Acteur, schrijver, regisseur en producent Kevin Costner heeft de definitie van het begrip 'passieproject' flink opgeschroefd. Waar het normaal gesproken gaat om je enkel toe te leggen op iets waar je heel je hart, ziel en zaligheid in legt, gaan anderen een stapje verder. Zo heeft Costner flink wat geïnvesteerd in zijn eigen film. Veel meer dan aanvankelijk werd gedacht.
Tijdens het maken van een film bestaat er altijd een risico dat de studio het geld dat in zo'n onderneming wordt gepompt niet terug wordt verdiend. Dat betekent dat er al een grote last ligt op de schouders van een regisseur. Maar die wordt nog groter wanneer de cineast zelf flink wat centen in zijn eigen productie heeft gestoken! En dat is precies wat Kevin Costner deed voor Horizon: An American Saga - Chapter 1. Ieder deel van dit vierluik heeft een budget van 100 miljoen dollar. En daarvan komt 58 miljoen uit Costners eigen portemonnee! Eerder werd zijn eigen bijdrage nog 20 miljoen dollar lager ingeschat. Echter, of deze som verdeeld wordt over alle vier de films of slechts de eerste is niet helemaal duidelijk. Hoe het ook zij, Costner zelf ligt er niet wakker van: "Ik hoop dat ik dit geld terug ga verdienen, maar ik stort niet in wanneer dat niet gebeurt. Ik wil hier wel bij zeggen dat ik dit niet nog een keer wil doen. Maar ik weiger om in angst te leven."
De vierdelige filmreeks vertelt over de aanloop naar de Amerikaanse Burgerloorlog, het grootschalige conflict zelf en de nasleep ervan. Het verhaal zal in totaal zo'n vijftien jaar van de roemruchte Amerikaanse geschiedenis beslaan. Het is wel de vraag of Costner überhaupt nog iets van dat geld terug gaat zien, kijkend naar de huidige reacties. Het publiek moet het nog te zien krijgen, maar de eerste reacties van critici die het eerste deel in Cannes hebben gezien, zijn niet bijster positief. De voornaamste argumenten zijn dat het eerste deel alleen maar opbouwt, er niet genoeg gebeurt en dat kijkers eindeloos worden geïntroduceerd aan nieuwe personages. Dat is een lange zit wanneer een film drie uur duurt.
Op 4 juli komt de film in de Nederlandse zalen te draaien. Bekijk de trailer hieronder.
Reacties (0)