Met een wildgroei aan podcast over alle onderwerpen waar je maar aan kunt denken, moet je wel een interessante invalshoek hebben om mee op te vallen. De podcast die Quentin Tarantino gaat maken lijkt daar in elk geval aan te voldoen, aangezien hij en oude partner Roger Avery terugkeren naar hun eigen verleden. Het duo gaat praten over de films die in de schappen lagen toen ze tientallen jaren geleden werkten in een videotheek.
Deze zomer zal de podcast Video Archives gelanceerd worden, en het zijn niet de minsten die de podcast presenteren. Voordat Quentin Tarantino en Roger Avery namelijk bekend werden als regisseur en schrijver van Pulp Fictionwaren zij namelijk twee werknemers in een videotheek genaamd Video Archives. In deze hoedanigheid spraken zij voortdurend over de films die in de winkel te verkrijgen waren, en dat gaan ze nu opnieuw doen. Elke aflevering zullen verschillende van deze oude films voorbijkomen en het Oscarwinnende duo zal hun visie op deze films delen met de luisteraar. Inmiddels is het decennia geleden dat de twee elkaar ontmoetten in de videotheek, maar een statement van het duo klinkt flink enthousiast over het project: "We konden het ons niet voorstellen dat dertig jaar nadat we samenwerkten achter de kassa van Video Archives, we weer exact hetzelfde zouden gaan doen als we toen deden: gepassioneerd praten over films op vieoband. Films kijken was wat ons origineel samenbracht en tot vrienden maakte, en het is onze liefde voor films die ons nog altijd samenbrengt."
Films op videoband
Tarantino en Avery zullen de films ook gaan kijken op dezelfde manier als ze destijds deden: op videoband. Hoe ze aan al deze films op videoband gaan komen heeft Tarantino al jaren geleden geregeld toen Video Archives failliet ging. De filmmaker kocht simpelweg de volledige inventaris van de winkel op, en heeft daarom bijna achtduizend (!) videobanden en DVDs thuis liggen die origineel uit de videotheek kwamen. Het duo zal daarom ook een flinke verscheidenheid aan films gaan behandelen, zo zeiden ze in het statement: "van controversiële James Bond-films tot verrassende B-films en nog veel meer dan dat." Video Archives zal deze zomer verschijnen op verschillende podcastplatforms. Een precieze verschijningsdatum is echter nog niet bekend.
De man heeft zeer zeker inzicht en dus veel te vertellen. Overigens, voor de mensen die het nog niet wisten, hij vindt TG TB & TU de beste film ooit gemaakt.
Reacties (3)