Meningen
Hier kun je zien welke berichten bartjemijnhartje als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Fallout - Seizoen 1 (2024)
Door omstandigheden voor het eerst een serie binge-watched (8 delen in 3 dagen). Na het kijken van de tailer en de Fallout games te hebben gespeeld, keek ik uit naar Fallout de serie. Zoals weergegeven in de trailer is Fallout een verfilming van de game franchise. Ik vind de games goed en heb ze ook uitgespeeld. Aangezien de game franchise giga uitgebreid is, met meer dan genoeg mogelijkheden en opties, heeft de serie veel potentie. De uitgelezen kans om er iets heel moois van te maken.
Het script gaat over 3 compleet verschillende personages die ieder met hun eigen verhaal en achtergrond. Individueel al overlevende, elkaar tegenkomen in een post-apocalyptic wereld. Een voor mij bekende setting waar ik dorpjes, figuren, gebouwen en objecten uit game deel 4 ben tegengekomen.
Vooraf was ik toch wel wat sceptisch aangezien er naar mijn mening, tegenwoordig vaker goede concepten of bestaande franchises worden verprutst (Matrix, Indiana Jones enz). Ik kom tot de conclusie dat ik Fallout de serie, seizoen 1 leuk vind. Het filmscript vind ik redelijk eenvoudig/dun en had kijkend naar de potentie van de serie, en de mogelijkheden en opties die de game biedt meer in zich. Het acteerwerk is mijns inziens bij de meeste personages naar behoren. Grafisch (de setting) en qua geluid inspirerend zoals ook bij de game. Ik heb mij niet verveeld, op wat kleine minpuntjes na.
Ik vergelijk de serie misschien teveel met de game. De game deel 4 met Boston, Massachusetts als "The Commonwealth" is rauwer. Ik vind de wereld van de serie nogal leeg aanvoelen. Waar je in de game continu iets of iemand tegenkomt en je overal wel een quest of side quests hebt. En waar je zelfs regelmatig hele hordes ghouls en raiders letterlijk van je moet afslaan. Voelde het landschap van de serie meer aan aan als semi verlaten woestijn met hier en daar een afgebrande stad, dorpje, verlaten huis of enkele personage(s) (bijv. die charlatan arts) of wat raiders.
De 'echte' Knight Titus van de Brotherhood of Steel vind ik het grootste minpuntje wat betreft de personages. Waar je in de game nogal wat moeite moet doen en je veelvuldig moet bewijzen op elk vlak, voor je jezelf Knight of zelfs Paladin mag noemen. Loopt deze hansworst en tevens tactisch onbenul gewoon het hol in van een Yao guai. Zonder tactiek of ook maar een plan de campagne. Iedereen die de game kent weet dat je een Yao guai zo absoluut niet aanpakt (zeker niet in het begin, underpowered) en dat Titus never nooit een Knight zou zijn geweest.
Sluit ik af met het gegeven dat ik het einde niet super vond. Ik zat er de laatste aflevering echt klaar voor. Met als resultaat: Te gehaast en rommelig wat betreft personagebeslissingen, plotrichting en gekunsteldheid.
Mijns inziens is de serie, mocht je van deze setting houden, aan te bevelen.
Kees Flodder - Seizoen 1 (2026)
Deze serie heeft mijns inziens niets maar dan ook niets te maken met Flodder dan wel Kees Flodder.
Het komt bij mij over als RTL/Videoland die het IP en de rechten op de originele- beelden en het geluid heeft.
En er een afgeraffelde niet realistische zooi van heeft gemaakt in een vers jasje. Maar dan wel een vers jasje van een erg stinkende rotte vis. De subtiele authentieke Flodder humor is er niet meer. De goede chemie van de familie en het rollenspel onderling (toentertijd) hier niet gezien.
Dat bekende leuke kat en muis spel tussen de Flodders en de kakkers is nu onbekend en wat er nu op beeld staat is overbodig en geforceerd. De Flodders die overal mot trappen maar er toch sneaky en met humor vanaf komen? Dat is nu overacting tot het bot met vreselijke art effects. Bijvoorbeeld die kluns in dat golf karretje. Wie heeft dat verzonnen!?
Ik weet niet wat er tijdens het productieproces is gebeurd? Ik heb wat oude beelden gezien en oude herkenbare 'stukjes' opnieuw gespeelde scenes die heel slecht met afgeraffelde nieuwe kwats aan elkaar zijn gemonteerd.
De moeite om deze serie op te starten in de APP vind ik het niet eens waard. Ik kan hem enkel afraden. Deze hele productie slaat naar mijn mening helemaal nergens op.
Masters of the Air - Seizoen 1 (2024)
Ik heb nu alle afleveringen gezien van Masters of the air. Mijn conclusie: Te zoetsappig o.v.v. (te geromantiseerd) met zielloze personages zonder enige diepgang. Inclusief de eindeloze trage dialoge(s) om helemaal niets. Naja... Wellicht om tijd te rekken, om extra afleveringen te kunnen leveren, op afspraak van streamdienst Apple. In dit draadje is meermaals aangegeven dat je deze serie niet zou 'mogen' linken aan: Band of Brothers. Maar aangezien de zelfde maker van Masters of the air deze link veelvuldig, legt in haast elke marketing campaign: "The producers of Band of Brothers".
Is er dus feitelijk wel degelijk een link met Band of Brothers. Het is haast abject om te stellen dat Masters of the air nooit even goed zou kunnen scoren omdat het grotendeels in de lucht afspeelt t.o.v. de grond, zoals te lezen in meerdere reacties. Om een voorbeeld te noemen: Das Boot, van een andere director, jaren hiervoor, bewijst immers het tegendeel in het water, met een even beperkt werkveld dito zichtbeeld als in de lucht wat betreft oorlogvoering. De serie Masters of the air gekoppeld aan het haast eindeloos budget is mijns inziens het kijken niet waard.
