• 13.688 nieuwsartikelen
  • 171.403 films
  • 11.361 series
  • 32.319 seizoenen
  • 633.715 acteurs
  • 197.067 gebruikers
  • 9.219.271 stemmen
Avatar
 
banner banner

Iris (2016)

Thriller / Mystery | 99 minuten
2,89 111 stemmen

Genre: Thriller / Mystery

Speelduur: 99 minuten

Alternatieve titel: In the Shadow of Iris

Oorsprong: Frankrijk / België

Geregisseerd door: Jalil Lespert

Met onder meer: Romain Duris, Charlotte Le Bon en Jalil Lespert

IMDb beoordeling: 6,1 (4.823)

Gesproken taal: Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Iris

Iris, de jonge vrouw van Antoine Doriot, een rijke bankier, verdwijnt in het centrum van Parijs. Max, een jonge monteur die in de schulden zit, zou kunnen gerelateerd worden aan haar ontvoering. Maar de personen die met het onderzoek belast zijn, zijn nog ver verwijderd van het achterhalen van de waarheid achter de zaak die zich ontvouwt voor hun ogen. Het wordt werkelijk een moeilijke opdracht voor de politie.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Bas I.

Bas I.

  • 461 berichten
  • 4 stemmen

Mét een soundtrack door A Winged Victory for the Sullen. Deze gaat op de lijst.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74636 berichten
  • 5941 stemmen

Degelijke Franse thriller, grauw, maar ook stijlvol.

Romain Duris nu eens in een wat minder charismatische, getergde rol.

Er zitten een paar verrassende plotwendingen in de film, die de voorgaande gebeurtenissen in een ander licht plaatsen.

Goede thrillers zijn schaars, maar deze film wijkt net even af van de gebaande paden en is zeker de moeite waard. Misschien niet altijd heel spannend, maar hij voldoet zeker als boeiende mystery thriller.

Ik hoorde de Nederlander Thomas Azier in een nummer van de soundtrack (hij woont tegenwoordig trouwens in Parijs). Leuk dat hij (betrekkelijk) succes heeft.


avatar van dennislive

dennislive

  • 21 berichten
  • 189 stemmen

Slaapverwekkend, oppervlakkig en voorspelbaar


avatar van scorsese

scorsese

  • 12626 berichten
  • 10692 stemmen

Matige film over een bankier wiens vrouw wordt ontvoerd, maar door wie? Deze licht erotische thriller heeft een redelijk onderhoudend plot en is sfeervol in beeld gebracht. Echter zijn de vele plotwendingen vooral vanwege de montage wat manipulatief. Verder is het allemaal ook niet even geloofwaardig gebracht.


avatar van king_pin

king_pin

  • 67 berichten
  • 841 stemmen

dennislive schreef:

Slaapverwekkend, oppervlakkig en voorspelbaar

Voorspelbaar? Ik snapte er niets van door alle plotwendingen..


avatar van Left4Dead

Left4Dead

  • 3240 berichten
  • 3691 stemmen

Prima opbouw al wel het einde iets te gemakkelijk aanvoelde en een gevoel van leegte achterliet. Mooi camerawerk i.c.m. regie, iets wat de film er als bovengemiddeld laat uitspringen. Het verhaal is niet geheel onbekend, echter hoe het opgezet is wel. Naast dit is alles is het acteerwerk ook zeer goed, dat in combinatie met het script doet de film prima volgen. Misschien voor velen is het een trage film te noemen, voor mij was dit geen probleem. Het fraaie lichaam van de vrouwelijke protagonist mag er zeker zijn.

Prima werk.


avatar van frans123

frans123

  • 4391 berichten
  • 1163 stemmen

Maar waarom zou je je vrouw/vriendin laten ontvoeren,als iedereen in het complot zit, daar 500.000 e voor betalen???? Wie heeft er baat bij??? Ja de ontvoerder...Snapt U het nog? ..Het Waarom dus???? (Jantje zegt tegen Pietje ontvoer mijn vrouw, krijg je 500000 e, de vrouw weet ervan....Wat is het plot dan eigenlijkHahhahahah dan ben je toch dom???


avatar van Flip12345

Flip12345

  • 93 berichten
  • 105 stemmen

Vond het wel een toffe film! Wel een apart genre denk ik.. Het is geen doorsnee film.. Je moet er sowieso tegen kunnen dat het in het Frans is. Niet iedereen trekt dat.. Als je dat wel trekt is het een oke film om te kijken.


avatar van Kuwiel

Kuwiel

  • 221 berichten
  • 249 stemmen

Prima film ik sluit mij helemaal aan bij LEFT4Dead


avatar van IH88

IH88

  • 9438 berichten
  • 3155 stemmen

Iris

Prima Franse film met veel twists en een licht erotische en sadomasochistische ondertoon. Sommige plotontwikkelingen zijn belachelijk, en je moet niet te veel nadenken over de motivaties en acties van de personages. Maar het is allemaal uitermate sfeervol, en ook het acteerwerk is uitstekend. Je weet tot op het laatst niet waar het verhaal heengaat, en dat is bij dit soort films altijd een pluspunt.


avatar van 93.9

93.9

  • 3124 berichten
  • 4203 stemmen

Prima film. Mooie scenes, alleen echt diepgaand is het niet. Lekker tussendoortje. Ook voor liefhebbers van vrouwlijk schoon valt er een hoop te genieten.


avatar van umbra

umbra

  • 3952 berichten
  • 3677 stemmen

Niet wow maar zeker genietbare Franse mysterie thriller met leuk sfeertje.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87451 berichten
  • 12500 stemmen

Aardige thriller.

