• 13.417 nieuwsartikelen
  • 170.675 films
  • 11.262 series
  • 32.098 seizoenen
  • 632.658 acteurs
  • 196.658 gebruikers
  • 9.198.455 stemmen
Avatar
 
banner banner

Killing Eve - Seizoen 4 (2022)

3,25 56 stemmen

Show titel: Killing Eve

IMDb beoordeling: 8,1 (145.432)

Afleveringen: 8

Speelduur: 5 uur en 41 minuten

Ontwikkeld door: Phoebe Waller-Bridge, Rob Williams, Phoebe Waller-Bridge en Rob Williams

Met: Jodie Comer, Sandra Oh en Fiona Shaw

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Datum van release: zondag 20 februari 2022

Eerst uitgezonden op: AMC+ (Verenigde Staten)

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk seizoen 4 via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • Google Play Niet beschikbaar op Ziggo

Plot Killing Eve

Killing Eve draait om Villanelle, een psychopathische huurmoordenares, en Eve de vrouw die belast wordt om haar te vervolgen. Eve is een super slimme beveiligingsagente. Haar saaie bureaubaantje verwezenlijkt niet haar dromen, om een spion te worden. Villanelle is een elegante, getalenteerde killer, die zich vastklampt aan de luxe die zij zich kan veroorloven door haar gewelddadige beroep. De twee fanatieke, intelligente vrouwen gaan nek aan nek, in dit legendarische spel van kat en muis.

Afleveringen Seizoen 4 (2022)

  1. 1. Just Dunk Me

    20 februari 2022 (43 minuten)

    Eve is op een wraakmissie en vastbesloten om de Twaalf te ontmaskeren en voor eens en altijd uit te schakelen. Haar aanknopingspunt is een vrouw genaamd Helene en ze doet er alles aan om haar te vinden. Villanelle heeft het roer ondertussen radicaal omgegooid in een poging om haar leven te beteren. Carolyn is ontslagen door MI6, maar dan komt ze een serie verdachte moorden op het spoor.

  2. 2. Don't Get Eaten

    27 februari 2022 (42 minuten)

    Eve spoort Helene op, die haar wellicht van pas kan komen bij haar missie tegen de Twaalf. Villanelle's poging om te veranderen loopt tot haar grote frustratie uit de hand. In haar eentje gaat het duidelijk niet lukken. Carolyn wordt aan de kant gezet door de geheime dienst, dus ze gaat elders op zoek naar een manier om Kenny's moordenaar te vinden.

  3. 3. A Rainbow in Beige Boots

    6 maart 2022 (43 minuten)

  4. 4. It's Agony and I'm Ravenous

    13 maart 2022 (43 minuten)

  5. 5. Don't Get Attached

    20 maart 2022 (43 minuten)

  6. 6. Oh Goodie, I'm the Winner

    27 maart 2022 (43 minuten)

  7. 7. Making Dead Things Look Nice; Hello, Losers

    3 april 2022 (42 minuten)

  8. 8. Hello, Losers

    10 april 2022 (42 minuten)

Reviews & comments

zoeken in:

avatar van ZAP!

ZAP!

  • 5399 berichten
  • 3595 stemmen

Zal dan ook wel een keer volgen op NPO3, à la Dexter...?


avatar van Montorsi

Montorsi

  • 9662 berichten
  • 2328 stemmen

ZAP! Dat was met de eerdere seizoenen wel het geval ja.


avatar van ZAP!

ZAP!

  • 5399 berichten
  • 3595 stemmen

Ook al vond ik de vorige seizoenen niet geweldig, ik ben toch een beetje nieuwsgierig. Zal wel met Oh en Comer te maken hebben. En Bodnia, of is die nu al dood in deze serie? Ik dacht dat ik s3 ook gezien had, maar daar twijfel ik nu aan...


avatar van Montorsi

Montorsi

  • 9662 berichten
  • 2328 stemmen

Bodnia zit wel weer in de trailer.
Ik vond seizoen 1 en 2 een van de beste series van de afgelopen jaren persoonlijk. 3 was al wat minder, maar als ze dat niveau opnieuw kunnen halen in het finale seizoen ben ik al tevreden.


