Genre: Actie / Avontuur
Speelduur: 125 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Stephen Sommers
Met onder meer: Brendan Fraser, Rachel Weisz en John Hannah
IMDb beoordeling:
7,1 (495.927)
Gesproken taal: Engels en Arabisch
Releasedatum: 15 juli 1999
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Prime Video
Bekijk via meJane
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot The Mummy
"The sands will rise. The heavens will part. The power will be unleashed."
Als straf voor het vermoorden van Pharaoh Seti en het slapen met zijn vriendin is de Egyptische priester Imhotep levend vervloekt en gemummificeerd... 1925. Na 3000 jaar komt in de legendarische dodenstad Hamunaptra het gemummificeerde lichaam van Imhotep, door toedoen van een groep schatgravers tot leven. De gevolgen hiervan zijn verschrikkelijk als de tien plagen van Egypte opnieuw lijken uit te breken, er mysterieuze zandstormen ontstaan en angstaanjagende figuren herrijzen uit de dood. De schatgravers moeten hun eigen huid zien te redden, maar tevens ligt het lot van de wereld in hun handen als ze de duistere krachten niet tegenhouden overal bezit van te nemen...
Externe links
Acteurs en actrices
Rick O'Connell
Evelyn Carnahan
Jonathan Carnahan
Imhotep
Anck-Su-Namun
Ardeth Bay
Beni Gabor
Allen Chamberlain
Terence Bey
Isaac Henderson
Video's en trailers
Reviews & comments
JohnWilliams
-
- 7504 berichten
- 1006 stemmen
De muziek tilt de film naar een hoger niveau, wat een meesterwerk toch weer van Jerry Goldsmith.
Mrs.Congeniality
-
- 99 berichten
- 904 stemmen
Leuke avonturenfilm die interessant blijft van het begin tot het einde.
Goede special effects en redelijk acteerwerk. Wat de film zo goed maakt
is dat de gebeurtenissen elkaar rap opvolgen en het verhaal opzich.
woeler82
-
- 390 berichten
- 783 stemmen
Leuke avonturen film , sommige acteurs speelde slecht maar daarvoor was de special effects zeer goed, na 3x kijken bevalt de film me nog steeds, en het vervolg "The mummy return " is ook erg goed, aanrader deze 
K. V.
-
- 4364 berichten
- 3769 stemmen
Het blijft een leuke avonturenfilm. De film wordt nooit echt spannend, maar is gewoon een ontspannend filmpje. De speciale effecten zien er nog steeds goed uit en de cast doet het ook naar behoren.
Een tof filmpje en binnenkort eens de vervolgen bekijken.
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8164 stemmen
Leuke ontspannende film, die nergens hoogstaand is, maar absoluut het nodige vermaak biedt.
Brendan Fraser speelt een degelijke hoofdrol, maar vooral zijn praatgrage sidekick Beni, gespeelt door Kevin O'Connor is op sommige momenten uitermate grappig. De film zelf heeft niet zo’n opvallend verhaal, maar het verhaal dient hier dan ook vooral als een kapstok voor de actie, die volop aanwezig is en vaak ook best vermakelijk.
Het tempo van de film is hoog en door de vele afwisseling in die scènes, verveelt het allemaal geen moment. Eng of spannend wordt het eigenlijk nooit, mede ook door het feit dat de film zichzelf totaal niet serieus neemt. Op zich is dat niet erg, want daardoor wordt het allemaal misschien nog wel vermakelijker.
Kortom een prima film voor een regenachtige dag. Inhoudelijk is het misschien niet veel, maar leuk is het absoluut.
3,5*
pieterTk
-
- 171 berichten
- 2117 stemmen
Wat een verschrikkelijk slechte film. Ik heb me echt zitten ergeren. Zeker op het moment dat er mummies in de noten worden getrapt of met hun hoofden honkballen zakte de moed me in de schoenen. Toch afgekeken, maar ik had er zeker meer van verwacht.