Maar ook niet meer dan dat. Een filmpje dat alles netjes volgens de regels doet, daarin uiteindelijk ook best effectief is, maar uiteindelijk vergeet om zelfs iets unieks toe te voegen, waardoor het ook erg makkelijk is om de film meteen weer te vergeten.

Visueel oogt het netjes. Sfeervol in beeld gebracht, fijn belicht, maar zonder veel overdreven visuele bravoure. Soundtrack is wat onopvallend, net als het acteerwerk. Anderzijds ook geen slechte acteerprestaties, behalve misschien dan die vrouwelijke politieagente.

Gewoon een leuk tussendoortje dit. Spannend genoeg om de aandacht vast te houden, het duurt niet te lang en het loopt gewoon erg vlot. Het einde is misschien net wat te makkelijk, maar uiteindelijk is het vooral het gebrek aan eigen inbreng die ervoor zorgt dat de film geen hogere score krijgt.

3.0*


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5314 stemmen

Hoewel de korte inhoud me wel aansprak vind ik de film toch wel tegenvallen.

Zit maar weinig spanning in en het sleept maar wat aan...

Kon me niet echt boeien...


avatar van martijn011

martijn011

  • 2030 berichten
  • 1308 stemmen

Film die me achteraf deed denken aan Hitchcock's Vertigo. Helaas heeft deze film nog niet de helft van de klasse van die film.

Alhoewel het alleraardigst begint, ik ging er eens goed voor zitten, verzandt het steeds meer in een moeras van onlogische plotwendingen en valt er op een gegeven moment helemaal geen touw meer aan vast te knopen.

Ik ben dol op mysteries, maar deze film slaat wel heel erg door.

Charlotte Le Bon en Jalil Lespert acteren nog best aardig, maar Romain Duris zakt volledig door het ijs.

Verder is de film best sfeervol in beeld gebracht, mooie beelden van Parijs en kent de film af en toe best een spannende scène.

Toch voelen veel twists wel erg onlogisch aan, bij het belachelijke af zelfs, en is het einde zelfs een totale afknapper.

2*


avatar van Noodless

Noodless

  • 9577 berichten
  • 5999 stemmen

Mysterieuze, sfeervolle thriller die alleen naar het einde toe wat in de mist gaat. De regisseur kiest dan wel voor een al te gemakkelijke weg die tevens een beetje raar aanvoelt. Degelijk acteerwerk, verzorgde opbouw en voldoende spanning aanwezig. 6/10


avatar van Movsin

Movsin

  • 8104 berichten
  • 8309 stemmen

Er zitten beslist wel wat gaatjes in de logica van de plot, maar als ge daar overstapt dan moet ge toch vaststellen dat het gehele gedoe wel spannend wordt opgevoerd met plotse, verrassende wendingen, tot zelfs de slotscène voegt er een andere uitleg aan toe.

Eerste film waarin ik Romain Duris niet zelfs even heb zien glimlachen maar dat verandert natuurlijk niets aan de waardering voor de acteur, beslist niet in deze rol.

Film wordt nooit saai en verdient wel een kleine 3,5.


frans123 schreef:
Maar waarom zou je je vrouw/vriendin laten ontvoeren,als iedereen in het complot zit, daar 500.000 e voor betalen???? Wie heeft er baat bij??? Ja de ontvoerder...Snapt U het nog? ..Het Waarom dus???? (Jantje zegt tegen Pietje ontvoer mijn vrouw, krijg je 500000 e, de vrouw weet ervan....Wat is het plot dan eigenlijkHahhahahah dan ben je toch dom???


Hierom:

De bankier en zijn prostituee-vrouw hebben zijn echte vrouw vermoord, daarom faken ze de ontvoering. Hierdoor, wanneer het lichaam van de dode vrouw gevonden wordt, wordt de schuld gestoken op de automonteur die de ontvoerder zou zijn. Het nut van de ontvoering is dus de schuld van de moord steken op de automonteur.


avatar van frans123

frans123

  • 4391 berichten
  • 1163 stemmen

Emil_Gavriricik schreef:
(quote)


Hierom:

De bankier en zijn prostituee-vrouw hebben zijn echte vrouw vermoord, daarom faken ze de ontvoering. Hierdoor, wanneer het lichaam van de dode vrouw gevonden wordt, wordt de schuld gestoken op de automonteur die de ontvoerder zou zijn. Het nut van de ontvoering is dus de schuld van de moord steken op de automonteur.


Ik heb niet zo goed opgelet denk ik...vond het gaaaaaap Naar de keuken, hond uitlaten, internet,...
Zie commentaar van dennislive.hierboven.


avatar van DjFrankie

DjFrankie

  • 3253 berichten
  • 3335 stemmen

Ik vond deze verrassend fijn, met veel plezier gekeken, en genoten van de verschillende plotwendigen.


avatar van david bohm

david bohm

  • 3026 berichten
  • 3365 stemmen

Onderhoudende film, mooi in beeld gebracht. Aantrekkelijke vrouwen ook. Het wat ingewikkelde verhaal is hier en daar ronduit theatraal maar al met al prima kijkbaar dit.


avatar van Dinno

Dinno

  • 6 berichten
  • 14 stemmen

Goeie sfeer. Plot niet goed genoeg uitgewerkt . Waardoor zelfs niet echt spannend.


avatar van nadrin

nadrin

  • 1326 berichten
  • 1358 stemmen

Best leuke film. Maar er zat meer in dit plot