Horrorfilms, ze schieten tegenwoordig als paddestoelen uit de grond. Veel van wat er tegenwoordig wordt ontwikkeld, scoort niet al te best, maar toch zijn er ook een handvol films, die best goed uit de verf komen. Hier vijf indie-horrorfilms die het bijzonder goed doen bij filmcritici.
De onrustige psychiater Daniel Forrester wordt ingezet om een mysterieuze patiënt te helpen die in een katatonische toestand naar de afdeling spoedeisende hulp wordt gebracht. De dokter probeert koortsachtig door te dringen tot zijn vreemde patiënt, maar een golf van mysterieuze sterfgevallen overvalt de afdeling. Forrester begint het vermoeden te krijgen dat zijn nieuwe afdeling meer te bieden heeft dan op het eerste gezicht lijkt. Terwijl hij zich realiseert wat hij heeft aangericht, dreigt een wanhopige strijd tegen het kwaad hem in zijn geheel op te slokken.
Geregisseerd door Billy Senese, met Shane Carruth, Poorna Jagannathan en Jeremy Childs. Deze film krijgt een 3,40/5.
Een getalenteerde schilder krijgt te maken met het grootste creatieve blok van haar carrière, waardoor ze er alles aan doet om haar meesterwerk te kunnen voltooien. Hierdoor verandert haar leven in een warboel van drugs, seks en moord in de groezelige wijken van het moderne Los Angeles.
Geregisseerd door Joe Begos, met Dora Madison, Tru Collins en Jeremy Gardner. Deze film krijgt een 3,12/5.
Op Halloween ontdekt een groep vrienden een 'extreem' spookhuis dat belooft zich te voeden met hun meest intense angsten. De nacht ontvouwt zich tot een dodelijk drama wanneer ze tot het gruwelijke besef komen dat sommige nachtmerries niet langer dromen zijn, maar de harde werkelijkheid zijn geworden.
Geregisseerd door Scott Beck en Bryan Woods, met Katie Stevens, Will Brittain en Lauryn Alisa McClain. Deze film krijgt een 3,12/5.
Vertelt het verhaal over de verschrikkingen van de Australische kolonisatie die zich afspeelt aan het begin van de 19e eeuw. De film volgt Clare, een 21-jarige autochtone Ierse vrouw en moeder die na haar 7-jarige gevangenisstraf gevangen wordt gehouden door haar geobsedeerde meester, de Britse luitenant Hawkins. Clare's echtgenoot Aidan komt tussenbeide, wat desastreuze gevolgen heeft voor iedereen. Wanneer de Britse autoriteiten verzaken om het recht te brengen, gaat Clare achter Hawkins aan. Niet bekend met de Tasmaanse wildernis, roept ze de hulp in van een Aboriginal genaamd Billy.
Geregisseerd door Jennifer Kent, met Aisling Franciosi, Baykali Ganambarr en Sam Claflin. Deze film krijgt een 3,48/5.
Een spookachtig horror-sprookje dat zich afspeelt tijdens de verwoestende drugsoorlogen in Mexico. Het volgt een groep weeskinderen die gewapend zijn met drie magische wensen, wegrennen van de geesten die hen achtervolgen en het kartel dat hun ouders vermoordde.
Geregisseerd door Issa López, met Paola Lara, Hanssel Casillas en Rodrigo Cortes. Deze film krijgt een 3,31/5.
The nightingale zou ik toch niet als horror omschrijven. Zoals aangegeven is dat drama/thriller. Ook meteen de enigste in het rijtje dat ik gezien heb. Misschien net omdat het geen horror was
The nightingale zou ik toch niet als horror omschrijven. Zoals aangegeven is dat drama/thriller. Ook meteen de enigste in het rijtje dat ik gezien heb. Misschien net omdat het geen horror was
The Dead Center is ook eerder een thriller dan een horror...ach die artikel-lijstjes hier, daar schort wel vaker iets aan
Reacties (3)