• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.031 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.063 acteurs
  • 198.998 gebruikers
  • 9.371.614 stemmen
Avatar
 
banner banner

Heavenly Creatures (1994)

Drama / Romantiek | 99 minuten (bioscoopversie) / 108 minuten (uncut versie)
3,41 959 stemmen

Genre: Drama / Romantiek

Speelduur: 99 minuten (bioscoopversie) / 108 minuten (uncut versie)

Oorsprong: Nieuw-Zeeland / Duitsland

Geregisseerd door: Peter Jackson

Met onder meer: Melanie Lynskey, Kate Winslet en Diana Kent

IMDb beoordeling: 7,2 (70.533)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 16 februari 1995

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Heavenly Creatures

"Not all angels are innocent."

De intelligente, maar toch wat naïeve Pauline Parker groeit op in het stoffige plaatsje Christchurch in Nieuw-Zeeland. Als op een dag de Engelse Juliet op school arriveert, gaat voor Pauline een nieuwe wereld open. Juliet heeft een scherpe geest en een rappe tong, en oefent op Pauline een onweerstaanbare aantrekkingskracht uit. De twee meisjes delen dezelfde fantasieën, die ze toevertrouwen aan hun dagboeken. Maar voor hun familie is de vriendschap te intiem. De ouders van Juliet overwegen zelfs hun dochter onder het mom van een kuur naar Zuid-Afrika sturen. Pauline en Juliet zien maar één mogelijkheid om bij elkaar te blijven.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Pauline Parker

Juliet Hulme

Honorah Parker Rieper

Hilda Hulme

Dr. Henry Hulme

Herbert Rieper

John / Nicholas

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Bloompje

Bloompje

  • 609 berichten
  • 387 stemmen

visueel heel sterke film. en dan dat einde, brr, ongelofelijk veel kippenvel.


avatar van De Knip

De Knip

  • 1885 berichten
  • 3681 stemmen

Jammer dat je alles al vantevoren weet via plot hierboven. Einde is wel wreed (in de juiste zin vh woord), maar voor de rest kon de film me weinig doen.

*1/2


avatar van Sjan

Sjan

  • 777 berichten
  • 2748 stemmen

Niets memorabels. Vooral visueel erg aantrekkelijk en de fantasiewereld van de meisjes ziet er echt fantastisch uit. Ik vond Winslet (vooral inhet eerste halfuur) behoorlijk irritant, waardoor ik moeilijk in de film kon komen. Het einde hakt er idd rauw in, jammer dat het al verklapt werd in de gids . 3.5*


avatar van jassonn

jassonn

  • 5303 berichten
  • 3229 stemmen

Vond het eerlijk gezegd weinig bijzonder.De film deed mij totaal niks,vond het allemaal wat overdreven.3* kan er net vanaf.


avatar van renske

renske

  • 1105 berichten
  • 926 stemmen

Ik vond het juist zo knap dat - hoe overdreven en grotesk en 'licht' in zijn benadering het allemaal ook was - de geloofwaardigheid overeind bleef en de karakters meerdimensionaal waren.

Dat ik bij het kijken tegelijk sympathie/compassie met de hoofdfiguren kan voelen en de afschuwelijkheid van hun daden kan erkennen, vind ik heel knap gedaan. Ik vond de moeder ook erg goed trouwens naast de twee meiden.


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Na een hele hoop meesterwerken van de man te hebben gezien, is dit opnieuw een prachtige film van Peter Jackson. Zijn bijzondere manier van filmen, die me hier wat deed denken aan Braindead, valt meteen op. De film zit voortreffelijk in elkaar, bevat geweldig acteerwerk en weet je aan te grijpen van begin tot eind. Ook een leuke cameo van Jackson zelf en ook geestig om Moody (uit Braindead) even te zien. Opnieuw dus een ruime voldoende. Valt me overigens op dat ik ook nog geen film van Jackson lager dan een 4 heb gegeven.

4 sterren.


avatar van Diesel

Diesel

  • 9411 berichten
  • 0 stemmen

Chainsaw schreef:

Valt me overigens op dat ik ook nog geen film van Jackson lager dan een 4 heb gegeven.

