• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.954 films
  • 12.204 series
  • 33.972 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.984 gebruikers
  • 9.370.827 stemmen
Avatar
 

Black Wave

zoeken in:
avatar van beavis

beavis

  • 6627 berichten
  • 14782 stemmen

oftewel Joegoslavische New Wave

Ben me er voorzichtig in aan het verdiepen dit jaar en het is volgens mij, door wat ik nu gezien heb, de meest "rock n roll" wave van alle new waves! (iig die van de jaren 60 dan, de HK new wave is ook behoorlijk rock n roll... hoewel toch minder revolutionair)

Heb momenteel even geen tijd om er heel diep op in te gaan, maar ik dacht ik start het toppic vast en dan zien we wel wat er los komt. Verkrijgbaarheid is het grootste probleem denk ik hier. Via Criterion is al het new wave werk van Dusan Makavejev goed te zien, maar ben denk ik het meest benieuwd naar "Grad" momenteel.

Het is de eerste film van de Black Wave, ook de enige die verboden werd door het regime, en gemaakt door drie regisseurs die (uiteraard zou je zegen) erg hun stempel hebben gedrukt op de Joegoslavische cinema: Marko Babac, Zivojin Pavlovic en Vojislav 'Kokan' Rakonjac. Ik verwacht dat er op korte termijn fansubs voor dit vergeten pareltje gaan opduiken 'in het circuit'!!


avatar van beavis

beavis

  • 6627 berichten
  • 14782 stemmen

ok, zo sinds het begin van dit topic is er 'weinig' gebeurt

september vorig jaar verschenen fansubs voor Grad, dat was niet helemaal op korte termijn dus, maar ook sindsdien heb ik de film nog even laten liggen, tot eerder deze maand...

soms is er gewoon te veel dat je moet zien... maar ondertussen is het wellicht tijd voor een beter overzicht!

http://www.zaslike.com/files/ggdf392q0lw9tt9gjo4k.jpg

Marko Babac, Zivojin Pavlovic & Vojislav 'Kokan' Rakonjac

Grad (1963)

mijn score: 4

http://ptpimg.me/psn3xa.jpg

https://whatimg.com/i/rqicxm.png

Aleksandar Petrovic

Dvoje (1961) - IMDb

http://ptpimg.me/dz2m11.jpg

https://whatimg.com/i/i2ejyb.png

Aleksandar Petrovic

Dani (1963) - IMDb

http://ptpimg.me/tovz9s.jpg

Aleksandar Petrovic

Tri (1965)

http://ptpimg.me/8c88lu.jpg

Zivojin Pavlovic

Neprijatelj (1965)

mijn score: 3,5

http://ptpimg.me/6o9441.jpg

Dusan Makavejev

Covek Nije Tica (1965)

mijn score: 4

http://img133.imageshack.us/img133/1773/povratakavi001453880.jpg

Zivojin Pavlovic

Povratak (1966)

http://ptpimg.me/n7k34n.jpg

http://i7.tinypic.com/4gy3gip.jpg

Aleksandar Petrovic

Skupljaci Perja (1967)

http://ptpimg.me/5a0zq0.jpg

http://i465.photobucket.com/albums/rr18/1magnum/KadBudemMrtavIBeo/04kad_budem_mrtav_i_beo.jpg

Zivojin Pavlovic

Kad Budem Mrtav i Beo (1967)

http://ptpimg.me/6kzx27.jpg

http://i465.photobucket.com/albums/rr18/1magnum/Budjenje%20Pacova/BudjenjePacoaDVD10.jpg

Zivojin Pavlovic

Budjenje Pacova (1967)




avatar van beavis

beavis

  • 6627 berichten
  • 14782 stemmen

nb

-bovenstaande chronologisch overzicht voor het grootste gedeelte overgenomen van PtP

-een aantal van de langere films staat nog niet op MM

-zoals duidelijk te zien betreft het hier met name een Servische film stroming, met als centrum de Servische hoofdstad Belgrado. De Kroaat Krsto Papic wordt echter ook tot de stroming gerekend.

-veel van deze films hadden last van onderdrukking, vooral ook na het verschijnen van Rani Radovi (1969) als de anarchistische druppel, er zit volgens mij hier en daar ook wat Sloveens geld in daarom... al was het destijds natuurlijk ook allemaal één land eigenlijk... moet daar nog beter grip op krijgen; wellicht ook die docu eerst maar eens zien!

-van wat ik gezien heb, moet ik in de aanpak altijd wel denken aan het werk van Harmony Korine en Werner Herzog, die hadden zich wellicht wel thuis gevoeld daar. Ook zie ik verwantschappen met Svankmajer en Tarr (voor die laatste zowel met zijn sociaal-realistische werk uit het begin als het duistere zwart-wit van zijn latere werk) die zeker beïnvloed kunnen zijn geweest door deze stroming... al heb ik dat nog nergens specifiek gelezen.


avatar van beavis

beavis

  • 6627 berichten
  • 14782 stemmen

zondag in rialto:


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.