De Taiwanese misdaadfilm Yangguang Puzhaovan regisseur Mong-Hong Chung is weer zo'n film die je tot de 'verborgen parels' op Netflix kunt rekenen. De film, die in 2019 het witte doek aandeed, is gewoon te vinden in het aanbod van de streamingdienst, maar is slechts door 152 MovieMeter-gebruikers gezien. Zij komen echter wel tot een indrukwekkende 3,66 uit 5.
Op zoek naar onbekende films op Netflix die wel ontzettend goed scoren? Dan zou je de Taiwanese film Yangguang Puzhao eigenlijk eens een kans moeten geven. In deze film volgen we het verhaal van A-Ho, de jongere zoon van een vierkoppig gezin. Hij heeft altijd problematisch gedrag vertoond, terwijl zijn vader, A-Wen, al zijn hoop heeft gevestigd op zijn introverte oudste zoon, A-Hao, die geneeskunde studeert. Terwijl A-Hao zijn studie nastreeft, belandt A-Ho in de jeugdgevangenis vanwege een misdaad die hij met zijn beste vriend heeft gepleegd, zij het niet volledig uit eigen wil. De familie probeert dit te verwerken, maar wordt later geconfronteerd met nog grotere drama's. De film onderzoekt de complexe dynamiek van familiebanden, de uitdagingen van opgroeien en het omgaan met tegenslagen.
Yangguang Puzhao is het werk van de Taiwanese regisseur Mong-Hong Chung en verscheen in 2019 op het witte doek. De film ging in première op het filmfestival van Toronto en vond vervolgens via Busan en Tokyo zijn weg naar de streamingwereld. Zo werd de film door middel van Netflix voor het eerst beschikbaar in landen als Spanje, Italië, Polen en Duitsland, maar ook Nederland. Hoewel de film, in het Engels uitbracht onder de naam A Sun, hier dus al een tijdje beschikbaar is, hebben slechts 135 mensen op MovieMeter de titel bekeken, evenals een kleine 10.000 internationale filmliefhebbers.
Hun beoordelingen liegen er overigens niet om. Waar op MovieMeter een 3,66 uit 5 wordt gegeven, komt het wereldwijde publiek op IMDb tot een 7,6. Iets dat ook terug te zien valt in de geschreven beargumentatie. "Fijn dat MovieMeter me hierop wijst, want het Netflix algoritme had dus niet door dat ik hiervoor te porren was, ik had geen idee dat het erop stond. Erg fijne film, en mooi geschoten," zo schrijft John Milton, en ook Gish spreekt zijn lof uit. "Wat een ijzersterke film is dit zeg, die ondanks de lange speelduur geen seconde verveelt."
Reacties (1)