• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.925 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.971 gebruikers
  • 9.370.349 stemmen
Avatar
 
banner banner

Track of the Cat (1954)

Western / Drama | 102 minuten
3,00 44 stemmen

Genre: Western / Drama

Speelduur: 102 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: William A. Wellman

Met onder meer: Robert Mitchum, Teresa Wright en Tab Hunter

IMDb beoordeling: 6,4 (2.698)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Track of the Cat

"Human Emotion Stripped Raw!"

Op een ingesneeuwde ranch wordt een gezin door interne conflicten en een geslepen, levensgevaarlijk roofdier bedreigd. Curt Bridges (Robert Mitchum) is een van de drie zoons van de strenge Ma Bridges die thuis de scepter zwaait en haar zwakke echtgenoot die alcoholist is. Als het vee van de ranch ten prooi valt aan het haast ongrijpbare beest, zijn Curt en zijn broers Arthur en Harold gedwongen de confrontatie met het dier aan te gaan om de kudde van het gezin te redden. Hun jonge buurmeisje Gwen wakkert de spanningen - en passies - verder aan, terwijl de crisis binnen het gezin ten top stijgt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Curt Bridges

Gwen Williams

Harold Bridges

Grace Bridges

Ma Bridges

Pa Bridges

Arthur Bridges

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Pacino88

Pacino88

  • 608 berichten
  • 1478 stemmen

Wow, ik ben de eerste die op deze prima film stemt.

Uitmuntend karakter drama, met een prima rol van Mitchum. De moeder kan zo door als engste moeder ooit.

4*


avatar van Dogie Hogan

Dogie Hogan

  • 13381 berichten
  • 788 stemmen

Pacino88 schreef:

Uitmuntend karakter drama, met een prima rol van Mitchum.

Karakterstudies dus, maar ook nog wat (Western-) actie?


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12263 stemmen

Echt totaal geen western veel eerder een avontuur en dan in de sneeuw.

Moeder is echt heel erg streng en wordt ook goed vertolkt net als de vader die doet het ook goed.

Rest mooie plaatjes maar weinig tot geen actie.

3 sterren


avatar van Barfly

Barfly

  • 1873 berichten
  • 1749 stemmen

Dogie_Hogan schreef:
(quote)
Karakterstudies dus, maar ook nog wat (Western-) actie?


Nauwelijks actie in deze film te vinden. Wel een heel mooi uitgewerkt familiedrama, met uitgesproken karakters die elkaar, binnen het gezin, flink het leven zuur maken.
Zodra de dominante Curtis (Mitchum) het huis uit gaat om achter het roofdier aan te gaan dat het vee doodt, krijgen de andere gezinsleden de kans hun onvrede over elkaar te uiten.
De aan alcohol verslaafde vader, de streng religieuze en conservatieve moeder die Curtis beschouwt als haar oogappel, de verlegen en onzekere jongste zoon Harold, de verloofde van Harold die een eigen mening heeft en deze ook ventileert tot ongenoegen van moeders, de in zichzelf gekeerde dochter die medelijden betoont met haar vader en tegen haar moeder in opstand durft te komen.
Allemaal komen ze tot leven en geven langzaam (indirect) inzicht in de geschiedenis van de familie en de verhoudingen binnen het gezin.
Daar tussendoor zien we de egoïstische Curtis op zijn jacht naar het roofdier. Ook hij verandert doordat hij nu op zichzelf aangewezen is en niet de blaaskaak kan spelen. Zijn zelfingenomenheid verandert in een haast psychotisch aandoende angst.

De verhoudingen binnen het gezin veranderen langzaam gedurende de film. Erg goed gespeeld en een goed verhaal.
Misschien dat de karakters wat al te uitgesproken zijn en het geheel er wat te dik boven op ligt, maar ik vond het niet hinderlijk.
Een film die ik graag nog eens zal gaan zien.


avatar van madmax1

madmax1

  • 2216 berichten
  • 711 stemmen

Goede film die ik bestempel, avontuur tragedie western.

Het verhaal is door Barfly goed weer gegeven, en vermeld erbij een grimmige en deprimerende sfeer over het algemeen.

Mitchum in zijn rode jas prachtig afstekend in de witte sneeuw, speelt een sublieme rol als vast beraden ruwe bolster met maar een doel.

Ook de nog jonge Hunter speelt zijn rol voortreffelijk, aparte western die de moeite van het bekijken dubbel en dik waard is.


avatar van mr rumson

mr rumson

  • 2170 berichten
  • 2995 stemmen

Deze film was voor mij een tegenvaller.

Dit komt omdat het voor mij geen western is.

Maar ook zou ik dit geen avonturen film willen noemen omdat dit te weinig aanbod komt.

Wat over blijft is een familie drama wat zich ergens ver buiten de bewoonde wereld afspeelt.

Het drama verhaal wat veel in de woonruimte afspeelt en daardoor wel wat weg had van een toneelspel moet je aanspreken.

Persoonlijk vond ik het maar een saaie bedoeling.

De buiten scenes waarin jaagt word gemaakt op een angstaanjagend beest zien er een stuk beter uit.

Maar helaas stelt dit ook niet zoveel voor .

Het zou dan ook de spanning ten goede gekomen zijn als er een zenuwslopend kat en muisspel van deze jacht hadden gemaakt.

Jammer genoeg kan ik er ondanks sommige scenes die er zeker mooi uit zien en ook met de muziek is niks mis mee.

Maar het blijft voor mij allemaal te magertjes om er een voldoende voor te geven.


avatar van Biosguru

Biosguru

  • 1557 berichten
  • 5096 stemmen

Ik heb niets tegen familiedrama's of western's. Maar deze mix werkt voor mij in ieder geval niet.


avatar van clubsport

clubsport

  • 3810 berichten
  • 6939 stemmen

zeker geen western maar een traag drama met veel gezeur en een zwak verhaal over de jongste zoon die man moet worden of zoiets .

Het duurde mij allemaal veel te lang ondanks dat de film net 100 minuten duurt lang zat .


avatar van Arapaho85

Arapaho85

  • 141 berichten
  • 167 stemmen

Inderdaad meer een familiedrama, daar zat ik als kijker niet echt op te wachten.
De film kan er wel door.

Robert Mitchum is echter tot veel meer in staat.

Jammer dat de poema zelf nooit in beeld komt.