• 15.986 nieuwsartikelen
  • 179.041 films
  • 12.274 series
  • 34.084 seizoenen
  • 649.228 acteurs
  • 199.275 gebruikers
  • 9.390.289 stemmen
Avatar
 
Harvey Weinstein
Foto: © ANP

Harvey Weinstein
Foto: © ANP

De filmwereld van Lord of the Rings zal voor altijd onlosmakelijk verbonden zijn met Peter Jackson, maar volgens nieuwe interviews had het niet veel gescheeld of de Nieuw-Zeelandse regisseur zou vervangen worden door Quentin Tarantino. Volgens de manager van Peter Jackson was Harvey Weinstein zeer ontevreden over de filmmaker, en werd er gedreigd om hem weg te sturen.

Precies twintig jaar geleden kwam The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring uit, wat het startschot zou betekenen voor de meest succesvolle fantasyfilmreeks aller tijden. Hoewel de film uiteindelijk uitgegeven werd door New Line Cinema, had Peter Jackson eerst een contract getekend met Miramax, het bedrijf van Harvey Weinstein. Dat was volgens Jackson's manager, Ken Kamins, een uiterst moeizame relatie. "Harvey was eerst heel aardig, om daarna opeens helemaal te draaien en in Mr. Hyde te veranderen en Peter te bedreigen," aldus de manager. "Hij dreigde ermee om Quentin Tarantino voor het project te halen als Peter het niet zou redden in één film van twee en een half uur lang, wat precies het tegenovergesteld was van wat hij eerst had gezegd dat hij wilde."

Een gelukkige scheiding

Volgens Kamins waren op de achtergrond de gesprekken over het budget van de film zeer onprettig, wat uiteindelijk ook effect had op de werkrelatie tussen Peter Jackson en Harvey Weinstein. De spanning werd zo groot, dat het team naar een betere producent op zoek ging en uitkwam bij New Line Cinema. Daar was het de hoogste baas, Bob Shea, die het idee had om drie films van het verhaal van J.R.R. Tolkien te maken: "De originele pitch was om twee films te doen, en Bob zei "er zijn drie boeken, waarom maken jullie maar twee films? Tolkien deed jullie werk al voor jullie, hij schreef drie boeken zodat jullie drie films hebben," en ik schopte Peter onder de tafel omdat ik niet kon geloven wat ik hoorde," aldus Kamins. "Ze zeiden ja op maandag en waren 12 miljoen dollar armer op woensdag." Hoofdrolspeler Elijah Wood kan dit hele verhaal bevestigen. "Het was een gigantisch risico," zei de acteur achteraf. "Miramax dacht dat er no chance in hell was dat ze het in drie films mochten doen." Toch gebeurde het, en niet één van de drie films werd korter dan twee en een half uur lang, tot groot geluk van vele fans overal ter wereld.

Reacties (7)


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van korenbloem02

korenbloem02

  • 708 berichten
  • 1781 stemmen

Ehhh, nu kan ik niet voorstellen hoe een LOTR interpretatie van Tarentino uit zal pakken, maar je kunt met slechtere dreigementen komen lijkt me (behalve als Tarentino natuurlijk het hele verhaal in 2 uurtjes had gepropt).


avatar van blurp194

blurp194

  • 5534 berichten
  • 4222 stemmen

Het hele verhaal in twee uurtjes, met dan ergens halverwege een monoloog van een kwartier hoe een Royale with cheese dan heet in Mordor. Fijn dat dit onzalige plan niet doorgegaan is, en voor Weinstein ook maar beter ook. Had hem op z’n minst een extra 100 jaar gevangenis opgeleverd wegens misdaden tegen de menselijkheid.


avatar van eRCee

eRCee

  • 13449 berichten
  • 1981 stemmen

James Cameron of Denis Villeneuve waren wel goede opties geweest misschien. Villeneuve was toen natuurlijk nog geen naam. Peter Jackson heeft het naar mijn gevoel te groot gemaakt, zeker met de bril van de tijd bekeken worden die films steeds minder interessant.


avatar van pasta_bolo

pasta_bolo

  • 147 berichten
  • 4 stemmen

Nou, dat zou dan een ontzettende baggerflim zijn geworden. Welgeteld heeft Tarantino in mijn ogen twee goede films gemaakt, misschien drie. Maar de meerderheid vind ik complete bagger, met Kill Bill als hoogtepunt. Wat mensen daar aan vinden, is mij een groot raadsel.

Tarantino's LOTR zou één groot slasherfestijn zijn geworden met bloed en gore en hakpartijen. Natuurlijk gebeurt dit nu ook wel, maar het is niet de hoofdzaak in de film. En dat zou het wel zijn met Tarantino als regisseur.

Peter Jackson is een groot fan van Tolkien en LOTR in het bijzonder. En dat is gebleken.


avatar van Thiver

Thiver

  • 477 berichten
  • 5406 stemmen

De grote ironie is natuurlijk dat Harvey Weinstein er een paar jaar ineens geen enkel probleem mee had om Quentin Tarantino de vrije hand te geven voor een vier uur durend Kill Bill, verdeeld over twee films. Dat was voorheen ondenkbaar geweest, maar het succes van The Lord of the Rings heeft een hoop taboes doorbroken.


avatar van werner korner

werner korner

  • 36 berichten
  • 93 stemmen

Ken je die mop van die man die iemand wilde vervangen ?. Die werd zelf vervangen !.


avatar van bobbee1

bobbee1

  • 81 berichten
  • 19 stemmen

ik vond dat pas in de extended versies de sfeer er helemaal was. Vooral in de beste van alle drie, de fellowship. De films achter elkaar zijn een hele zit, maar er is een vrij goede balans tussen actie, drama en verhaal. Eigenlijk is alleen deel twee uit balans door de enorme lange strijd om Helmsdiep. Jackson maakt dat deels weer goed omdat het mooi gefilmd is, de strijd in stukjes is gehakt en de helden alleen hun deel krijgen.

Ben blij dat Tarantino niet is ingehuurd. Jackson is nog redelijk trouw gebleven aan de stijl en de sfeer die Tolkien gebruikte. Hij vliegt alleen af en toe uit de bocht omdat niet helemaal duidelijk is voor welk publiek hij bezig is. Vooral de hobbits worden als kinderen neergezet om het voor die groep kijkers aantrekkelijk te maken. Maar inderdaad eRCee, Villeneuve zou het interessant hebben gemaakt of Del Toro die er bij de Hobbit om onduidelijke redenen af werd gehaald. Zijn Pan's Labyrint vind ik nog steeds een van de mooiste films die ik ken. Hij is in staat magie te creëren, iets dat Tolkiens verhaal zo bijzonder maakt. Jackson schuift dat te veel aan de kant. Hij maakt overal een actiefilm van.