avatar van pietpuk

pietpuk

  • 264 berichten
  • 376 stemmen

Jammer, vergeleken met de voorgaande series is deze laatste een grote teleurstelling. Chaotisch en onsamenhangend. Jammer want het begon zo goed.


avatar van Gish

Gish

  • 1402 berichten
  • 6695 stemmen

Erg matig slot van een aparte reeks. Einde is erg bedacht, geforceerd en onsamenhangend. Toch ga ik Villanelle missen.


avatar van davidov

davidov

  • 3459 berichten
  • 2036 stemmen

Zo, Killing Eve gisteren ook maar eens afgerond.

Aparte serie met z'n eigen toon en sfeer, keek erg lekker weg en had ook fijne karakters.

Alleen het laatste seizoen voelde een beetje rommelig aan, jammer maar ook ergens te begrijpen.

Het einde van seizoen 3 was eigenlijk zo sterk en prima afronding van alles, dat in seizoen 4 er weer eerst nieuwe lijntjes moeten worden geschreven die vervolgens binnen een paar eps ook weer afgerond moeten worden....

Het echte échte einde voelde net als @Gish zei behoorlijk geforceerd. Uit het niets gebeuren er dingen, maar waarom en hoe en wie en waar dat krijg je niet te zien en patsboem einde. Ik snap het einde wel, maar dit voelt toch een beetje als abrupt de nek omdraaien ipv een mooi afgerond slot.

4* voor de reeks, 3,5* voor laatste seizoen. Vermakelijk, maar de koek was kennelijk inderdaad op.


avatar van brawljeff

brawljeff

  • 2772 berichten
  • 3236 stemmen

Wat een ontzettend tegenvallend seizoen. De eerste seizoenen van Killing Eve vielen op door de heerlijk cynische humor en stijlvolle productie. Dit seizoen is echter zeer traag en nietszeggend. Met de opbouw van de afgelopen seizoenen naar een grote climax wordt niets gedaan. Al heb ik het idee dat dit bewust gedaan is. Een gemiste kans! Zelfs Jodie kan dit seizoen helaas niet redden.


avatar van Thomas83

Thomas83

  • 3920 berichten
  • 3534 stemmen

Eigenaardig slotseizoen dat gedoemd was om te falen. Achteraf bekeken had de serie nooit langer door moeten gaan dan dat eerste seizoen. Zonder Phoebe Waller-Bridge in directe controle was de serie eigenlijk al verloren. Vergelijk de hoogtepunten van seizoen 1 met die van latere seizoenen en het lijkt wel een ander serie. Veel van de intrige, droge humor en spanning is gaandeweg verloren gegaan. De schrijvers hadden de boel met het einde van seizoen 3 nog op een vrij geslaagde manier kunnen beëindigen, maar door te keuze te maken nog een seizoen door te gaan kon je er op wachten tot alles in elkaar zou storten.

Dat gebeurt dit seizoen ook echt, waarbij de schrijvers ondanks de onvermijdelijkheid van alles toch nog wat rare keuzes maken. Waarom bijvoorbeeld de eerste afleveringen (van een seizoen met maar acht afleveringen) verspillen door ineens geforceerd alles op zijn kop te zetten? Eve als een soort femme fatale spion, Konstantin als burgemeester, Carolyn die is overgelopen en Villanelle die zich op de kerk stort (met haar verkleed als Jezus als de meest botte manier om haar gevoelens op de kijker over te brengen), het zijn allemaal ontwikkelingen die uiteindelijk nergens toe leiden. Ze halen ook het scherpe randje van Villanelle en Carolyn af. Helene en The Twelve krijgen ook wel buitensporig veel aandacht.

Daarnaast zijn Pam en Gunn onnodige personages om laat te introduceren. Ondanks dat de scènes met haar broer tenenkrommend slecht zijn vond ik Pam nog best leuk, maar we hebben haar niet nodig om te laten zien hoe het ook met Villanelle had kunnen lopen. Haar aanwezigheid is tegelijkertijd ook een excuus om Konstantin nog wat langer in de serie te houden tot zijn onvermijdelijke maar plichtmatige en gehaast afgehandelde dood. Dit seizoen verdoet zoveel tijd om uiteindelijk de meest dramatische gebeurtenissen gehaast af te handelen.