2*
schram101
-
- 16684 berichten
- 2293 stemmen
Aardige avonturenfilm die best vermakelijk is maar nooit écht grappig wordt. Brendan Fraser heeft een ontzettend irritante kop maar gelukkig maakt zijn tegenspeelster Weisz dat wel een beetje goed. De cgi effecten zijn over het algemeen niet bijzonder maar qua locaties is The Mummy een prima film en alles ademt de bijzondere Egyptische sfeer.
Sommers neemt zijn prent nergens serieus en dat is goed te merken aan de maffe personages. Hierdoor blijft het allemaal lekker luchtig en droog. Keerzijde is dat het dus ook nergens een beetje spannend word maar goed, dat was waarschijnlijk ook helemaal niet de bedoeling.
2,5*
MrTurk96
-
- 6 berichten
- 0 stemmen
de film is heel goed inelkaar gezet het laat zien wat je zou verwachten als je de titel ziet 'The mummy', van de graphics zelf had ik niet veel verwacht maar het kwam boven mijn verwachtingen uit, dus mijn eindconclusie leuke film voor een zaterdag/zondag avondje.
, trouwens Arnold Vosloo de hoofdrol speler (de mummy zelf) is Zuid Afrikaans
.
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Een avonturenfilm zoals je mag verwachten; actie, niet te dik opgelegde humor, de juiste personages en acteurs, precies goed. Die Beni heeft toch wel een paar heerlijke uitspraken en gezichtsuitdrukkingen
De manier waarop hij slaaf wordt van Imhotep door middel van het davidster
is bijvoorbeeld erg leuk gedaan.
Heb me uiteindelijk veel meer vermaakt dan met bijvoorbeeld de mega grootse LotR-triologie die ik onlangs weer zag, vooral omdat het zichzelf amper serieus neemt. De special effects zijn iets te veel aanwezig maar het kan net in die luchtige setting, het ziet er soms ook wel grappig uit zoals hoe die skeletten van de bewakers lopen (tegen het einde aan). Beetje een ondergewaardeerd filmpje.
Schumann
-
- 14 berichten
- 0 stemmen
Mijn vijf sterren voor The Mummy valt wellicht niet rationeel te verklaren. Het is geen film die als schoolvoorbeeld geldt voor het medium als kunstwerk. Daarentegen laat het wel zien dat film zich zich perfect laat lenen voor entertainmentdoeleinden. Wanneer ik deze film opzet gaat mijn verstand op nul en vertrek ik naar een deel van de wereld waar verborgen schatten onder iedere grafheuvel te vinden zijn, en avonturiers (met al dan niet nobele doelstellingen) hard hun best doen om deze te bemachtigen. Egypte wordt in deze film haast sprookjesachtig afgebeeld, tegen het kitscherige aan. Stijlvol gestileerd kun je het niet noemen, maar aantrekkelijk is het zeker.
De personages zijn vrijwel allemaal stereotiep, maar erg kleurrijk. Van de stuntelige Jonathan tot de listige Benni, het zijn allemaal figuren die ik weet te onthouden door hun uitgesproken persoonlijkheden. Het verhaal is natuurlijk vrij standaard, maar de manier waarop het gebracht wordt doet mijn kritische houding jegens matige plotlijnen inkrimpen. Op en top vermaak!
dualcia
-
- 953 berichten
- 2311 stemmen
The Mummy. Ik geniet er keer op keer van en dit maakt het voor mij 1 van de leukere en daarom betere avonturenfilms.
Een heerlijk luchtige film die de genres die het bevat behoorlijk naar behoren uitvoert. Het is ontzettend gemakkelijk om naar te kijken, het is een leuk verhaal, er zit leuke humor in en Brendan Fraser zit goed in zijn rol (net als alle andere acteurs overigens).
Als kind vond ik Jonathan echt ge-wel-dig. Dat valt tegenwoordig wel mee, maar dankzij een grote vleug jeugdsentiment zijn Jonathan's acties nog steeds heel vermakelijk.