Mij valt op dat ik een Jackson film nooit hoger dan 2* heb gegeven.

Heb er drie gezien: LOTR, LOTR 2 en BRAINDEAD.


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Tja, dat kan ook natuurlijk.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5883 stemmen

Eén van de weinige films van Jackson die ik nog moest zien (deze kijkbeurt is trouwens mede mogelijk gemaakt door de fantastische opneemkunsten van MM-linda...)

Het uitgangspunt van de film is niet bijster origineel (of het nou echt gebeurd is of niet doet er niet zoveel toe; het idee op zich neigt eigenlijk ook naar Hollywood troep).

Maar Jackson zal Jackson niet zijn als hij hier zijn geheel eigen draai aan weet te geven; mooie fantasiewerelden, een vrouwelijke hoofdpersoon die Orson Welles de lelijkste man op aarde vind en natuurlijk het verschrikkelijk angstaanjagende einde, dat mij enkele minuten lang stil en verbijsterd in mijn stoel deed blijven zitten.

3,5*


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2062 stemmen

gotti schreef:
...en natuurlijk het verschrikkelijk angstaanjagende einde, dat mij enkele minuten lang stil en verbijsterd in mijn stoel deed blijven zitten.

Gebeurde bij mij ook. Ik verwachtte dat die moeder na 1 klap al meteen bewusteloos zou zijn, maar dan schrik je toch wel even van haar enge geschreeuw, en dat bloed.

*3.0*


avatar van Linda

Linda

  • 1336 berichten
  • 0 stemmen

gotti schreef:

(deze kijkbeurt is trouwens mede mogelijk gemaakt door de fantastische opneemkunsten van MM-linda...)

Ik kan het wel!


avatar van axel33

axel33

  • 53 berichten
  • 368 stemmen

Ik vind de manier waarop je in de verhitte fantasiewereld van de twee meisjes wordt meegezogen bijzonder raak getroffen. Wat vooral knap is, is de manier waarop de regisseur je alles laat zien vanuit de morele waarneming van de twee hoofdpersonen, de meest wrede fantasieën worden daardoor met een haast vrolijke terloopsheid in beeld gebracht. En doordat dit geleidelijk aan wordt opgebouwd vanaf het begin, krijg je als kijker steeds meer een gevoel van beklemming, het idee dat dit alleen maar heel erg fout kan aflopen - wat het dan ook dóet... Pre-LotR meesterwerk van Peter Jackson, een must-see film!!

NB: Waar blijft in hemels naam de DVD??? De huidige naam en faam van Jackson - en de kwaliteit van de film zélf - lijken me reden genoeg voor een onverwijlde release, dacht ik zo!


avatar van Art

Art

  • 13507 berichten
  • 3659 stemmen

Heb nog even geduld want op 22 September staat de dvd-release gepland


avatar van axel33

axel33

  • 53 berichten
  • 368 stemmen

Dat is goed nieuws! Nu maar hopen dat de transfer er een beetje goed uitziet, ik heb namelijk begrepen dat de goedkope uitgave die buiten Europa verkrijgbaar is er niet zo geweldig uitziet en de prijs waarvoor 'ie verkocht gaat worden doet mij vermoeden dat het om exact dezelfde uitgave gaat - en overlopen van de extra's zal 'ie waarschijnlijk óók niet... Oh well, misschien valt het ook wel mee, let's just wait 'n' see...


avatar van Koekebakker

Koekebakker

  • 2540 berichten
  • 3981 stemmen

Het moge bekend zijn : heel veel film- (en boeken-)liefhebbers kunnen zich helemaal laten meeslepen in de fantasiewereld van The Lord Of The Rings. Maar mij lukt dat niet, daarvoor ontbreekt een bepaald soort herkenning of ontwikkeling of zo. (of een gebrek aan fantasie bij mij natuurlijk)

Deze Peter Jackson-film daarentegen wist bij mij wel echt iets los te maken. Over de alsmaar hechter wordende vriendschap tussen twee meisjes die zo in hun fantasiewereld opgaan dat zij steeds verder van de werkelijkheid vervreemden. En juist door hun verbeelding werd ik zo meegesleept. Echt prachtig.


