• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.329 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.093 gebruikers
  • 9.377.161 stemmen
Avatar
 
banner banner

De Poel (2014)

Horror | 85 minuten / 76 minuten (blu-ray)
2,37 427 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 85 minuten / 76 minuten (blu-ray)

Alternatieve titel: The Pool

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Chris W. Mitchell

Met onder meer: Gijs Scholten van Aschat, Katja Herbers en Carine Crutzen

IMDb beoordeling: 5,4 (1.561)

Gesproken taal: Nederlands

Releasedatum: 1 mei 2014

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot De Poel

Twee gezinnen gaan wildkamperen aan de oevers van een idyllisch bosmeertje, ver weg van de alledaagse drukte. Al snel blijkt dat een mysterieuze kracht, die in het meertje huist, het gezelschap niet meer wil laten gaan. Rotting en bederf slaan toe, en vervolgens ook waanzin en moord.

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Loopt voor geen meter, helaas. Horror in Nederland, het blijft tobben.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

BlueJudaskiss schreef:

Het verhaal amateuristisch? Het is mede geschreven door Gijs Scholten van Asschat! Toch niet de minste lijkt me.

Wat schreef hij verder dan?


avatar van Basto

Basto

  • 11954 berichten
  • 7412 stemmen

Wouter schreef:

Loopt voor geen meter, helaas. Horror in Nederland, het blijft tobben.

Vond de film juist hartstikke vlot... Leuke escalatie en prima (korte) speelduur.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Sorry, loopt voor geen meter doelt op bezoekersaantallen. Excuus.

Heel jammer, want zo wordt het steeds moeilijker in Nederland


avatar van Glacius

Glacius

  • 4297 berichten
  • 3032 stemmen

Het is jammer dat het bezoekersaantallen achterblijft, ook al is de film verre van briljant. Op die manier zal er niet snel een markt ontstaan voor het horror genre in Nederland. Als herstart van het horror genre in Nederland is het best een aardig begin te noemen.

Hoe deed de film het eigenlijk in het buitenland op festivals?


avatar van Basto

Basto

  • 11954 berichten
  • 7412 stemmen

Jammer idd. Zou op basis van de kwaliteit zomaar een sleeper hit kunnen worden.


avatar van El ralpho

El ralpho

  • 1481 berichten
  • 1092 stemmen

BlueJudaskiss schreef:
Ja? En? Onderdelen van het verhaal of het hele verhaal, ik blijf het een boude bewering vinden.


Onderdelen van het verhaal zoals dat gedoe met die schelp. Ik leg dit ook al in mijn recensie uit. Een ander voorbeeld zijn die beelden van dat meisje die in het water werd gegooid en nu in het meer ''leeft''


avatar van Basto

Basto

  • 11954 berichten
  • 7412 stemmen

Glacius schreef:

Het is jammer dat het bezoekersaantallen achterblijft, ook al is de film verre van briljant. Op die manier zal er niet snel een markt ontstaan voor het horror genre in Nederland. Als herstart van het horror genre in Nederland is het best een aardig begin te noemen.

Hoe deed de film het eigenlijk in het buitenland op festivals?

Imagine 2014 Review: THE POOL Provides Dutch Horror With Intelligence And Depth | Twitch - twitchfilm.com


avatar van Drs. DAJA

Drs. DAJA

  • 4355 berichten
  • 4515 stemmen

Wouter schreef:

Sorry, loopt voor geen meter doelt op bezoekersaantallen. Excuus.

Heel jammer, want zo wordt het steeds moeilijker in Nederland

Snel naar de bioscoop dus!


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Kan voorlopig even niet. Ben bang dat ie weg is als ik weer tijd heb.


avatar van empirekees

empirekees

  • 1597 berichten
  • 2401 stemmen

Als een van de producten/makers dit leest. Plaats (als het gaat) ook een poster op IMDb. Dat valt meer op. Uit eigen ervaring klik ik eerder op films met een poster als ik door IMDb struin.


avatar van Glacius

Glacius

  • 4297 berichten
  • 3032 stemmen

Ik weet dat de film het redelijk goed deed op Imagine. Daar heb ik de film zelf ook gezien. Geen buitenlandse release?


avatar van namingway24

namingway24

  • 1117 berichten
  • 1403 stemmen

Gijs Scholten van Aschat mocht in interviews dan wat neerbuigend doen over horror en De Poel zelfs geen horror noemen, maar ik heb nieuws voor hem, dit is wel degelijk een rasechte Nederhorror. En een Nederlandse horrorfilm in de bioscoop, dat was een tijd geleden.

