De veelbesproken en langverwachte dramafilm Pieces of a Woman is vanaf vandaag op Netflix te zien. De omstreden acteur Shia LaBeouf speelt een grote rol in de film, maar werd wel door de streamingdienst uit de prijzencampagne geschrapt na aanklachten. De andere hoofdrol is voor de Britse actrice Vanessa Kirby.
Pieces of a Woman, van de bekroonde regisseur Kornél Mundruczó, werd vorig jaar gepresenteerd tijdens het filmfestival van Venetië. Kirby ontving daar direct de prijs voor 'beste actrice' en de dramafilm gooide hoge ogen. Netflix besloot daarom de rechten op te kopen. De dramafilm is vanaf vandaag te zien op de streamingdienst.
Het tragische verhaal is losjes gebaseerd op de waarheid. Regisseur Mundruczó en zijn partner Kata Wéber, die tevens het script geschreven heeft, hebben namelijk zelf het verlies van een kindje meegemaakt. In 2018 maakte het stel daarom al een toneelstuk in Polen, waaruit Pieces of a Woman is voortgevloeid.
Omstreden acteur
LaBeouf ontving vorig jaar aanklachten tegen hem van actrice FKA Twigs. De twee waren eerder een stel, maar laatstgenoemde klaagde hem onlangs aan voor aanranding, misbruik en het veroorzaken van emotioneel leed tijdens hun relatie. LaBeouf en Twigs leerden elkaar kennen op de set van de film Honey Boy, dat losjes gebaseerd is op het leven van de acteur. Ze hadden tussen 2018 en 2019 een klein jaar een relatie met elkaar, waarin Twigs claimde dat haar leven tot een nachtmerrie werd gemaakt.
Tegenover Variety heeft Twigs haar verhaal gedaan over een reis naar Californië met LaBeouf. Hij zou haar hebben gedwongen om te zeggen dat ze van hem hield en hij dreigde om een ongeluk te veroorzaken als ze dit niet deed. Vervolgens mishandelde hij haar bij een tankstation door haar tegen de auto aan te gooien en te wurgen. Twigs wilde de acteur nog sparen door alles privé af te handelen, maar dan moest hij wel psychische hulp gaan zoeken. In dit idee zag hij echter niks, waarop de actrice een aanklacht indiende.
Pieces of a Woman
De tragische dramafilm gaat over Martha en Sean, een jong stel die dolgelukkig zijn met hun zwangerschap. Ze kiezen voor een thuisbevalling, maar daar gaat het hopeloos mis. Ze verliezen hun baby tijdens de bevalling en vallen in een diep zwart gat. Martha weet niet waar ze met haar verdriet naartoe moet gaan en krijgt tegelijkertijd te maken met haar vervreemde moeder en haar relatie die op knappen staat.
Pieces of a Woman is vanaf vandaag op Netflix te zien. Bekijk hieronder de trailer.
Reacties (0)