De waargebeurde Tweede Wereldoorlog-film Onoda: 10.000 Nights in the Jungleheeft hoge ogen gegooid op het filmfestval van Cannes. De film, van de Franse regisseur Arthur Harari, werd nog niet uitgebreid beoordeeld, maar de recensies die wel werden geschreven, zijn louter positief.
De Franse regisseur Arthur Harari heeft met zijn derde film Onoda: 10.000 Nights in the Jungle een indrukwekkende Tweede Wereldoorlog-film afgeleverd. Dat blijkt uit de recensies die zijn geschreven op basis van de vertoning op het filmfestival van Cannes. De film, waarin de strijd van de onvermoeibare Japanse soldaat Hiroo Onoda onder de loep wordt genomen, heeft nog te weinig beoordelingen gekregen voor een procentueel gemiddelde, maar de critici die al wel in de pen klommen spreken niets dan lof. Ook de stemmen op IMDb, waarvan er inmiddels 100 zijn geplaatst, zetten de waargebeurde prent momenteel op een gemiddelde van een 7,8.
Onoda
Onoda: 10.000 Nights in the Jungle vertelt het waargebeurde verhaal van de Japanse soldaat Hiroo Onoda, die in 1944, te midden van de Tweede Wereldoorlog, naar de Filippijnen wordt gestuurd om daar tegen de Amerikanen te vechten. Wanneer Japan later dat jaar de strijd opgeeft, moet Onoda daar niet van weten. Hij trekt helemaal in zijn eentje de jungle in, vastberaden om zijn strijd voort te zetten. Gedurende 10.000 dagen hield hij zich op in de Japanse wildernis, waarbij hij weigerde zijn legeruniform uit te trekken. Het is pas in 1974, na een zoektocht van maar liefst vier dagen, dat een daartoe opgedragen soldaat hem vindt en weet te overtuigen om terug te keren naar de bewoonde wereld.
Een bijzonder verhaal dus, dat zich perfect leent voor een speelfilm. Zo vinden ook de critici die de rolprent eerder deze maand op Cannes mochten aanschouwen. Zo noemt Lisa Nesselson van Screen International de film 'een aangrijpend verhaal van misleid patriottisme' waarin uitstekend geacteerd wordt en door de regisseur 'gepaste filmische keuzes' zijn gemaakt. Ook Ben Kenigsberg van RogerEbert.com is onder de indruk en zegt dat de film "ondanks zijn bizarre verhaal, alles op indrukwekkende manier met de voeten aan de grond houdt." Ben Coll van The Wrap: "Onoda draagt het gewicht van zijn vele filmische voorouders. Maar omdat het met zo'n stille kracht wordt opgevoerd, vertegenwoordigt het ook de opkomst van een nieuw soort film."
De film, met hoofdrollen voor Yuya Endo, Yûya Matsuura en Shinsuke Kato staat gepland voor 2 september 2021. Hieronder is de trailer te bekijken.
Reacties (0)