Ik ben misschien wel wat gortig met mijn cijfer, maar deze film vermaakt nog steeds zo ontzettend na tal van kijkbeurten (en voor mij komt er ook een lading jeugdsentiment aan de pas), dat ik een *4.5 nu wel op zijn plaats vind.
baspls
-
- 4118 berichten
- 1673 stemmen
"Death is only the beginning."
Erg goede film. Nou ja, in ieder geval erg vermakelijk.
Ik heb/had een grote interesse voor het oude Egypte. Zo raakte ik al snel gefascineerd door oude Mummy film. The Mummy (1932) met Boris Karloff vond ik erg goed. Dus toen ik (inmiddels al lang geleden) deze vond kon ik het natuurlijk laten liggen. Deze film heeft die zelfde mooie sfeer ook wel een beetje. Vooral door de muziek van Jerry Goldsmith.
Dit is in tegenstelling tot de jaren '30 Mummy-films is dit niet echt een horror. Meer een Indiana Jones-achtige actie/comedy. Er zitten wel thriller-achtige momenten in maar horror mag je dit niet noemen.
Er zitten een paar gaten in het verhaal. De personages zijn niet erg goed uitgedacht. De mummy lijkt niet eens echt op een mummy meer een zombie of skelet. De humor is wel erg goed. De CGI-effecten zijn echt heel slecht. Wel erg vermakelijk. Brendan Fraser is niet echt heel goed, zeg maar slecht.
The Mummy (1932)
+ Karloff is een goede mummy en ziet er met zijn fers ook erg Egyptisch uit.
+ Het verhaal is goed uitgedacht en is mooi.
+ Erg goed geacteerd
+ Goede effecten voor die tijd.
- Erg kort
- De mummy zit er nauwelijks in.
The Mummy (1999)
+ Erg Grappig
+ Veel bekende acteurs
+ Heel erg goede muziek
- Slechte mummy
- Mummy ziet er niet egyptisch uit
- CGI
xxERWINxx
-
- 1876 berichten
- 985 stemmen
3 sterren voor de special effects en de mooie beelden, verder vond ik het een beetje een rommelige film, ik ga binnenkort The mummy returns kijken of die beter is.
wood23
-
- 361 berichten
- 243 stemmen
Leuke avonturenfilm het verhaal is goed, zeer goede cast. Van de directe hoofdpersonen kan ik er geen aanwijzen die me in deze film niet aanstaat of matig acteert. Er zijn genoeg (flauwe) grappen en spannende momenten in deze film te vinden, dat de film na meerdere keren kijken gewoon leuk blijft.
Uiteraard kan dit bij lange na niet aan Indiana Jones tippen, maar het is toch nog zeer vermakelijk.
De special-effects zijn gewoon goed in deze film.
Al met al, een leuke actie/avonturen film met genoeg humor, die je kan blijven kijken!
_Casper_
-
- 1244 berichten
- 1692 stemmen
Toffe avonturen film, met leuke grapjes ertussen.
Ook zijn de special effects (zeker voor die tijd 1999) erg goed te nemen en is het acteer werk ook prima.
Dus zeker een aanrader om te zien
3*
martijn011
-
- 2034 berichten
- 1309 stemmen
Avonturenfilms zijn bij mij vaak aan het juiste adres. De Indiana Jones reeks is wat mij betreft de creme de la creme van de avonturenfilms. Probleem is dan wel dat ik alle avonturenfilms naast deze reeks leg, dus ook deze film.
Ik vond vooral de acteurs slecht gecast. De enige die me kon bekoren was Rachel Weisz, de rest was slecht.
Zowel Brendan Fraser als John Hannah konden me geen moment overtuigen, zodat eigenlijk de kern van de film me niet aansprak.
Vond de effecten ook slecht, gedateerde film dus, wat overigens niet altijd slecht hoeft te zijn. Hier is het in ieder geval een minpunt.
Gelukkig bevat de film wel humor, zodat het niet helemaal een straf was om naar te kijken. Gelukkig neemt de film zichzelf ook niet te serieus, anders was het een afgang geworden.