De Poel is helemaal niet onaardig. Het is een erg sfeervolle film met een kleine cast, en er wordt geen moment verspilt, zodat het allemaal erg vlot loopt. Ik heb met Nederlandse (horror)films wel eens dat het acteren wat onnatuurlijk aanvoelt, maar de dialogen waren goed geschreven en de acteurs waren goed.

De film verdoet geen tijd met het vertellen van een uitgebreid achtergrondverhaal, maar de gebeurtenissen worden langzamerhand uit de doeken gedaan. De onderlinge verhoudingen worden goed op de proef gesteld, en de film bevat aardig wat drama zonder te overdrijven.

Soms worden de scènes wel wat zwaar op de hand en erg abstract, wat dan wel weer wat aardige visuele momentjes oplevert. Grootste minpunt is misschien dat het allemaal wat voorspelbaar wordt, maar het laatste shot is wel een lekkere. Of de persoon in kwestie nou per sé verdient wat hij/zij krijgt, dat laten we maar even in het midden.

Maar voor de rest is dit een lekkere subtiele horrorfilm die een groter publiek verdient. want naast mij maar 5 anderen in de zaal, dat zet geen zoden aan de dijk. Ach, misschien op DVD, want dan gun ik deze zeker in elk geval een tweede kijkbeurt.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11437 berichten
  • 9929 stemmen

Twee collega's die pas ontslagen zijn, besluiten hun families mee te sleuren op een campingtrip op de Veluwe en slaan hun tenten op bij een poel die - onopgemerkt door de rest - het gedrag van vader Lennaert [Gijs van Scholten Asschat] en zoon Jan [Alex Hendrickx] lijkt te beïnvloeden.

De Poel duurt slechts 75 minuten, maar is het eerste uur niet veel meer dan een vervelende tease die zich met allerlei visuele truukjes en muzikale effectjes spannender tracht voor te doen dan het feitelijk is. Soms onbedoeld hilarisch [let op hoe met het kampvuur besluit op te stoken en niet te vergeten 'de vinger'] en de karakteriseringen zijn matig, maar in het laatste kwartier is er toch nog één effectieve, werkelijk schokkende scène. Gijs Scholten van Asschat levert verder een prima acteerprestatie af. Een middelmatig filmpje waar de kenners van het genre niet wakker van zullen liggen, maar voor een minder veeleisend publiek is dit wellicht redelijk vermakelijk.


avatar van Basto

Basto

  • 11954 berichten
  • 7412 stemmen

Waarom denk je dat het onbedoeld hilarisch was? Film is in mijn ogen een grote zwarte komedie die juist leuk speelt met het genre. Iets dat je kan verwachten van een film waar Jan Doense bij betrokken is. Als iemand het genre kent is hij het.

Daarom juist voor kenners en liefhebbers van het horrorgenre een prime te pruimen vlotte film. Maar verwacht inderdaad geen schokkende horror in de stijl van Evil Dead. Wakker liggen zul je er inderdaad niet van.


avatar van mikey

mikey

  • 28990 berichten
  • 5141 stemmen

Lastig hoor, deze film: uit de vage droombeelden waar ik me moeilijk op kon focussen (om dit te gaan zien om 11.00 uur was ook niet zo'n briljant idee zelf) moest blijken dat het meisje moest worden geofferd. Enige bedoeling van haar rol lijkt. Zo hadden de andere acteurs ook slechts archetypische rollen, zoals twistende broers en de afvallige vrouw. Film is geschreven door de hoofdrolspeler die zelf ook het meest interessante rol had.

Film liep in cycli en leek wel heel erg veel op Dead End uit 2003. Plus wat shining en the beach. Het onderwerp a la de witte wieven dat tamelijk hollands is wel goed gevonden.

Verder ook veel vragen die niet beantwoord werden: wat gebeurd er nou in vredesnaam met het lijk van de moeder? En waarom stopte de nimf nou met het volgen van de jongste zoon en werd opeens de vader gek??

Scenes stopten vaak abrupt. Herhaalden zich bovendien... Tja, wel goed bedoeld. Maar weinig schokkend.


avatar van Basto

Basto

  • 11954 berichten
  • 7412 stemmen

Nog een goede review en hij draait ook nog steeds.

Man met mes – De Groene Amsterdammer


avatar van mikey

mikey

  • 28990 berichten
  • 5141 stemmen

Weinig inhoudelijke review eigenlijk. Snap, behalve het meertje, de vergelijking met eden lake ook niet helemaal.


