Dat AI steeds geavanceerder wordt staat al langer buiten kijf, maar het meest veelbesproken AI-programma van het moment, ChatGPT, heeft nu ook binnen de filmwereld indruk gemaakt. Twee filmmakers hebben het programma opdracht gegeven om een film te maken, en zijn daar een heel eind mee gekomen. Niet alleen heeft ChatGPT het volledige script geschreven, maar ook voerde het programma de regie. De film van ruim vijf minuten is daarmee een grote doorbraak.
Hoewel The Safe Zone niet snel een Oscar zal winnen voor Beste Film, is de korte film wel revolutionair te noemen. De film van ruim vijf minuten is namelijk het product van een AI. Twee producers, Aaron Kemmer en Richard Juan, hebben namelijk het programma ChatGPT de opdracht gegeven om een film te schrijven en te regisseren. Met de input in het programma “Verzin ideeën voor een verhaal die viral kunnen gaan en uniek zijn voor een korte video van vijf minuten” kwamen in rap tempo ruim honderd verschillende ideeën uit ChatGPT rollen. Daarna schreef het programma in slechts één uur meer dan vijftig scripts. Het was aan Kemmer en Juan om simpelweg hun favoriete exemplaar uit de vijftig gegenereerde scripts te kiezen, en daarna kon de AI aan de slag met het regisseren van de film.
Intelligentie op regie
Met het script klaar genereerde ChatGPT daarna voor alle 22 shots in de film een zeer uitgebreide lijst met instructies, van de positie van de karakters tot aan hoe de belichting in het shot eruit zou moeten zien. Mocht er voor de filmmakers nog iets niet duidelijk zijn, beantwoordde de AI nog allerlei vragen en gaf net als een echte regisseur allerlei directorial notes aan degenen die het uit moesten voeren. Uiteindelijk lag na een weekend aan filmmaken The Safe Zone klaar, de eerste film die zowel geschreven als geregisseerd is door een AI. Hoewel het plot van de film niet heel hoogdravend is en de dialogen ook geen prijzen zullen winnen, is het wel duidelijk hoeveel AI-programma’s kunnen betekenen voor filmmakers. Dat dit slechts een experiment was en het alsnog een volledige korte film produceerde, zegt wat dat betreft al genoeg.
The Safe Zone staat op YouTube, en kun je hieronder bekijken. Of de filmmakers meer plannen hebben voor door AI gemaakte films, hebben ze niet bekend gemaakt.
Reacties (1)