• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.913 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.959 gebruikers
  • 9.370.054 stemmen
Avatar
 
banner banner

Doro no Kawa (1981)

Drama | 105 minuten
3,57 27 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 105 minuten

Alternatieve titels: Muddy River / 泥の河

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Kôhei Oguri

Met onder meer: Nobutaka Asahara, Gannosuke Ashiya en Yumiko Fujita

IMDb beoordeling: 7,8 (1.164)

Gesproken taal: Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Doro no Kawa

"Growing up... the innocence of youth lost to the realities of friendship, death, sex and injustice."

Het jongetje Nobuo woont met zijn ouders aan een modderige rivier die daar een restaurantje hebben. Terwijl de kranten vol optimisme over de Japans economische groei berichten dat de na-oorlogse periode ten einde is, wordt zijn vader nog steeds geplaagd door herinneringen aan de tijd dat hij in Mantsjoerije vocht. Op een dag legt er aan de overkant een woonboot aan met daarop een prostituee en haar twee kinderen. Nobuo raakt bevriend met de twee kinderen die al vlug ook welkom zijn bij zijn ouders.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Shinpei Itakura

Shoko Matsumoto, Kiichi and Ginko's mother

Nobuo Itakura

Ginko Matsumoto

Kiichi Matsumoto

Sadako Itakura, Nobuo's mother

Shinoda, the horse cart man

Man on festival boat

Shinpei's first wife

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Maximilian

Maximilian

  • 209 berichten
  • 253 stemmen

Recensie iemand?


avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18942 berichten
  • 16349 stemmen

Kom daar maar eens mee aan in 1981. Een drama dat speelt in de na-oorlogse periode, een periode die al heel vaak onderwerp was bij Japanse cinema, maar dan 25-35 jaar eerder. Doro no Kawa overtreft bijna al zijn voorgangers.

Onder andere door de consequente keuze voor het standpunt van de kinderen - het drama wordt hiermee kleiner en subtieler - dingen gebeuren op de vierkante centimeter. Hoewel het soms ook erg sentimenteel aandoet, moet je haast wel van steen zijn wil het je niet ook naar de keel grijpen - moeder in het ziekenhuis (die uitgestoken hand!) en drie minuten later een vrolijke clown.

De portrettering is erg raak en die grijze rivier met die sombere schepen geeft een prachtig decor. Vond het een beetje de evenknie van Dare mo Shiranai (hoewel Nobuo hier ouders heeft) als het gaat om de allegorische vertelling van 'de stand van het land' door het miniatuur verhaal van kinderen. Iedereen die Nijushi no Hitomi (1954) waardeert moet hier onmiddellijk achteraan.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87592 berichten
  • 12834 stemmen

Binnenkort ook maar eens opzetten, geen al te grote Oguri fan, maar hij maakt toch altijd aparte films.


avatar van beavis

beavis

  • 6627 berichten
  • 14782 stemmen

gelukkig is de film veel minder sentimenteel dan twentyfour eyes; kleiner en subtieler inderdaad. goed geacteerd, geschreven en geregisseerd, mooi gefilmd, echt een aanrader


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22396 berichten
  • 5066 stemmen

Mochizuki Rokuro schreef:

. Iedereen die Nijushi no Hitomi (1954) waardeert moet hier onmiddellijk achteraan.

Hij stond al op mijn lijstje. Geen DVD-release zeker?


avatar van Mochizuki Rokuro

Mochizuki Rokuro

  • 18942 berichten
  • 16349 stemmen

starbright boy schreef:

Hij stond al op mijn lijstje. Geen DVD-release zeker?

Nee, ik ben meestal wel van de DVD's en de releases, maar soms neem ik mijn toevlucht tot de alternatieve middelen - zeker als mij daarin een zeer helpende hand wordt toegestoken.