avatar van feanaro surion

feanaro surion

  • 5765 berichten
  • 1770 stemmen

Vanaf morgen is deze samen met de StarWars dvd box van mij:D:D:D


avatar van Odie

Odie

  • 144 berichten
  • 3018 stemmen

feanaro surion schreef:

Vanaf morgen is deze samen met de StarWars dvd box van mij:D:D:D

Geniet ze!!!


avatar van axel33

axel33

  • 53 berichten
  • 368 stemmen

Heb 'm gelijk vandaag gekocht op DVD. Wát een verbetering t.o.v. de full-screen video-opname die ik ervan had! De 2.35:1 beeldverhouding geeft de film zó veel meer allure dat ik m'n ogen werkelijk uitkeek, en beeld en geluid zijn echt uitstekend. Een paar mindere zaken zijn dat er geen menuscherm is en dat de scene-indeling enigszins arbitrair verdeeld is, grofweg om de 10 minuten een nieuwe track, soms niet eens aan het begin van een scene! De laatste track begint bijv. middenin de aftiteling, buitengewoon slordig...
Het betreft overigens de langere versie van 104 minuten met een aantal extra scenes - de alternatieve versie duurt 99 minuten en geniet de voorkeur van de regisseur zelf! Dit heeft wel een aantal opvallende gevolgen. Zo is er een extra scene waarin Pauline wenst dat haar ouders zomaar zouden kunnen sterven terwijl ze aan tafel zit, moeder stikt in een stukje eten en dondert voorover op haar bord en vader krijgt een mes in z'n borst, dit alles terwijl allen aan tafel zitten te lachen. Als Pauline deze wens later opnieuw doet op een dramatischer moment is het schokeffect daarvan minder geworden, omdat je 't komisch/groteske van de eerder gedane wens nog in je hoofd hebt. De scene bij blauw licht in bad, waar de twee daadwerkelijk gaan plannen hoe ze moeder uit de weg gaan ruimen wordt in deze versie voorrafgegaan door een shot van +/- 3 seconden van een applaudiserende menigte kleifiguren waarna de camera het huis binnenschiet en je de twee in het bad ziet zitten. Mijns inziens ondermijnt dit effect de naar het einde toe serieuzer-wordende toon van de film. En helemaal aan het einde van de film wordt in deze versie de laatste galmloze kreet van Pauline begeleid door een beeld van haar bebloede gezicht, wat in de verkorte versie gewoon zwart is. Allemaal zaken die in de verkorte versie weggelaten zijn en die 'm subtieler en daardoor tevens - voor mij en Peter Jackson kennelijk ook - indrukwekkender maken. Maar ja, dit is een eerste reactie op deze versie, latere kijkbeurten zullen de logica van deze versie ook wel weer versterken.
Hoewel ik nu dus toch stiekem hoop dat de kortere versie óók op DVD verschijnt, ben ik toch erg blij dat 'ie er eindelijk is, en bovendien voor zó'n aantrekkelijke prijs dat geen enkele filmliefhebber 'm kan laten liggen eigenlijk. Kopen dus!


avatar van feanaro surion

feanaro surion

  • 5765 berichten
  • 1770 stemmen

Eerst het hele heftige einde, dat ookal zag je het aankomen heel heftig bleef, en dan zwart beeld met een uitleggende tekst(of hoe je dat ook noemt), dat werkt bij mij in ieder geval altijd heel goed. Op een bijzondere manier goed verteld heel heftig verhaal maar het was het voor mij toch niet helemaal. 4.0 sterren


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

De film begint gelijk heftig, wat je al lekker in het sfeertje brengt. Het acteer werk deed mij denken aan zijn eerdere film Braindead, vreemde humor met veel gelach en soms opeens rare closeups. Denk aan de meisjes die semi-naakt rondrennen door het bos, met die vreemde, voor mij, ontvreemdende muziek. Sommige stukken lijken over geromantiseerd, maar dat geeft ook wel weer de gekheid van de twee meiden weer. (of was de buitenwereld nou gek?? ). Ik heb vollop genoten en ben heel erg blij dat ik hem voor 6 euries gekocht heb..

