Wie bekend is met het werk van Hollywood-veteraan Ridley Scott, weet dat hij grootschaligheid nimmer heeft geschuwd. En ook al is de filmmaker al halverwege de tachtig, hij lijkt niet van plan zich nu opeens in te gaan houden. Sterker nog, hij gooit er wat graag maar een schepje bovenop. Dus zet je maar vast schrap voor 14 november, de datum waarop Gladiator II de arena betreedt.
Fantasy, horror, sciencefiction, horror, drama, misdaad, oorlog, komedie en epische historie: bijna in ieder genre lijkt Scott zich volledig thuis te voelen. Bij het creëren van immense sequenties, op zowel praktisch als digitaal vlak, komt het een en ander kijken. Gelukkig heeft de filmmaker daar al jarenlange ervaring mee. Denk aan de grootschalige gevechtsscènes in Kingdom of Heaven en Robin Hood. De negentiende-eeuwse Franse keizer leverde zijn gevechten ook niet in zijn eentje, dus gaf Scott zijn militaire campagnes uitgebreid weer in Napoleon.
In een interview met Empire vertelt de cineast hoe hij de proporties nog eens een tandje opvoert. "We beginnen met wat waarschijnlijk de grootste actiescène is die ik ooit heb gedraaid," geeft Scott alvast weg. "Waarschijnlijk groter dan wat ook in Napoleon." Die bestaat niet enkel uit praktische effecten. En waar hij eind vorig jaar nog heel vijandig stond tegenover het gebruik van kunstmatige intelligentie, legt hij zich nu neer bij het fenomeen.
"Je kunt niet anders dan automatisering en AI omarmen," moet de regisseur toegeven. "Ik kan met een computer in het grootste detail een neushoorn uitwerken, tot aan de kleinste molecuul en rimpel toe. Het geeft me volledige controle over deze kolos, die 60 kilometer per uur kan rennen en die op commando kan draaien, zijn hoofd kan schudden en grommen," grinnikt Scott. "Een tweetonner met een ruiter op zijn rug! Ik geef toe, ik heb er ontzettend veel lol mee."
Gladiator II
Het vervolg op Scotts beroemde epos over een gevallen Romeinse generaal, speelt zich tientallen jaren af nadat Maximus in de arena furore maakte. Inmiddels is Lucius (Paul Mescal), het neefje van de keizer, volwassen geworden. Zodra zijn thuishaven door het tirannieke nieuwe staatshoofd onder de voet wordt gelopen, wordt hij gedwongen om zelf in het Colosseum voor zijn leven te vechten en in de voetsporen van Maximus te treden.
Vanaf 14 november aanstaande mogen we op de eerste rang gaan zitten om stoere krijgers gevechten op leven en dood te zien voeren. Bekijk de officiële trailer voor Gladiator II hieronder.
Reacties (0)