• 15.761 nieuwsartikelen
  • 178.094 films
  • 12.213 series
  • 33.984 seizoenen
  • 647.094 acteurs
  • 199.023 gebruikers
  • 9.372.862 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten damoros als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Dark Knight, The (2008)

The Dark Knight: flikt Batman het opnieuw?

In Batman Begins wordt Gotham City bedreigd door criminaliteit, armoede, drugs en corruptie. De rijke Bruce Wayne, eigenaar van Wayne Enterprises, trekt zich het lot van de stad persoonlijk aan en besluit actie te ondernemen, net zoals zijn ouders hadden geprobeerd. Vleermuizen waren zijn grote angst, dus om zijn vijanden angst aan te jagen besluit hij de problemen aan te pakken als vleermuis-actieheld: Batman. Regisseur Christopher Nolan laat ons iets zien dat we nog niet eerder hebben gezien: de 'geboorte' van Batman.

In The Dark Knight zet Bruce Wayne zijn werk voort, want het werk in Gotham City is nog niet klaar. Dit keer wordt de stad bedreigd door een nieuwe vijand: the Joker. Deze heeft maar een doel: chaos, paniek en vernietiging veroorzaken, en het is aan 'Bats' om daar een stokje voor te steken. Het resultaat is een geweldige film.

Vanaf de eerste minuut wordt de kijker in het verhaal gezogen. The Joker en zijn bende overvallen een bank gerund door de maffia en trekken daarmee de aandacht van zowel de maffia als de politie en Batman. Na deze snelle introductie volgt een zeer boeiend verhaal dat me keer op keer verbaasde en op geen enkel moment verveelde. Het script grenst aan perfectie en een aantal zinnen zullen nog vaak geciteerd worden. Het beste voorbeeld: 'The night is darkest just before the dawn. And I promise you, the dawn is coming.' Ook wordt in The Dark Knight wederom de 'geboorte' van een personage verbeeld, dit keer is het 'Two-Face'.

Regisseur Christopher Nolan, ook bekend van films als Insomnia, The Prestige en Inception, krijgt wederom de kans om met een sterrencast te werken. Met namen als Christian Bale, Gary Oldman, Michael Cane en Morgan Freeman is het acteerwerk meer dan goed. Maar de echte uitblinker in de film is wijlen Heath Ledger, als The Joker. Hij springt er tussenuit omdat hij een toch al apart personage gestoorder, gekker en perfecter verbeeld dan ooit. Voor deze prestatie kreeg hij postuum een oscar.

Ook qua effecten is The Dark Knight een uitblinker. De achtergrondmuziek is vaak snerpend, en zet een spannende toon voor de film. De special-effects zijn op veel momenten verbazingwekkend. Denk hierbij aan een vrachtwagen die via zijn neus 180 graden omdraait of de Batmobiel die volledig veranderd. Regisseur Christopher weet precies wat hij doet en bevestigd in Inception wederom dat hij goed met special-effects overweg kan.

Al met al is The Dark Knight een geweldige film, die boeit van begin tot einde. Nolan, die ook nog een derde deel in de nieuwe Batman reeks zal regisseren, zet een geweldige film neer. Het acteerwerk, het script, de effecten en de muziek kennen geen moment van zwakte. Waarschijnlijk heb je de film al gezien, maar heb je hem nog niet gezien, dan raad ik je aan om dit toch te doen. Dit is een film die je niet wilt missen.