De horrorfilm Case 39van regisseur Christian Alvart is binnenkort weer terug op Netflix. De film, met hoofdrollen voor onder meer Renée Zellweger, Jodelle Ferland en Bradley Cooper, verscheen in 2009 op het witte doek en krijgt overwegend goede beoordelingen van het grote publiek.
In Case 39 volgen we Emily Jenkins, een toegewijde sociaal werkster die gewend is om te gaan met schrijnende gezinssituaties. Wanneer ze wordt toegewezen aan de zaak van de 10-jarige Lilith, raakt ze echter betrokken bij een bijzonder verontrustend geval. Lilith lijkt het slachtoffer te zijn van ernstige mishandeling door haar ouders, en Emily vreest zelfs voor haar leven. Vastbesloten om het meisje te redden, zet ze alles op alles om haar uit huis te plaatsen. Wanneer de officiële instanties te traag reageren, besluit Emily Lilith tijdelijk in haar eigen huis op te vangen. Aanvankelijk lijkt het een veilige oplossing, maar al snel beginnen zich onverklaarbare gebeurtenissen voor te doen.
Case 39 is het werk van de Duitse regisseur Christian Alvart, onder meer bekend van titels als Pandorumen Antikörper. De film verscheen in 2009 op het witte doek en werd overwegend goed ontvangen door het grote publiek. Zo wordt de film, met daarin enkele grote namen, bijvoorbeeld beoordeeld met een 6,2 op IMDb, terwijl het Nederlandse publiek op MovieMeter met een behoudende 3,23 uit 5 op de proppen komt. De critici zijn overigens niet zo positief te noemen. Zij komen op Rotten Tomatoes, waar de beoordelingen van de recensenten worden samengebracht tot een procentueel gemiddelde, slechts tot een 21%-score.
Dat sommige gebruikers op MovieMeter zich niet zo gek veel van pers aantrekken, blijkt wel uit de reacties op de filmpagina. "Erg onderhoudende film met vleugje horror. Acteurs spelen heel goed. Zeker het kind. Ik had deze film al eens in de bioscoop gezien, maar was weer onder de indruk. Zeker de moeite waard om eens te bekijken," zo schrijft cantforgetyou, terwijl Shadowedkritisch is. "Niet een al te geslaagde horrorfilm, er zit weinig spanning in en neigt vaak naar het saaie. Leuk dat de regisseur iets anders wilde doen, maar met Case 39 slaagt de beste Alvart hier eigenlijk niet helemaal in," zo valt er te lezen.
Reacties (1)