen verder ging gaan met de gebeurtenissen uit deel 2. Het is uiteindelijk anders uitgedraaid maar dat neemt niet weg dat de manier waarop deel 2 eindigt gewoon rot is. "Elk nadeel heb zijn voordeel' zei Johan Cruijff indertijd en in deel 3 moet ik me dus niet opnieuw druk maken in de verschrikkelijke prestatie van Charlie Heath als Cody. Ook Shevonne Durkin is regelmatig op het randje maar is nog net iets beter dan haar tegenspeler. Gelukkig is er nog altijd wel Warwick Davis die opnieuw de rol van de Leprechaun op zich neemt. Met een flinke tongue in the cheek vermomt hij zich opnieuw als een Iers fantasiewezentje en het geeft een aantal erg toffe scènes. Dat hij de rol nog maar lang moge spelen in deze franchise.

De franchise neemt al een fikse duik qua kwaliteit dus maar hopelijk blijft de rest toch wat consistent. De eerlijkheid gebiedt me te zeggen dat ik hier sowieso al niet erg veel van verwacht maar het is gewoon fijn om zo wekelijks een onderdeel van een reeks te zien. Davies redt de film in zijn eentje maar ook een aantal fijne effecten doen nog wel wat goeds. Daar staat alleen een vervelend duo in de hoofdrol tegenover en dat is gewoon jammer.

2.5*


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11345 berichten
  • 6677 stemmen

Stukken beter.

Vergeleken met de film van Kostanski blijft dit tweede deel kinderspel, maar ten opzichte van het eerste deel is deze film een verademing. Nog steeds niet geweldig, maar in ieder geval net wat beter dan de duffe boel die het eerste deel neerzette. Wel gaat deze film hetzelfde, fantasierijke pad op, alleen dan met iets meer effectiviteit.

Acteerwerk is wel een troef binnen deze film, want geen enkele rol met uitzondering van Davis kan er uitspringen. Ook de Leprechaun zelf is niet erg eng te noemen, maar de humor die met zijn personage meekomt is nog wel leuk. Dat weet zijn personage ook te redden, en de Leprechaun is dan ook een verschijning die ik met Chucky vergelijk. Waarschijnlijk had ik Chucky als kind enger gevonden, maar als schurken moeten ze het meer van de humor hebben.

Alles binnen deze film maakt een goedkope, maar passievolle indruk. Ze hebben wel degelijk geprobeerd om een leuk fantasiehorrortje ervan te maken en doen dit met redelijk veel decoraties. Een paar leuke kleurtjes, aardige moorden en wat grappige vondstjes doen Leprechaun 2 niet onnodig lang laten aanvoelen. Een groot voordeel binnen horrorfilms.

Waar ik vooral van kon genieten was de speelsheid van de film, en de keuze om op minder dwaasheid te mikken. Het eerste deel was met dat kind en Holton een film die onnodig dwaas uitpakte, deze film pakt het net wat anders aan, terwijl het niet van de richting afloopt. Weg met ridicule personages, en tieners erbij. Nog steeds niet geweldig, maar ook niet irritant.

Ik vond het een redelijk deel op een film waar ik niks mee kon. Oorspronkelijk wilde ik de reeks ook na het eerste deel stoppen, maar het deel van Kostanski gaf me toch motivatie om met deze film aan de slag te gaan. Het viel me dan ook niet tegen, eens kijken of ik het derde deel ook op een dag op kan zetten. Wie weet zit er wel een voldoende in.


avatar van shrink

shrink

  • 2139 berichten
  • 2393 stemmen

Prima vervolg. De dwerg ziet er gewoon goed uit. Nergens eng, maar heel vermakelijk en grappig. En zo moet je de film ook bekijken. Een lekker no-brainer met de benodigde humor en heel weinig horror. Prima. Op naar deel 3.