• 155.433 films
  • 9.298 series
  • 27.660 seizoenen
  • 604.308 acteurs
  • 346.501 gebruikers
  • 8.761.948 stemmen
Avatar
 
Critici maken gehakt van 'The Idol' met Lily-Rose Depp: 'Nog slechter en giftiger dan je al dacht'

Critici maken gehakt van 'The Idol' met Lily-Rose Depp: 'Nog slechter en giftiger dan je al dacht'

Critici maken gehakt van 'The Idol' met Lily-Rose Depp: 'Nog slechter en giftiger dan je al dacht'

Critici zijn absoluut niet te spreken over de nieuwe serie The Idol van Sam Levinson. Dat blijkt uit de reacties die de serie heeft gekregen na zijn release op het Filmfestival van Cannes. De serie met Lily-Rose Depp en Abel Tesfaye ging in première op het Filmfestival van Cannes, maar kon op slechte recensies rekenen. 

Het lag in de lijn van verwachting, maar nu de première van The Idol eenmaal achter de rug is, lijkt deze te zijn bevestigd: critici zijn geen groot fan van de 'te expliciete' HBO-serie The Idol. De serie, onder regie van Sam Levinson, ging afgelopen week in première op het Filmfestival van Cannes, maar maakte daar absoluut geen goed indruk. Waar er aanvankelijk nog een staande ovatie van vijf minuten klonk, werd deze opgevolgd door een lawine van slechte recensies. Hierin voerde, zoals al wel verwacht, maar één gevoel de boventoon: de serie knalt uit elkaar van de expliciete scènes en doet daarmee afbreuk aan het geheel. 

Speel je favoriete casino games op Jacks.nl. Meld je aan met een 100% welkomstbonus tot €100!
Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+

Op het festival waren verschillende critici aanwezig, waarvan sommigen vrij snel na de première al in de pen klommen om hun ongezouten mening te geven. Zo ook Rolling Stone, die een niet te misverstaan stuk neerpende. "Als je twijfelt over je hoofdpersonage, laat haar zichzelf dan gewoon masturberen terwijl ze zichzelf wurgt," zo schrijft David Fear. "Smerig, brutaal, voelt veel langer dan het is, en is veel, veel erger dan je had verwacht." Ook The Hollywood Reporter haalt vernietigend uit: "Levinson past zijn efficiënte en stijlvolle richting toe op elke scène. Sommige hebben momentum, andere zijn tegenstrijdig en de meeste zijn verwarrend. Je vraagt je af of de show, door zo hard te proberen om grensoverschrijdend te zijn, uiteindelijk regressief wordt."

Vooraf al problemen

Hoewel de reacties op de serie aanvankelijk positief waren, raakte deze al gauw in opspraak toen ontwikkelaar Amy Seimetz vanwege creatieve meningsverschillen vertrok. In plaats daarvan werd regisseur Sam Levinson in de arm genomen, die de reeks volledig op zijn kop gooide. Crewleden die onder haar werkzaam waren, bleken daar absoluut geen fan van. The Rolling Stone kwam begin maart met een onderzoek waarin deze crewleden hun ongenoegen uitten. Zo zou Levinson met zijn nieuwe reeks een giftige cultuur verheerlijken. Iets dat ook werd benadrukt door de eerder genoemde David Fear, recensent van dat tijdschriftHij verwijst in zijn stuk naar het feit dat Depp het over het algemeen niet eens was met de expliciteit van de reeks en meermaals overwoog om op te stappen. 

The Idol volgt het verhaal van Jocelyn, een rijzende ster in de popwereld. Een zenuwinzinking noopte haar ertoe, haar recentste tour af te gelasten. Nu heeft ze haar zinnen gezet op het heroveren van haar titel als Amerika's grootste seksicoon. Daarnaast vangt ze een gecompliceerde relatie aan met een zelfverklaarde zelfhulpgoeroe, die tevens aan het hoofd staat van een sekte. In een eerder interview liet Tesfaye weten dat hij het niet eens was met de kritiek en juist blij is met het duistere aspect: "Het is geen geheim dat Hollywood een donkere plek kan zijn. Dat kan mooie kunstwerkjes opleveren."

The Idol is vanaf 4 juni te zien op HBO Max.

CLAIM €100 BONUS OP JE 1E STORTING Meld je aan

Reacties (3)


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mikey

mikey

  • 27827 berichten
  • 4731 stemmen

damn welk ai programma heeft dit geschreven?

'Je vraagt ??je af of de show, door zo hard te proberen om grensoverschrijdend te zijn, uiteindelijk regressief word'

'Als je twijfelt over je hoofdpersonage, laat haar dan gewoon haar masturberen terwijl ze zichzelf wurgt,'

anyway, lijkt me ondanks een toffe film.


avatar van Timk

Timk

  • 89 berichten
  • 462 stemmen

mikey schreef:

damn welk ai programma heeft dit geschreven?

'Je vraagt ??je af of de show, door zo hard te proberen om grensoverschrijdend te zijn, uiteindelijk regressief word'

'Als je twijfelt over je hoofdpersonage, laat haar dan gewoon haar masturberen terwijl ze zichzelf wurgt,'

anyway, lijkt me ondanks een toffe film.

Toffe film ? Het is trouwens een serie …


avatar van Splinters

Splinters

  • 1549 berichten
  • 1160 stemmen

Je kunt beter de krant lezen. Vermoedelijk is the idol niet helemaal mijn genre, maar belangrijker: de serie is gezien de massaal jammerende en klagende wokies duidelijk niet woke en breekt zo te lezen eindelijk een keer met de tijdsgeest. Deze serie is kortom een absolute aanrader en is bij deze op mijn bucket list geplaatst.

DPG Media Privacy Gate - ad.nl