De heftige documentaire Jimmy Saville: A British Horror Storyis vanaf vandaag te bekijken op Netflix. In de documentaire, ontwikkeld door Rowan Deacon, wordt een blik geworpen op de Britse realityster Jimmy Saville, die carrière maakte als televisiepersoonlijkheid en weldoener, maar er na zijn dood ook een heel andere leven op na bleek te houden.
In Jimmy Savile: A British Horror Story volgen we het leven van Jimmy Savile. De Engelsman vergaarde bekendheid met een carrière van tientallen jaren binnen de Britse entertainmentindustrie. Hij zamelde miljoenen in voor het goede doel, werd geridderd door de koningin en genoot tot zijn dood in 2011 de status van nationale held. Zijn begrafenis werd live uitgezonden op de BBC. Echter bleek Savile ook een schaduwkant te hebben. Sinds zijn dood hebben verschillende onderzoeken aan het licht gebracht dat Savile tijdens zijn leven een actieve en roofzuchtige zedendelinquent was, die honderden kinderen misbruikte, sommigen niet ouder dan vijf jaar. Tot op heden zijn meer dan 450 beschuldigingen van aanranding en misbruik tegen hem gemaakt.
Documentaire
De documentaire is ontwikkeld door de Britse filmmaker Rowan Deacon en onderzoekt, door middel van uitgebreide archiefbeelden, de relatie van Savile met het Britse volk, het establishment en de media, om te begrijpen hoe hij erin slaagde een hele natie zo lang voor de gek te houden. Ook wordt in de docu een blik geworpen op verschillende onderzoeken, onder meer uitgevoerd door ITV en de landelijke politie, die hebben geleid tot de ontmaskering van de televisiepersoonlijkheid. Zo speelde hij ook onder één hoedje met andere kindermisbruikers. In oktober van 2015 werden een totaal van 19 mensen gearresteerd, waarvan er zeven werden veroordeeld voor hun misdaden.
De tweedelige documentaire JimmySavile: A British Horror Story is vanaf vandaag te zien op Netflix. Hieronder is de trailer te bekijken.
Nog nooit van deze vent gehoord maar na het lezen van dit artikel kan ik enkel concluderen; schokkend. Te bedenken dat er talloze van dit soort figuren rondlopen, misschien wel personen die wij momenteel op een voetstuk zetten.
Deze serie zal ik in ieder geval aan mij voorbij laten gaan,er is momenteel al genoeg ellende als je alleen al het nieuws volgt . Bedankt voor de tip evenzo redactie
Louis Theroux heeft ooit twee afleveringen aan deze man gespendeerd. Eentje voordat bekend werd wat hij allemaal had en eentje daarna. Waarbij dan toch wat materiaal voorbij komt waaruit blijkt dat hij het een en ander toch niet als grapje bedoelde.
Het tweeluik van Theroux was in ieder geval de moeite waard.
Reacties (2)