4,5 ster, voor misschien wel Peter's beste film (die ik gezien heb dan)


avatar van bisse

bisse

  • 646 berichten
  • 444 stemmen

Ongelofelijk goede fantasierijke flick en naar mijn mening jackson s beste. Zeker weten vijf sterren waard.


avatar van TheRisingSun

TheRisingSun

  • 1140 berichten
  • 2261 stemmen

Niet helemaal mijn type film,maar viel me toch ook weer niet tegen. De fantasiewereld van de meisjes wordt erg mooi in beeld gebracht en het acteerwerk is ook zeer goed van de twee. De eindscène was behoorlijk heftig vond ik,vooral omdat ze maar bleven slaan,omdat moeders maar niet dood ging. Buiten deze punten vond ik het nu ook weer geen al te hoogstaande film,dus wil ik deze film 'maar' 3 sterren geven.


avatar van Twister

Twister

  • 19 berichten
  • 0 stemmen

Fantastische film...ben er helmaal lyrisch over,PJ is the man!!
die schreeuw van de moeder als haar hoofd ingeslagen wordt met een dikke steen...man, welk een vreselijke diepte mijn gemoed kent. Ging bijna van mijn stokje..

Verder fantastische rol van Winslet!


avatar van Twister

Twister

  • 19 berichten
  • 0 stemmen

danuz schreef:

De film begint gelijk heftig, wat je al lekker in het sfeertje brengt. Het acteer werk deed mij denken aan zijn eerdere film Braindead, vreemde humor met veel gelach en soms opeens rare closeups. Denk aan de meisjes die semi-naakt rondrennen door het bos, met die vreemde, voor mij, ontvreemdende muziek. Sommige stukken lijken over geromantiseerd, maar dat geeft ook wel weer de gekheid van de twee meiden weer. (of was de buitenwereld nou gek?? ). Ik heb vollop genoten en ben heel erg blij dat ik hem voor 6 euries gekocht heb..

4,5 ster, voor misschien wel Peter's beste film (die ik gezien heb dan)


ik heb geen id hoe je erbij komt dat het acteerwerk je deed denken aan Braindead?????
Het acteerwerk in braindead is van een dermate ander nivaeu die de film bij uitstek een perfecte benaderende Bglans geeft....dit valt echter niet te zeggen over HC. Ik denk dat je inde war bent met het camerawerk dat in de meeste films van PJ wel vergelijkbaar is met elkaar.


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

Ja het is denk ik ook meer camera werk, maar toch ook de soms overdreven emoties deden me denken aan braindead. Ik zeg niet dat het het zelfde was, maar dat het me eraan deed denken.


avatar van bisse

bisse

  • 646 berichten
  • 444 stemmen

Je hebt ook gelijk danuz zeker de reacties van de vader van dat rijke meisje bijvoorbeeld. Helemaal die scene waarin het over homoseksualiteit gaat is het camarawerk en ook het acteren erg braindead-achtig.


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

hail bisse medestander


avatar van West

West

  • 71 berichten
  • 225 stemmen

Peter Jackson schiet weer mooie plaatjes in Nieuw-Zeeland, maar wat wordt er in deze film fantastisch geacteerd. In 1 week Kate Winslet gezien in Eternal Sunshine... en in deze film: beide keren briljant. 4,5*


avatar van Devastation HCT

Devastation HCT

  • 405 berichten
  • 1414 stemmen

Beste film van Peter Jackson. Het verhaal was interessant en schokkend, de cinematografie had ook behoorlijke pluspunten en de fantasie-scènes geweldig. Orson Welles kwam zelfs tot leven. Ook het acteerwerk vond ik uitstekend. Vooral dat overdreven toon van Kate Winslet.

4.5*


avatar van Flipman

Flipman

  • 7109 berichten
  • 1141 stemmen

Nou, ik moet deze in de gaten houden. Het verhaal is mooi, ook al zegt dat niet altijd wat, maar zeker vanwege Peter Jackson wil ik dit verhaal zien.

Want in The Lord Of The Rings kon ie zijn gevoel voor humor en horror nog wel kwijt, gemixt met Fantasy, maar dit verhaal is veel serieuzer, dus ben ik zeer benieuwd wat ie ervan heeft gemaakt.