Johnny Hardwick, die vooral bekendheid verwierf als de stem achter Dale Gribble in de animatieserie King of the Hill, is op 64-jarige leeftijd overleden. Volgens Amerikaanse nieuwsbronnen overleed hij dinsdag in zijn woning in Austin, Texas. De exacte oorzaak van zijn overlijden is nog niet bekend.
Van 1997 tot 2010 leende de Amerikaanse acteur dertien seizoenen lang zijn stem aan het personage Gribble in King of the Hill, de goede vriend van hoofdpersonage Hank Hill. Hardwick droeg niet alleen bij als stemacteur, maar schreef ook mee aan de serie en trad op als een van de producenten. Voor zijn bijdrage als producent ontving hij in 1999 een Emmy Award.
Johnny stond gepland om deel uit te maken van de eerder aangekondigde herstart van de serie. Het blijft onzeker hoe zijn overlijden de richting van zijn personage in de komende serie zal beïnvloeden.
King of the Hill
King of the Hillis een Amerikaanse geanimeerde televisieshow die is gecreëerd door Mike Judge en Greg Daniels. De serie werd uitgezonden van 1997 tot 2010 en is één van de langstlopende animatieshows op de Amerikaanse televisie, met in totaal 13 seizoenen en 259 afleveringen. De show werd uitgezonden op het FOX-netwerk.
Het verhaal speelt zich af in het fictieve stadje Arlen, Texas, en volgt het leven van de Hill-familie: Hank, zijn vrouw Peggy, hun tienerzoon Bobby, en hun nichtje Luanne Platter. Hank Hill is een trotse Texaan die werkt als assistent-manager bij Strickland Propane, waar hij propaan en propaan-accessoires verkoopt.
Bij veel andere geanimeerde sitcoms komen vaak ongewone of onmogelijke gebeurtenissen voor. Dat is anders bij King of the Hill. Deze show onderscheidt zich door realistische thema's zoals vriendschap, relaties, rechtvaardigheid en jaloezie te behandelen.
Reacties (1)