• 15.987 nieuwsartikelen
  • 179.045 films
  • 12.274 series
  • 34.085 seizoenen
  • 649.230 acteurs
  • 199.277 gebruikers
  • 9.390.394 stemmen
Avatar
 
Maarten van Rossem
Foto: © ANP

Maarten van Rossem
Foto: © ANP

De Nederlandse opiniemaker en presentator Sander Schimmelpenninck houdt zich aanbevolen om de plek van Maarten van Rossem in te nemen bij De Slimste MensDat laat hij weten in een bericht op X (voorheen Twitter). Gisteren kwam het nieuws naar buiten dat Van Rossem het voor gezien houdt zodra Philip Freriks het stokje aan Herman van der Zandt overgeeft. 

Als het aan Sander Schimmelpennick ligt, neemt hij de plek van Maarten van Rossem in wanneer deze net als Philip Freriks vertrekt bij het programma De Slimste Mens. In een reactie op een NU.nl-artikel over de aankondiging van de Nederlandse geschiedkundige schrijft hij kort en bondig dat de producenten van het programma 'hem kunnen bellen.'

Gisteren liet Van Rossem tegenover De Telegraaf weten in februari van 2025 zijn laatste uitzending van de televisiequiz te doen. "Precies op hetzelfde moment dat Philip vertrekt. Dat besloot hij al twee jaar geleden, lang voordat Herman überhaupt in beeld was bij deze omroep, namelijk om het 25e seizoen nog af te maken en daarna te stoppen. Op dat moment zei ik: 'Als jij vertrekt, vertrek ik ook.' Dus we wisten al geruime tijd wat er zou gaan gebeuren. Verder speculeren heeft geen zin en, als ik voor mezelf mag spreken, voelt het ook erg onaangenaam. Bovendien ligt die datum nog ver in de toekomst. Misschien zijn we tegen die tijd allebei wel overleden."

Eerdere uitspraken waren om te plagen

Eerder deze maand opperde Van Rossem nog dat hij tot zijn honderdste levensjaar in de jurystoel wilde blijven zitten, maar nu erkent hij dat hij dit vooral zei om mensen die een hekel aan hem hebben, te plagen. "Ik vond al die speculaties over ons en het programma maar gezeur," aldus de historicus. "Tot mijn honderdste doorgaan, dat vond ik wel grappig. In werkelijkheid ga ik dat natuurlijk niet doen. Wie weet of ik die leeftijd überhaupt bereik. Door te beweren dat ik zou blijven zitten waar ik zit, heb ik er bewust voor gekozen om mensen een beetje te irriteren."

Reacties (4)


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60514 berichten
  • 4107 stemmen

Zure mega extreemlinkse deuger Sander Schimmelpenninck.

Dan ben je verzekerd van een halvering van de kijkcijfers. Wat een droevig figuur is dat zeg.


avatar van eRCee

eRCee

  • 13449 berichten
  • 1981 stemmen

Wat fijn toch dat je altijd direct etiketjes weet te plakken op mensen. Dan weten andere mensen ook gelijk wat ze moeten vinden. Echt waardevol.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60514 berichten
  • 4107 stemmen

Wat afschuwelijk dat je dit vervelend vind.

Maar gelukkig is dit een vrij land en mag jij gewoon vertellen dat je hem heel grappig vind hoor.


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8684 berichten
  • 3954 stemmen

Ik vind 't wel een sympathieke gast. Al was hij bij Op1 nu niet bepaald op z'n scherpst.