Voor nu een kleine onvoldoende. Het gaf me niet het avonturengevoel wat ik bij goede avonturenfilms altijd krijg.
Gerlof1378
-
- 404 berichten
- 152 stemmen
Erg mooie avonturen film, met een mooi verhaal, veel actie, humor en een vleugje horror, mooie CGI en 2 hoofdrolspelers met een goede chemie. 
rcuppen79
-
- 717 berichten
- 1632 stemmen
Heerlijke avonturenfilm die meer weg heeft van Indiana Jones, dan van de gelijknamige film uit 1932 met Boris Karloff.
De film is dan ook vooral gericht op familie-entertainment. Echt origineel is het allemaal niet, maar toch is ze bijzonder vermakelijk. Het verhaal wordt vlot verteld en zit boordevol goede actiescènes. De trucages van Industrial Light & Magic verschillen nogal van kwaliteit, maar het belangrijkste effect, de Mummie zelf, ziet er prima uit. Arnold Vosloo is uitstekend op dreef ondanks het feit dat hij amper tekst heeft. De rest van de cast doet het ook behoorlijk. Brendan Fraser is een leuke rip-off van Indiana Jones en Rachel Weisz is zijn volledige tegenpool. John Hannah zorgt voor de komische noot.
Het resultaat is een vlotte avonturenfilm die geen moment verveeld. De aankleding en decors zijn indrukwekkend en het camerawerk is prima en dragen uitstekend bij aan de sfeer van de film.
blurp194
-
- 5504 berichten
- 4198 stemmen
Imhotep.
Indertijd met mijn buren samen zitten kijken. Misschien niet heel nuchter, en zeker in een jolige bui - precies de juiste stemming om deze onserieuze avonturenfilm te zien. Nog wekenlang kwam bij elke ongepaste gelegenheid weer het ritmische 'Imhotep! Imhotep!' langs...
De formule is natuurlijk schaamteloos gejat van Indiana Jones. Dat geeft overigens niks, beter goed gejat dan zelf geprutst, en de interacties tussen de held, de love interest, de sidekick en de bad guys werken allemaal prima. Knap werk. Eigenlijk is het enige wat ik een beetje mis een stel mooie stoere oneliners.
De effecten zijn ondertussen hier en daar wel wat gedateerd, maar het gebrek aan serieuze toon maakt dat dat eigenlijk nergens echt stoort. De timing van de actie houdt de vaart er ook behoorlijk in, een slechtere cgi is zo weer vergeten.
Fonzzz002
-
- 328 berichten
- 0 stemmen
The Mummy is een avontuurfilm uit eind jaren 90. The Mummy gaat over een stel avonturiers die op zoek zijn naar een schat maar op de locatie treffen ze de tombe van een vervloekte mummie aan. Al snel veranderd de zoektocht in een gevecht om te voorkomen dat de mummie herrijst.
The Mummy is een hele cheesy film met veel avonturenclichés en stereotypes, maar dat is onderdeel van zijn charme. The Mummy neemt zichzelf grotendeels van de tijd niet serieus en het heeft plezier met zichzelf. Van begin tot eind kon ik lachen om hoe cheesy de film geschreven is, maar tegelijkertijd zaten er van zichzelf leuke momenten in. Het heeft meerdere onderhoudende actiescènes en een paar mooi ogende omgevingen die wat toevoegen aan het avontuur-gevoel. De acteerprestaties ben ik voor het grootste gedeelte tevreden over. Brendan Fraser past perfect in de avonturenhelden rol. De meeste films waarin ik Fraser voorbij heb zien komen was hij niet zo’n sterke acteur, maar in deze film waarin flauwe grappen veel aanwezig zijn & het cheesy gehalte hoog is past Brendan perfect bij het personage. De mummie was ik minder tevreden over maar ik denk niet dat het aan de acteur ligt, Arnold Vosloo. Een groot deel van de scenes met de mummie plakken ze CGI effecten over Arnold heen waardoor hij niet veel gelegenheid krijgt los te gaan in de rol. Dit maakte bepaalde scenes waarin hij boos moest acteren aan de ongeloofwaardige kant omdat de CGI het acteren voor hem deed.
