• 14.427 nieuwsartikelen
  • 173.023 films
  • 11.606 series
  • 32.844 seizoenen
  • 637.814 acteurs
  • 197.594 gebruikers
  • 9.267.441 stemmen
Avatar
 
Remake 'The Witches' schiet lichamelijk beperkten in het verkeerde keelgat
Foto: © ANP

Remake 'The Witches' schiet lichamelijk beperkten in het verkeerde keelgat
Foto: © ANP

De nieuwe film The Witches van regisseur Robert Zemeckis heeft een hoop stof doen opwaaien onder lichamelijk gehandicapten. De film, die geldt als een remake op de gelijknamige titel uit 1990, zou volgens verschillende paralympische sporters en belangenorganisaties beledigend zijn voor mensen met een lichamelijke beperking. 

Verschillende organisaties die zich inzetten voor de belangen van lichamelijk gehandicapten hebben hun onvrede uitgesproken over de nieuwe film The Witches van Robert Zemeckis. De partijen zijn boos op Warner Bros. voor het ontwikkelen en distribueren van een film die volgens hen overduidelijk beledigend is voor mensen met een fysieke beperking. In The Witches komen personages voor die afwijkingen hebben aan hun ledematen. Zo leidt het hoofdpersonage, gespeeld door Anne Hathaway, aan een misvorming aan haar handen die veel weg zou hebben van ectrodacylie, in de volksmond ook wel 'gespleten hand genoemd,' waarbij onder meer vingerkootjes missen. 

De misvormingen van de heksen in de film schoot sommigen zodanig in het verkeerde keelgat dat ze in protest gingen tegen de film. Paralympisch zwemmer Amy Marren nam daarin het initiatief met een tweet gericht aan de studio. “Is er uberhaupt wel nagedacht over hoe mensen met lichamelijke afwijkingen er over denken en zich erbij voelen?” zo schrijft ze. Bij haar tweet voegt ze ook een wat uitgebreidere uitleg in de vorm van een afbeelding. Shanon Crossland, een advocate die zich inzet voor de rechten van gehandicapten, is het met haar eens. “Een handicap moet niet geassocieerd worden met iets duivels of raars. Ook niet met angst of met monsters,” zegt de advocate die bovendien meldt dat de weergave van de heksen niet overeenkomt met de manier waarop Roald Dahl ze in zijn boek beschrijft. 

The Witches

The Witches is gebaseerd op het boek van kinderboekenschrijver Roald Dahl en vertelt het verhaal van een groep heksen die de wereld kindvrij wil maken. Het werd ontwikkeld door studio Warner Bros., die met excuses komt. In een kort statement laat de studio weten nooit de bedoeling te hebben gehad om mensen met de film te kwetsen. 

De film van Robert Zemeckis gaat op 25 november in première in Nederland.

Reacties (4)


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Noud

Noud

  • 538 berichten
  • 1128 stemmen

Haha wat een slap, gelul! Ik kan er niet over uit dat iedereen zich weer gekrenkt moet voelen.


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

''Willekeurige kneus op twitter voelt zich beledigd''. Wow, spannend!


avatar van Star Wars

Star Wars

  • 104 berichten
  • 8 stemmen

''De linkse facebook en twitter sukkeltjes zijn weer eens beledigd''

Totaal geen aandacht geven aan deze figuren en gewoon de remake maken en uitbrengen.


Maken ze de hoofdpersonen donker is het nog niet goed...

Weet Woke Wel Wat het Wil?

Gerelateerde Clips