Warner Brothers heeft aangekondigd dat het bedrijf een filmbiografie gaat maken over de legendarische soulzanger Marvin Gaye. Hoewel de film met de titel What's Going On nog in de beginfase van het productieproces zit, zijn er al wel enkele details bekend gemaakt. Zo zal Allen Hughes de film regisseren, en heeft de film de rechten om alle nummers van Marvin Gaye in de film te gebruiken.
Voor fans van de zanger is het wel nog lang wachten voor de film uit zal komen. Pas in 2023 staat de release van de film gepland. Interessant is wel al wie de film zullen produceren, namelijk onder anderen Dr. Dre en Jimmy Iovine. Laatstgenoemde produceerde al eerder Get Rich or Die Tryin', een film over het leven van 50 Cent. Daarnaast zal de weduwe van de zanger, Jan Gaye, zal de rol van executive producer oppakken voor deze film. Regisseur Allen Hughes is dolblij met het project. "Het is heel persoonlijk voor mij," zo zegt hij tegen Deadline. "In mijn eerste film had ik het geluk dat we What's Going On van Marvin Gaye in de trailer mochten gebruiken, en dat nummer bracht de marketing voor die film op een nieuw niveau. Sindsdien heb ik in al mijn films muziek van hem gebruikt." Eerste taak op het lijstje van Hughes is om een acteur te vinden die Marvin Gaye kan spelen. Voor de film staat een ongewoon hoog budget van ruim 80 miljoen dollar.
Een bewogen leven
In tegenstelling tot andere recente filmbiografieën, zoals Rocketman over Elton John en de aankomende Aretha Franklin-biopic Respect, is het onderwerp van deze film helaas niet meer in leven. In 1984 werd Martin Gaye, een dag voor zijn 45e verjaardag, doodgeschoten door zijn vader. Als dominee keurde hij het leven van zijn zoon altijd al af. Voor die fatale dag bracht Gaye tussen 1962 en 1982 een duizelingwekkend aantal van 23 albums uit. De zanger staat met vijf noteringen in de Nederlandse Top2000.
Ik heb al hel wat jaren niets meer van Hughes gezien (Book of Eli was de laatste denk ik, en daar was ik niet kapot van), maar ik lees dat zijn The Defiant Ones (2017) bijzonder sterk is.
In tegenstelling tot andere recente filmbiografieën, zoals Rocketman over Elton John en de aankomende Aretha Franklin-biopic Respect, is het onderwerp van deze film helaas niet meer in leven.
Aretha Franklin stierf in 2018 en is dus helaas ook niet meer in leven.
Ben benieuwd of ze zijn periode in Oostende aan bod zullen laten komen.
Dat lijkt me wel. Ik ben benieuwder wanneer ze beginnen. Of net voor Oostende, bij zijn huwelijkscrisis. Of veel eerder, bijvoorbeeld voor zijn doorbraak of bij het overlijden van Tami Terell. Verbazingwekkend dat zijn leven niet eerder is verfilmd want er zit heel veel drama in. Ik hoop dat het in ieder geval beter wordt dan een van de meest overschatte films van de laatste jaren: Bohemian Rhapsody. Vaak werkt een biopic over een beperkte periode beter dan al die drama's in één film willen proppen. Ik zou dus net voor Oostende beginnen en bij zijn dood eindigen.
Reacties (4)