• 15.963 nieuwsartikelen
  • 178.968 films
  • 12.270 series
  • 34.074 seizoenen
  • 649.050 acteurs
  • 199.243 gebruikers
  • 9.387.938 stemmen
Avatar
 
Anya Taylor-Joy
Foto: © ANP

Anya Taylor-Joy
Foto: © ANP

De Argentijns-Britse actrice Anya Taylor-Joy had dolgraag een rol gespeeld in de film The Lighthouse van Robert Eggers, maar deze weigerde haar te casten. Dat vertelt de actrice in een interview met Screenrant. Zelfs de enige vrouwelijke rol in de film, namelijk die van een naamloze zeemeermin, ging naar een andere actrice. 

Als het aan Anya Taylor-Joy had gelegen, had ze ook deel uitgemaakt van de tweede film van regisseur Robert Eggers. Dat vertelt ze in een interview met de Amerikaanse entertainmentwebsite ScreenRant. Taylor-Joy is een vaste klant van de regisseur, die haar carrière een kickstart gaf met de rol van Thomasin in zijn debuutfilm The VVitchen haar eveneens castte voor zijn nieuwe speelfilm The NorthmanIn The Lighthouse, de tweede film van Eggers, met hoofdrollen voor Robert Pattinson en Willem Dafoe, zien we de actrice niet terug. De regisseur belde haar zelfs op om haar dat nieuws mee te delen. 

Ook niet de zeemeermin

Dat Taylor-Joy geen rol heeft in The Lighthouse is helemaal niet zo vreemd. Het verhaal, dat eerder al eens werd ingeblikt met Mark Lewis Jones in de hoofdrol, draait namelijk in zijn volledigheid om twee vuurtorenwachters die te kampen hebben met alcoholpsychoses en andere mentale problemen. Eén van de enige andere personages die even een verschijning maakt, is een willekeurige, naamloze zeemeermin. Eentje die Taylor-Joy dolgraag had gespeeld. "Ik stond te springen toen hij mij voor het eerst belde. Hij zei: 'Hé, ik ben The Lighthouse aan het maken en er is geen rol voor jou. Er is een zeemeermin zei ik, ik kan de zeemeermin zijn! Hij antwoordde dat ik deze specifieke zeemeermin niet moest zijn," zo vertelt ze. 

De inmiddels 26-jarige actrice zou zo graag in de film hebben willen spelen dat ze naar eigen zeggen zelfs aanbood om een zeemeeuw te spelen, maar ook dat leek Eggers geen goed plan. In plaats daarvan bood hij haar de rol van Olga aan in de nieuwe film The Northman, die momenteel op het witte doek te zien is.

Reacties (3)


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Graaf Machine

Graaf Machine

  • 9861 berichten
  • 1430 stemmen

De belangrijkste informatie ontbreekt.

*Waarom* wilde Eggers haar niet als zeemeermin in The Lighthouse?


avatar van Flipman

Flipman

  • 7125 berichten
  • 1145 stemmen

Eens. Maar Screenrant verwees naar een interview met NME en daaruit kwam alleen naar voren dat hij niet vond dat de rol naar haar moest gaan. Waarom? Geen idee. Misschien oversteeg haar carrière de rol?