Begin deze maand is de film One Battle After Anothervan Paul Thomas Anderson in première gegaan in Los Angeles. De film, met hoofdrollen voor Leonardo DiCaprio, Sean Penn en Regina Hall, werd eerder al geprezen in korte eerste reacties op sociale media, maar nu het embargo eraf is, blijken de daadwerkelijke recensies nog lovender.
In One Battle After Another speelt de samenleving zich af tegen een achtergrond van chaos, veroorzaakt door de ingrijpende gevolgen van de strenge antidrugspolitiek van de Amerikaanse overheid. De film, geïnspireerd op Thomas Pynchons roman Vineland, ontvouwt een wereld vol wantrouwen, politieke manipulatie en constante surveillance. Het verhaal volgt een groep voormalige activisten die geconfronteerd worden met de terugkeer van hun oude vijand, na een afwezigheid van zestien jaar. Ondanks dat ze hun revolutionaire verleden hebben achtergelaten en ieder een eigen leven hebben opgebouwd, worden ze opnieuw gedwongen samen te komen wanneer de dochter van een van hen in groot gevaar verkeert.
One Battle After Another is het nieuwste werk van regisseur Paul Thomas Anderson, bekend van films als There Will Be Blood en Magnolia. Voor deze productie werkt hij voor het eerst samen met Leonardo DiCaprio, wiens vader eerder al een rol had in de film Licorice Pizza. De film heeft daarnaast een opvallende cast met namen als Sean Penn, Regina Hall en Benicio del Toro. Met een budget van ongeveer 140 miljoen dollar behoort dit tot de meest ambitieuze producties die Anderson tot nu toe heeft gerealiseerd.
Niet alleen is het de meest ambitieuze film van Anderson, ook lijkt het één van de beste uit zijn carrière te zijn geworden. Eerder werd de film al geprezen door gerenommeerd filmmaker Steven Spielberg, die sprak van een 'krankzinnige titel,' en 98% van alle critici is het daar op Rotten Tomatoes mee eens - zeldzaam veel van hen geven de maximale score die hun eigen website hanteert. "Al deze gelaagde vertolkingen worden tot leven gebracht in een van de meest virtuoze filmproducties die ik de laatste tijd heb gezien," zo schrijft Esther Zuckerman van Bloomberg News, en ook Alex Godfey van Empire Magazineis lyrisch. "Het is gewoon zo’n ijzersterke film waarvan je weet: dit is meteen een klassieker." Linda Marric van HeyUGuystopt af. "Cinema op zijn puurst: onverbiddelijk, meeslepend en vol leven. Paul Thomas Anderson levert hier een meesterwerk af dat niet alleen vermaakt, maar je diep raakt."
Zelf oordelen? OneBattle After Another is vanaf 26 september 2025 wereldwijd in de bioscopen te zien.
Ik ben wel benieuwd of dit bij het publiek aan gaat slaan, want de afgelopen jaren leren ons dat er geen geduld bestaat voor films van rond de drie uur, tenzij afkomstig van James Cameron of Marvel.
Reacties (2)