• 16.333 nieuwsartikelen
  • 179.926 films
  • 12.384 series
  • 34.312 seizoenen
  • 651.271 acteurs
  • 199.641 gebruikers
  • 9.415.923 stemmen
Avatar
 
MovieMeter
Foto: © StudioCanal

Waar wacht je op? Deze ongelofelijke waargebeurde WOII-film is morgen te zien

MovieMeter
Foto: © StudioCanal

De waargebeurde Tweede Wereldoorlog-film The Imitation Game van Morten Tyldum wordt morgenavond uitgezonden op televisie. De film, met hoofdrollen voor onder meer Benedict Cumberbatch en Keira Knightley, verscheen in 2014 op het witte doek en werd een jaar later genomineerd voor acht Oscars, waarvan er één werd gewonnen.

In The Imitation Game volgen we Alan Turing, een briljante Britse wiskundige en informaticus die tijdens de Tweede Wereldoorlog werkt voor de Britse inlichtingendienst. Hij krijgt de taak om de Duitse Enigma-code te kraken, een ogenschijnlijk onmogelijke opdracht die cruciaal is voor het verloop van de oorlog. Samen met een team van codekrakers probeert hij patronen te vinden in de versleutelde berichten. Turing ontwikkelt uiteindelijk een revolutionaire machine die helpt bij het ontcijferen van de codes, wat de Geallieerden een strategisch voordeel geeft in de strijd om de Atlantische Oceaan. Naast zijn intellectuele doorbraak laat de film ook zijn persoonlijke leven zien, waarin hij worstelt met zijn identiteit en sociale acceptatie. Zijn werk blijkt uiteindelijk van grote historische waarde.

The Imitation Game

The Imitation Game is geregisseerd door Morten Tyldum, die eerder indruk maakte met Hodejegerne. De film uit 2014 werd zeer goed ontvangen door zowel critici als publiek. Op Rotten Tomatoes behaalt de titel een score van 89%, terwijl IMDb een 8,0 noteert. Ook op MovieMeter scoort de film sterk met een 3,71 uit 5. De indrukwekkende ontvangst resulteerde in acht Oscarnominaties, waarvan er uiteindelijk één werd verzilverd. "Zeer interessante film met nogal een een indrukwekkend verhaal. Blijft moeilijk te geloven dat dit zo lang verborgen is gehouden door de Britse overheid. Naast het verhaal is alles rondom het karakter Turing bijzonder interessant en dat komt ook doordat hij voortreffelijk wordt neergezet door Cumberbatch," zo schrijft wwelover.

The Imitation Game wordt 5 april om 23:00 uur uitgezonden op BBC 2. Hieronder is de trailer te bekijken.

Reacties (0)

avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.

Dit artikel bevat nog geen berichten. Wees de eerste.