Het verhaal is niet iets om serieus te nemen maar voor een no-brain avonturen film is het prima. Het is niet te serieus nog te absurd, het vind een juiste balans. Maar als je op zoek bent naar een slimme avonturen film verhaal dan zou The Mummy niet één van de eerste zijn waar ik op zou komen. Wat verrweg het grootste minpunt aan de film is zijn de CGI effecten. De CGI is verouderd en ziet er opmerkelijk nep uit waardoor iedere scene waarin het gebruikt werd me deels uit de immersie haalde. Er zijn scenes waarin ze life-action en CGI combineren waardoor de effecten soepeler overlopen, maar er zijn ook scenes waarin het gehele scherm is gevuld met een figuur dat met de computer is gemaakt wat simpelweg niet mooi oogt.
Al met al is The Mummy een vermakelijke avonturen film voor als je zin hebt in een Hollywood flick waarbij je niet hoeft na te denken. Een paar leuke grappen, paar goeie actiescènes en een cheesy verhaal maken The Mummy een vermakelijke zit.
3,5*
Rowinos
-
- 32 berichten
- 772 stemmen
Leuk om naar te kijken. Een avonturenfilm vol Hollywood-clichés zoals we dit kennen van bijvoorbeeld de Indiana Jones films. Bombastische maar goede muziek, grote decors en flauwe acteurs met dezelfde flauwe humor maken het eigenlijk tot een goed geheel. 3*
Rico120
-
- 354 berichten
- 278 stemmen
voor het eerst gezien ze zeggen 2 sterre in de gids van T.V ik zeg 3 sterre zo goed is deze film
TMP
-
- 1892 berichten
- 1718 stemmen
Aardige avonturenfilm. De setting in Egypte is zeer de moeite waard en ook de special effects zijn niet onaardig. Een luchtig plot en best aardig acteerwerk, ook de doorgaans nogal irritante Brendan Fraser valt hier nog best te pruimen.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Voor de gamers onder ons.. Dit zou Uncharted the movie kunnen zijn. Maar de eerste Uncharted videogame kwam natuurlijk pas in 2007.
IH88
-
- 9734 berichten
- 3186 stemmen
“I only gamble with my life, never my money.”
Sterke avonturenfilm. The Mummy is niet al te spannend en het verhaal is soms wat onlogisch, maar de avontuurlijke sfeer, de humor, de actie en de acteurs maken veel goed. En de effects zien er goed uit, zeker voor die tijd.
Fraser is wat in de vergetelheid geraakt, maar is zeker niet slecht als actieheld vol bravoure. Weisz is hier nog erg jong en een frisse verschijning. Charmant en grappig. De film is soms erg goor en mensen die iets tegen insecten hebben, raad ik aan om soms even weg te kijken. The Mummy is een actievol avontuur die geen moment verveelt.
Pre- en sequels

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor
2008
600 reacties

The Mummy Returns
2001
299 reacties
Gerelateerd nieuws

'The Mummy' heeft zijn beste tijd gehad op Netflix: 'Verrassend genoeg nog steeds een aangename blockbuster'

Brendan Fraser wil graag 'The Mummy 4' maken samen met Michelle Yeoh
Bekijk ook

Gladiator
Historisch / Drama, 2000
2.500 reacties

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Fantasy / Avontuur, 2003
2.278 reacties

Jurassic Park
Avontuur / Sciencefiction, 1993
1.344 reacties

Shen Nu
Drama, 1934
7 reacties

300
Actie / Oorlog, 2006
3.149 reacties

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Fantasy / Avontuur, 2006
2.179 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









