Gereon Rath onderzoekt de lichamen van Russische revolutionairen die gevonden zijn in een bos. Hij wordt opgedragen om samen met Jänicke de zaak te onderzoeken. Rath is onverwacht betrokken bij een andere moordzaak en krijgt onaangekondigd bezoek vanuit Keulen. Charlotte Ritter rouwt om een sterfgeval in haar familie.
Aflevering 2
Charlotte Ritter is aanwezig op een lezing van een Russisch diplomaat en een Berlijnse politiechef. Gereon Rath krijgt een mysterieuze tip. Rath's assistent Jänicke doet een belangrijke ontdekking.
Aflevering 3
Gereon Rath ontdekt dat verschillende hooggeplaatste Duitse generaals samenwerken tegen de republiek van Weimar. Tijdens een gevaarlijke verkenningsvlucht in Rusland moet hij samen met politiefotograaf Graef bewijs verzamelen.
Aflevering 4
Gereon Rath keert terug uit Rusland na de dood van zijn assistent Jänicke. Regeringsraadslid Benda verduidelijkt Rath over Jänicke's geheime missie en geeft hem een opdracht. Rath onderzoekt de verdenking op één van zijn collega's en doet een angstaanjagende ontdekking. Terwijl ze probeert Rath te helpen, is Charlotte in groot gevaar.
Aflevering 5
Regeringsraadslid Benda en Gereon Rath slagen erin om de verraders gedeeltelijk te ontmaskeren. Al snel beseffen ze dat ze tegenwind krijgen van het hoogste regeringskantoor. Rath gaat op zoek naar Charlotte, die spoorloos is verdwenen.
Aflevering 6
Raths ontmoeting met een informant wordt een ramp. Een bezoek aan het theater door de minister van Buitenlandse Zaken leidt tot een couppoging. Charlotte moet haar ontvoerders overtuigen haar leven te sparen.
Aflevering 7
Charlotte en Rath doen een ontdekking over de vermoorde assistente Jänicke. Samen vertrekken ze op weg naar de trein die naar Rusland zou moeten vertrekken, maar onderweg is er een verwoestend ongeluk.
Aflevering 8
Na het ongeluk vecht Rath wanhopig voor het leven van Charlotte. Hij laat haar in het ziekenhuis opnemen. Hij snelt achter de vertrekkende goederentrein aan en doet een onverwachte ontdekking over de inhoud van de onheilspellende wagen. Op het dak van de trein vindt zich een duel plaats tot leven en dood.
Voor mij is het zijn geld echt wel waard. De hartverwarmende poëzie van een Heimat, voel ik niet en nu, bij aanvang van seizoen 2 krijg je een gevoel van routine (ah… er moet een vervolgje aan gebreid worden), maar uiteindelijk gaat het naadloos over op vorig seizoen en er zijn nu eenmaal heel wat lijnen die nog verder getrokken moeten worden… Spannend (zonder dat er overdreven veel actie in geforceerd wordt) en interessant… ik blij kijken! En ernaar uitkijken.
Deze tweede serie heeft toch iets minder focus. Ik ben ook wel geschrokken die vreselijke scène in aflevering 3 wanneer Gereon in Rusland ging spioneren, waarbij zijn maatje uit het vliegtuig vliegt en hij ’m nog net bij zijn hand kan redden… , dat soort scènes bij James Bond of Mission Impossible… tot daar aan toe. Maar hier??? Ik vertrouw de regisseur plots niet meer. Wat wil hij ons vertellen? Waar wil hij naartoe? Wat wil hij bewijzen? Slecht idee, Tom!
Charlotte lijkt ook wat verloren te lopen nu het scenario ook zowat alle kanten op zwerft… hoewel het heel even knetterde tussen haar en Gereon… maar ook hier lijkt het scenario zich een beetje voorspelbaar af te wikkelen… hopelijk vergis ik mij. Ik ben nog niet aan het afhaken maar 'hooked' is toch net iets anders….
O jee, Tykwer wil er een soort Indian Jones van maken, met belachelijke herrijzenissen. Er wordt krampachtig naar een spectaculaire ontknoping gewerkt (FINALE!!!!), met alle voorspelbaarheid en ongeloofwaardigheid van dien.
Dan bedoel ik vooral Wolter die twee (!) keer van een wagon dendert: eerste een achterwaartse doodsmak op de grond, daarna nog eens op de koppeling van twee wagons van een rijdende trein, woeha!, en ja… dan gaat mijnheer met twee kogels in zijn bast doodleuk een sigaretje opsteken… tja. In avonturenfilms à la Indiana Jones wil ik dat korreltje zout er wel bij nemen, maar hier is het doodzonde. Dan had ik toch liever wat meer emo gezien. Echte emo dan… want die moet hier verzuipen in al het actiegeweld.
Seizoen 3 is nog niet toegevoegd, dus zet ik mijn monoloog hier maar verder.
Dat seizoen 3 blijkt ondertussen in hetzelfde bedje ziek. Men wil absoluut spektakel toevoegen en dat gaat helaas ten koste van de originaliteit en de geloofwaardigheid. Want deze reeks heeft een eigenheid, maar offert die helaas op met absurde bijna-doodervaringen van de hoofdrolspelers, potsierlijke, ouderwetse, theatrale vermommingen van mysterieuze 'booswichten'. Voorts lijken de makers ook wel té veel bordjes (of ballen… afhankelijk van welke circusmetafoor je wil gebruiken) in de hoogte te willen houden: de sluimerende liefde tussen Gereon en Charlotte, het grote achtergrondverhaal van de opkomst van de Nazi's (dan nog eens opgesplitst met de jonge Rath bij de Hitlerjugend), de sociale ellende bij het proletariaat, nog een soort gentleman-gangster die ook zijn ding moet doen, de bizarre broederstrijd, de emancipatie van de vrouw (met Charlotte)… en ondertussen is het goud samen met de verhaallijn van Sorokins in rook opgegaan… poef!
Maar het blijft knap gemaakt, sommige nevenfiguren, zoals Katelbach zijn leuk… toch het bekijken waard.