• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.381 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.103 gebruikers
  • 9.377.836 stemmen
Avatar
 
banner banner

Reconstituirea (1968)

Drama / Komedie | 100 minuten
3,53 16 stemmen

Genre: Drama / Komedie

Speelduur: 100 minuten

Alternatieve titels: Reconstruction / The Reenactment / De Wedersamenstelling

Oorsprong: Roemenië

Geregisseerd door: Lucian Pintilie

Met onder meer: George Constantin, Emil Botta en George Mihăiță

IMDb beoordeling: 7,8 (1.825)

Gesproken taal: Roemeense

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Reconstituirea

Wanneer twee jonge kerels voor een licht vergrijp worden aangehouden, brengt men hen voor een tijdje naar een politiepost. Daar worden hen dan enkele didactische filmpjes voorgesteld, die hen moet leren welke grote gevolgen hun ogenschijnlijk kleine overtreding zou kunnen hebben. De jonge mannen hebben wat te diep in het glas gekeken, kenden een wat overmoedige bui en schopten herrie in een herberg. Ze blijven enige tijd aangehouden en alvorens ze vrijgelaten worden moeten ze nog optreden in een filmpje, dat de wedersamenstelling zal zijn van hun geval en aan andere jongeren zal moeten leren waartoe drankmisbruik kan leiden... Deze “wedersamenstelling” van een vrij onschuldig gebeuren doet allerlei onvermoede reacties, complexen en rancunes aan het licht komen wat uiteindelijk tot een echt drama leidt.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Darbie

Darbie

  • 1519 berichten
  • 6022 stemmen

Erg flauw en erg kinderachtig.

En dat hoge gemiddelde hier en op IMDb ............. is mij een raadsel.


avatar van Querelle

Querelle

  • 6548 berichten
  • 4894 stemmen

Meen je dat nou? Ik vind dit samen met Ucho van Kachyna toch wel één van de meest venijnige en effectieve aanklachten tegen een communistische dictatuur, die gemaakt zijn tijdens zo'n dictatuur.'

Het bizarre hiervan is dat het nog waar gebeurd is ook. De schrijver van het verhaal was zelf aanwezig bij dit voorval. Twee jongens werden vernederd doordat ze een ruzie moesten naspelen, terwijl hun dorpsgenoten daarbij aanwezig waren. Pintilie ging er vervolgens mee aan de haal en slaagt erin een onderlaag te creëren, waarin autoritair geweld, onkunde, repressie, dwang, verraad en vernedering aan de kaak worden gesteld. Pintilie liet zich ook inspireren door een voorval met een vriend van hem die stiekem homoseksueel was en door de autoriteiten werd gedwongen om seks met zijn eigen vrouw te hebben, onder toeziend oog van diezelfde autoriteiten...

De film zelf staat stijf van de symboliek en kantelt situaties en personages voortdurend van ernst naar absurd. en van humaan naar repressief, waardoor verwarring ontstaat. Halverwege lijkt het erop dat de film opnieuw begint. na een surreëel intermezzo met ontsnapte ganzen. (Een symbolische weergave van de executie van gevangenen in het bos? ) waarna het educatiefilmpje, wat eigenlijk een vernederend verhoor is, pas echt absurdistisch en gewelddadig wordt.

Het gebruik van geluid is ook echt briljant gedaan hier. De film begint met een radio uitzending van Sonny en Cher's Little Man, dat twee keer afgekapt wordt. Maar een auto toetert net zo lang tot het echt irritant wordt.

De hele film door hoor je voetbalstadion geluiden als reactie op de gebeurtenissen, wat een komische weergave van het Griekse koor, of het publiek moet voorstellen. Om de zoveel tijd hoor je een trein voorbij rijden en voortdurend is het geluid van de televisie of de radio te horen.

De locatie waar alles zich afspeelt wordt prachtig in beeld gebracht en lijkt eigenlijk ook op een Grieks theater: Het restaurant als podium dat aan drie kanten wordt begrensd door twee bruggen en een spoorlijn, als bühne. Pas aan het eind komt het publiek in beeld waarvan je daarvoor al die vreemde geluiden hoorde, en het toneelstuk niet begrijpen. "waarom heb je het gedaan?"

Een prachtig symbool vond ik ook de rechter-commissaris die een aantal keer een kanten zakdoek op zijn hoofd heeft liggen en in de zakdoek ademt. Dit kun je interpreteren als de macht die enkel naar zich zelf luistert.

De film was duidelijk niet subtiel genoeg want kort na zijn roulatie in de theaters werd hij al verboden. En toen was de dictatuur nog niet eens op zijn hoogtepunt.


avatar van McSavah

McSavah

  • 9960 berichten
  • 5268 stemmen

Good boy.