• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.880 films
  • 12.199 series
  • 33.965 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.942 gebruikers
  • 9.369.514 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten EW101 als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Yakuza Keibatsu-shi: Rinchi - Shikei! (1969)

Alternatieve titel: Yakuza's Law

Leuke film ja.

De film is een anthologie bestaande uit drie verhaallijnen die elk in een andere tijd zich deden afspelen. Zo was er per episode ook een andere regel als onderwerp.
De tijdperken worden wel goed uitgebeeld naar mijn mening en zorgen voor variatie.

De verhaallijnen zelf waren minder interessant en het aanhalen van de regels kwam irritant over. De kijker snapt wel waar het over gaat, dus waarom zou je het nog een keer uitleggen?

De film schittert natuurlijk door de martelingen en grofheid. Salò is op het gebied van grofheid een mak schaap vergeleken met deze film(maar niet per se qua thema, onderwerp en sfeer).. En dan is Yakuza's Law ook nog 6 jaar jonger!
Kortom, de verhaallijnen zijn gewoon een kapstok om deze grofheid weer te geven. De film wordt er gelukkig absoluut niet saai door en zit je toch je te vermaken bij alle ideeën die in deze film gestopt zijn. Deze worden één voor één getoond zonder in herhaling te vallen. (een heerlijke scène was waarbij een samoerai zijn oog eruit sneed en deze tegen iemand aangooide. )



Ishii is zeker een regisseur die ik vaker moet kijken.