De goed beoordeelde sciencefictionfilm Source Code van Duncan Jones is woensdagavond te zien op de Nederlandse zender RTL 7. De film, die in 2011 op het witte doek verscheen, kent een sterrencast met daarin onder meer Jake Gyllenhaal, Michelle Monaghan en Vera Farmiga en kreeg goede beoordelingen.
In Source Code wordt de stad Chicago geterroriseerd door een reeks bomaanslagen. In een poging om de dader te identificeren en een nieuwe, grotere aanval op het centrum te voorkomen, stemt kapitein Colter Stevens ermee in om deel te nemen aan een overheidsexperiment genaamd 'Source Code'. Hiermee kan hij het lichaam van een mannelijke passagier binnendringen tijdens de acht minuten voordat de man wordt vermoord. Stevens weet er telkens niet in te slagen om voldoende aanwijzingen te verzamelen om de tweede aanval te voorkomen. Terwijl de tijd snel opraakt, herhaalt hij de missie in een wanhopige race om een van de meest dodelijke terroristische aanslagen ooit op Amerikaanse bodem te voorkomen.
Source Code is het werk van de Amerikaanse regisseur Duncan Jones, ook bekend van de in 2009 verschenen film Moon. Het verscheen in 2012 in de bioscoop en kreeg overwegend goede beoordelingen. Op MovieMeter krijgt de film een 3,51 uit 5, terwijl het wereldwijde publiek een 7,5 op IMDb voor de film over heeft. Op Rotten Tomatoes blijken de recensenten ook lyrisch te zijn. Daar is de titel zelfs 'certified fresh' met een 92%-score over ruim 265 recensies. Hoewel de sciencefiction-titel nooit in aanmerking kwam voor de grote filmprijzen, kreeg deze wel diverse nominaties bij kleinere jury's.
Source Code wordt woensdagavond 3 april om 22:55 uur uitgezonden op de Nederlandse televisiezender RTL 7. De titel is eveneens beschikbaar via Amazon Prime Video. Hieronder is de trailer te bekijken.
Toffe film wel, hoewel er een element in zit waarvan sommigen het een plothole noemen. Ik zie het meer als een morele kwestie, waar de film helaas niks mee doet.
P.S.: Holy shit, ik druk op plaatsen en er draait plots een lied van David Bowie, wijlen de vader van de regisseur!
Toffe film wel, hoewel er een element in zit waarvan sommigen het een plothole noemen. Ik zie het meer als een morele kwestie, waar de film helaas niks mee doet.
P.S.: Holy shit, ik druk op plaatsen en er draait plots een lied van David Bowie, wijlen de vader van de regisseur!
Colter heeft bezit genomen van Seans lichaam, maar waar is Sean dan gebleven? En hoe wil-ie niet door de mand vallen bij Seans vrienden en familie, aangezien hij zijn geheugen niet heeft?
Reacties (3)