Toch is het einde ook weer niet zo slecht als velen beweren. Het was sowieso onmogelijk dat Villanelle en Eve lang een stelletje zouden zijn, en klagen over de vaagheid rondom The Twelve en de motieven van Carolyn is het punt missen dat het in de wereld van spionage compleet onduidelijkheid kan zijn wie voor wie werkt, althans in fictie. De serie heeft altijd gesuggereerd dat je in die wereld je menselijkheid verliest, of, interessanter nog, een psychopaat moet zijn om het ver te kunnen schoppen. Carolyn is het ultieme voorbeeld.

Killing Eve is nooit een serie geweest die echt over The Twelve en hun motieven ging, noch was het (zoals ik het zie tenminste) een serie die specifiek een verhaal over een romance tussen twee vrouwen wilde vertellen, hoe graag een horde fans dat sinds seizoen twee ook wilde. Het verhaal van de relatie tussen Eve en Villanelle is altijd meer een feministisch verhaal geweest waarin er wordt gekeken naar de verschillen en overeenkomsten tussen de twee.


avatar van umbra

umbra

  • 3919 berichten
  • 3648 stemmen

Zo dat was weer een zeer vermakelijke serie, had hier al eerder bij seizoen 1 en/of 2, mijn zeer positief gevoel voor deze serie geuit en beschreven. Dat waren wel de 2 sterkste seizoenen, dit 4de gaat zeker op hetzelfde elan verder, maar zo net wel dat tikkeltje minder wow. Maar Jodie Comer als Villanell, wat een genot om bezig te zien en Villanelle heeft overall echt iets over haar hangen dat mij ten zeerste intrigeert, haar mimiek, manier van converseren en/of in zichzelf praten en haar acties tout court en bovenal ts gewoon ook een schone verschijning.

Een 8,5/10 (2 x 4,5/5 en 2 x 4/5 = 17/20 ).

Verder staat Help (Film, 2021) met Jodie Comer ool op mijn watchlist.


avatar van flaphead

flaphead

  • 790 berichten
  • 940 stemmen

Interessante serie. In de eerste afleveringen had ik nog vooral het gevoel van 'apart, kijkt lekker weg'. Maar gaandeweg wordt je er toch wel meer ingezogen. Tussen het schurende verhaal en de misdaad is er ruim baan voor (ongemakkelijke) humor/gekkigheid en dat werkt erg goed voor mij.

Opmerkelijk is dat het titelpersoon eigenlijk één van de vervelerende is. Eve kijkt seizoenen lang als een verbaasde huismoeder. Haar karakter kon me zelden overtuigen (met het 4e seizoen als dieptepunt). Dat in contrast met Villeneuve, die de hele serie draagt. Ik had nog nooit van Jodie Comer gehoord, maar wat een actrice. De gestoordheid van haar karakter komt in haar vele gezichtsuitdrukkingen en motoriek echt perfect naar voren. Dat was echt genieten, met een paar gedenkwaardige scenes. De makers merkten dat waarschijnlijk ook, want vanaf 2e seizoen kreeg Villeneuve duidelijk meer screentijd van Eve. Ik heb ook vaak genoten van de brullach van Konstantin.

De hoeveelheid verzamelde airmiles zal ook indrukwekkend geweest zijn, net als de kledingkast van de costume designer.

De rode draad in de serie is natuurlijk de wisselwerking tussen Villeneuve en Eve. Dat werkt niet altijd even goed. In opbouw in het eerste seizoen en verloop van tweede seizoen zeker. Uiteindelijk wordt het aantrekken-en-afstoten vermoeiend en verliest het zijn kracht. Sterker, het gaat irriteren in het laatste seizoen.

Tuurlijk heeft de serie zijn zwaktes, voorspelbaarheden en ongeloofwaardigheden. Maar al met al zeker de moeite waard, met name om Jodie Comer's vertolking en de maffigheden binnen het misdaadverhaal.

4 sterren voor de eerste drie seizoenen, 3 voor het laatste.


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op TvMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.