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Ik kan het op zich wel waarderen dat er ditmaal een poel in het middelpunt staat; wanneer ze in niemandsland staan te kamperen en er s'avonds een verhaal wordt verteld over de mysterieuze wateren in hun omgeving is er een bruikbaar uitgangspunt gecreëerd. Ik ben het echter wel geheel eens met mikey; er zijn teveel onduidelijkheden en bepaalde aspecten hebben zeker wat weg van plagiaat (waarvan die geflipte moeder het beste voorbeeld is... zelfs dat akelige tasten van het achterhoofd kwam erin terug). En waar hadden we nu eigenlijk mee te maken? Rare visioenen/hallicunaties die blijkbaar de controle over kunnen nemen van iemands geest. Yeah right... voor Nederlandse begrippen viel het eigenlijk nog best mee maar ik moet alsnog constateren dat het bij een matige poging blijft en dat de uitwerking vrij slordig is.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5889 stemmen

Uitstekende film. Komt misschien wat traag op gang, maar als het loopt dan loopt het ook heel goed. Erg jammer dat ie het zo slecht heeft gedaan. Hopen dat ie in het buitenland een beetje opgepikt wordt, al is de concurrentie daar natuurlijk moordend.

4*


avatar van merijn82

merijn82

  • 1931 berichten
  • 460 stemmen

Positief verrast!

Boeiende film, met precies de juiste opbouw en sfeer. De inktzwarte dialogen zitten bij vlagen vol met humor, maar de film is bovenal naargeestig op een goede manier. Acteurs zijn prima verder, enige iets mindere vond ik het scenario. Op psychisch vlak prima, maar teveel zoekend naar 'horrorelementen'. Hierdoor vond ik ook het einde redelijk slap.

Kan er toch zeker 4* aan kwijt.


avatar van HALVE TAMME.

HALVE TAMME. (moderator series)

  • 13471 berichten
  • 1308 stemmen

Kort samengevat : Saai, vermoeiend, is en wordt nergens spannend, aanwezige

schrikmomenten voor mij 0,0.


avatar van Basto

Basto

  • 11954 berichten
  • 7412 stemmen

Heb je er ook niet om moeten lachen? Film mikte toch ook veel meer op zwarte komedie dan op spanning?


avatar van dennis-2008

dennis-2008

  • 18 berichten
  • 31 stemmen

Geef 'm maar 'n 1 voor de moeite. Echt belabberd. En zo slecht geacteerd. Verhaal waar geen touw aan vast te knopen is. Echt om te huilen, sorry...... Kan inhoudelijk er niet op ingaan, omdat er geen inhoud is.


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2566 stemmen

Ik heb wel waardering voor films als deze...het blijkt wel dat in de afgelopen paar jaar de nederlandse film in de lift zit.

Zo ook in deze film...horror wil ik het niet echt noemen maar er zit een redelijk sfeertje in die duister te noemen is.

Ik heb niet op het puntje van mijn stoel gezeten maar dat hoeft ook niet in elke film in dit genre...er is duidelijk aandacht aan deze film besteed en al is het niet allemaal"on the spot"ik kan het best waarderen.

Net aan geen drie sterren.


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2566 stemmen

mikey schreef:

Weinig inhoudelijke review eigenlijk. Snap, behalve het meertje, de vergelijking met eden lake ook niet helemaal.

Ik ook niet,de enige vergelijking die ik zie is dat er in beide films homo sapiëns spelen.


avatar van eldorado

eldorado

  • 442 berichten
  • 5223 stemmen

Dramatisch slechte film


avatar van Bertje106

Bertje106

  • 19 berichten
  • 196 stemmen

Hoewel ik erg benieuwd was naar deze film, en er na uitkeek dat deze uitkwam op DVD valt hij voor mij vies tegen.

Hoewel het verhaal in basis wel aardig is, mis ik een goede uitwerking en een mooie spanningsboog.

Acteerprestaties zijn matig, maar daar valt mee te leven.

Wat ik vooral heel storend vond zijn de flash momenten in de film, de film lijkt wel in stukjes te zijn gehakt en door elkaar te zijn gegooid... jammer..


avatar van Barry83

Barry83

  • 714 berichten
  • 698 stemmen

Dit is echt heel erg slecht! Als dit horror moet voorstellen? Was eerder lachwekkend hoe amateuristisch deze film is. Was bijna in slaap gevallen zo oersaai is dit. Dramatisch slecht


avatar van Wolff

Wolff

  • 23 berichten
  • 165 stemmen

wat een slechte film zeg hoe kregen ze het verzonnen heel jammer