• 15.977 nieuwsartikelen
  • 179.040 films
  • 12.273 series
  • 34.081 seizoenen
  • 649.228 acteurs
  • 199.273 gebruikers
  • 9.390.134 stemmen
Avatar
 
NOS Studio Sport
Foto: © ANP

NOS Studio Sport
Foto: © ANP

Na de onthullingen van wangedrag bij De Wereld Draait Door, lijkt er nu bij NOS Studio Sport ook van alles aan de hand te zijn. Volgens een artikel van De Volkskrant dat vanmorgen verscheen, zou er al vijftien jaar lang "niet of nauwelijks" gereageerd zijn op de signalen van onacceptabel gedrag binnen de sportredactie. Hoofdredacteur Maarten Nooter stelt nu dat hij ook bij zichzelf te rade zal gaan.

Misstanden in de televisiewereld worden steeds vaker bekend, en bij NOS Studio Sport is het nu ook raak. De Volkskrant heeft vanmorgen een artikel gepubliceerd, waarin duidelijk wordt dat er al vijftien jaar lang meldingen van seksueel grensoverschrijdend gedrag, intimidatie en pesterijen worden gedaan, maar dat er door de hoofdredactie "weinig tot niets" mee gedaan zou zijn. De krant heeft via meerdere bronnen kennis genomen van een medewerkersbijeenkomst die vorige week werd georganiseerd, waar hoofdredacteur Maarten Nooter alle medewerkers toe wilde spreken over precies deze situatie. Daar gaf hij toe dat er "dingen zijn die niet kloppen" op de redactie. "Dat is breed. Dat gaat over best wel veel cynisme. Omgangsvormen. Dat het ’s avonds een andere sfeer is op de redactie dan overdag. Dat het voor vrouwen niet makkelijk is om bij ons op de redactie te zijn of te komen. Ik kan nog wel een paar dingen opnoemen. Ik weet wel dat het bij ons niet helemaal oké is." NOS Studio Sport is met deze onthullingen het eerste televisieprogramma sinds DWDD waar misstanden nu bekend zijn geworden.

Onafhankelijk onderzoek

De NOS kondigde vorige week aan dat er een externe onafhankelijke inventarisatie naar grensoverschreidend gedrag op poten werd gezet. Reden hiervoor was dat er vele (en vaak ook ernstige) meldingen van wangedrag bij de NOS werden gedaan nadat de artikelen over vergelijkbaar wangedrag bij De Wereld Draait Door naar buiten kwamen. Deze oproep werd door de hoofdredactie van NOS Sport zelf gedaan, gezien de onrust op de redactie groeide. Dat er nu een extern bureau langskomt, komt volgens De Volkskrant omdat de gesprekken "te veel" waren geworden voor het interne team van de NOS, ook op emotioneel vlak. Bij de medewerkersbijeenkomst waren de medewerkers die al langer meeliepen echter juist verbolgen over de verbazing van Maarten Nooter, gezien hij al achttien jaar hoofdredacteur van NOS Sport is. Eén van de medewerkers zou volgens De Volkskrant bijvoorbeeld het volgende hebben gezegd: "We hebben het aangedragen, jullie wisten ervan, en er is niks gebeurd’, stelde een andere medewerker. ‘Hoe kun je in hemelsnaam nu geschrokken zijn als alle signalen die wij de afgelopen vijftien jaar hebben gegeven − door werkbelevingsonderzoeken, door rechtstreeks naar jullie toe te stappen − zijn genegeerd?"

Positie van directie

Of Maarten Nooter weggaat als hoofdredacteur van NOS Sport sluit hij niet uit. "Ik realiseer me ook dat ik er al heel lang zit, en dat geldt niet alleen voor mij," zei Nooter toen een medewerker hem vroeg of hij denkt dat hij het tij nog kan keren. "Ik moet ook bij mezelf te rade gaan. Maar het moet niet over mij gaan. Het gaat over de club, het gaat over de cultuur. En als het uiteindelijk over mij gaat, is dat goed." De hoofdredacteur van de algehele NOS, Gerard Timmer, verscheen ook op de bijeenkomst en zei: "We zijn nu op deze vloer niet het bedrijf dat we willen zijn." Zijn positie in deze zaak is bijzonder, want voor hij in 2018 algemeen directeur van de NOS werd, was hij vier jaar lang directeur van de BNN/Vara, en groeide het aantal misstanden bij DWDD tot een hoogtepunt. Hij zei eerder bij Nieuwsuur echter dat hij geen kennis had van misstanden in die tijd. Over zijn aanblijven zei Timmer niets.De onthullingen van De Volkskrant zullen desondanks het begin zijn van een roerige tijd bij NOS Studio Sport.

Reacties (4)


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van clubsport

clubsport

  • 3867 berichten
  • 6977 stemmen

Als het Henry cavill , Hugh jackman , of Dwayne johnson waren geweest zouden de dames

hetzelfde zogenaamde grensoverschrijdend gedrag hebben bejubeld .


avatar van john mcclane 2

john mcclane 2

  • 3489 berichten
  • 6579 stemmen

clubsport schreef:

Als het Henry cavill , Hugh jackman , of Dwayne johnson waren geweest zouden de dames

hetzelfde zogenaamde grensoverschrijdend gedrag hebben bejubeld .

Nou ja , dat hangt er van af l

Aks meneer Cavill vervelend doet zoals Mathijs dan is het antwoord in ieder geval ja .

Bron :

Meer slecht nieuws voor Henry Cavill: acteur beschuldigd van onprofessioneel gedrag | FilmTotaal filmnieuws


avatar van clubsport

clubsport

  • 3867 berichten
  • 6977 stemmen

john mcclane 2 schreef:

(quote)

Nou ja , dat hangt er van af l

Aks meneer Cavill vervelend doet zoals Mathijs dan is het antwoord in ieder geval ja .

Bron :

Meer slecht nieuws voor Henry Cavill: acteur beschuldigd van onprofessioneel gedrag | FilmTotaal filmnieuws

Slecht voorbeeld want deze zogenaamde beschuldiging is niet sexueel van aard .


avatar van john mcclane 2

john mcclane 2

  • 3489 berichten
  • 6579 stemmen

clubsport schreef:

(quote)

Slecht voorbeeld want deze zogenaamde beschuldiging is niet sexueel van aard .

Ja , dat zeg ik toch ook! Even lezen . Er staat dat in het geval Cavil vervelend gedrag wat hetzelfde is Mathijs vertoont vrouwen wel degelijk er iets van zeggen .

Das niet het zelfde , maar het zegt wel dat mooi boys niet gegarandeerd kritiekloos door het leven kunnen .