Oguri op DVD is sowieso beetje van alles: Buried Forest alleen Frans, Sleeping man alleen Zwitsers en Sting of Death alleen HK. Tot nu toe een oeuvre als een allegaartje. Deze is totaal anders en zoals ik al schreef voor een film uit 1981 opmerkelijk. Dat was ook een jaar dat Ishii Sogo (om maar iemand te noemen) actief was, die was toen 'contemporary' bezig, dit is diametraal tegenovergesteld en daarom ook al opmerkelijk. De shots zijn echter afgemeten en al redelijk streng, iets dat Oguri zou blijven doen.

De vergelijking met Ozu kan ik enerzijds wel begrijpen (films over 'gewone' mensen) maar qua dramatische opbouw / ontwikkeling en zo heeft het niet veel met Ozu van doen.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87592 berichten
  • 12834 stemmen

Niemendalletje.

Waar Oguri's latere film nog enige eigenzinnigheid tentoonspreiden om de aandacht vast te houden, verliest de film zich hier een beetje in té eenvoudig drama. De link met Ozu legde ik ook, komt vast door het ouwelijke zwart/wit en het wat doelloze drama dat ik eerder deze week van hem zag.

Deze film deed me gewoon weinig tot niks. Een paar armoedige kindjes die geen makkelijk leven hebben, maar gelukkig bij een warm gezinnetje in de buurt terecht kunnen. Visueel ongeïnspireerd, acteerwerk is doorsnee en het tempo al even nietszeggend. Een film die een typische handtekening mist, waardoor het een flauw en zoutloos kijkertje wordt.

Het wist me gewoon niet te grijpen en het lied me koud. Echt slecht was het ook niet, gewoon zo ongelofelijk middle of the road. Da's toch niet echt wat ik van Oguri verwacht of gewoon ben.

1.5*


avatar van Baggerman

Baggerman

  • 10839 berichten
  • 8277 stemmen

Vond de film toch wel erg mooi. Ik snap alleen het zwart-wit niet zo, geeft voor mij geen meerwaarde. Als ik niet beter had geweten dan had ik gedacht dat de film ergens midden jaren vijftig was gemaakt. Aan één kant ergens ook wel weer positief; het tijdsbeeld komt wel zeer realistisch over!

Ik ben het wel eens met OH dat het tempo af en toe wel wat te sloom is. Zoals als de boot gaat varen en Nobuo erachteraan gaat lopen. Dit duurt tien minuten en ik had toch verwacht dat er nog ìets zou gebeuren. (Kiichan die nog iets terug zou roepen, of zo), maar nee! Toch veel mooie momenten, vooral het stuk dat de twee kinderen van de boot voor het eerst bij de familie van Nobuo op bezoek komen.

Wel een heel andere film dan Sleeping Man.


avatar van Prinz

Prinz

  • 1085 berichten
  • 4221 stemmen

Eigenlijk niets op deze film aan te merken. Niets slechts, maar ook niets wonderbaarlijks. Allemaal een beetje te braaf. Ik had soms het gevoel naar een NOS-jeugdfilmpje te kijken. Wel fijne sfeerbeelden van het leven aan de rivier. Soundtrack beviel me ook niet zo.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Allicht vanwege de overeenkomsten qua sfeerbeeld riep het optreden van de beide vriendjes in deze film bij mij onbewust herinneringen op aan de kleine Bruno (Enzo Staiola) in “Ladri di Biciclette”. Ook die keek verwonderd —of beter gezegd— niet begrijpend naar de trieste sociale verschillen in een na-oorlogse samenleving.

Regisseur Oguri plaatst met deze film een dramatische kanttekening bij de wederopbouw van Japan, zoals die gezien en beleefd wordt door kinderen. De mooie, sfeerrijke zwart-wit cinematografie draagt bij aan een roerend geheel.


avatar van John Milton

John Milton

  • 24218 berichten
  • 13383 stemmen

Fijn, maar niet helemaal het meesterwerk waar ik hoopte, gezien alle lof bij de ICheckmovies crowd.