• 15.987 nieuwsartikelen
  • 179.041 films
  • 12.274 series
  • 34.084 seizoenen
  • 649.230 acteurs
  • 199.276 gebruikers
  • 9.390.365 stemmen
Avatar
 
Scene uit A Time to Kill
Foto: © Warner Bros. Pictures

Aangrijpende thrillerklassieker met Matthew McConaughey morgenavond (10 juli) op televisie

Scene uit A Time to Kill
Foto: © Warner Bros. Pictures

De aangrijpende thriller A Time to Kill is morgenavond (10 juli) te zien op de Nederlandse televisiezender VeronicaDe film, die in 1996 op het witte doek verscheen en waarin de hoofdrollen voor Samuel L. Jackson en Matthew McConaughey zijn, beschrijft de strijd voor gerechtigheid in de destijds van racisme doordrongen staat Mississippi.

A Time to Kill vertelt het verhaal van Carl Lee Hailey, een Afro-Amerikaanse man die het recht in eigen hand neemt wanneer zijn 10-jarige dochtertje wordt verkracht door twee rednecks. Tijdens die rechtszaak, waarin beide heren dreigen te worden vrijgesproken, trekt hij een wapen en schiet hij ze beide dood voor de ogen van tientallen getuigen. Het is nu aan aangestelde advocaat Jake Brigance om Carl te verdedigen in zijn moordzaak. Hoewel veel mensen aan zijn kant staan, staat de verdediging oog in oog met de meedogenloze Officier van Justitie Rufus Buckley. Terwijl de rechtszaak nadert, beseft Jake dat het aannemen van de zaak van een zwarte man, als blanke advocaat niet alleen wordt afgekeurd, maar zelfs het leven van hem en zijn familie in gevaar kan brengen. 

Lees ook: WOII-film 'The Bombardment' is een aangrijpende Netflix-topper met wereldscore: 'In één ruk ademloos uitgekeken'

A Time to Kill

De film van wijlen regisseur Joel Schumacher verscheen in 1996 op het witte doek. Het gold als één van de eerste prominente rollen voor Matthew McConaughey die later zou doorgroeien tot serieuze A-acteur. Hoewel de film met respectievelijk een 7,5 en een 3,56 op IMDb en MovieMeter prima beoordelingen krijgt, verschilden critici destijds erg van mening. Zo vond Hil Hinson van Washington Post namelijk dat de film het gelijknamige boek van John Grisham geen eer aandeed, maar was Elvis Mitchell van The New York Times juist lyrisch. Volgens hem was de film 2 uur en 20 minuten aan stabiele, gelaagde en spannende drama. 

A Time to Kill is morgenavond (10 juli) om 20:00 uur te zien op Veronica. Hieronder is de trailer te bekijken. 

Reacties (0)

avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.

Dit artikel bevat nog geen berichten. Wees de eerste.