Violet (2014)
Genre: Drama
Speelduur: 85 minuten
Oorsprong:
België / Nederland
Geregisseerd door: Bas Devos
Met onder meer: Cesar De Sutter, Raf Walschaerts en Mira Helmer
IMDb beoordeling:
6,0 (559)
Gesproken taal: Nederlands
Releasedatum: 6 november 2014
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Violet
Aan het begin van een lange, hete zomer wordt een jongen op weg naar huis in een winkelgalerij neergestoken. Het is Jonas, zestien jaar. Hij is in het bijzijn van Jesse (15), zijn beste vriend. Bewakingsbeelden leggen de moord vast en tonen de twee daders op hun vlucht. Jesse, in shock, wordt thuis opgevangen door zijn moeder Marie en zijn vader Walter. Ondertussen wordt er in de winkelgalerij een onderzoek geopend. Televisieploegen verzamelen om verslag uit te brengen over de zaak.
Externe links
Acteurs en actrices
Jesse
Walter
Marie
Thomas
Eva
Lars
Dries
Jimmy
Jonas
Boy in Skatepark
Video's en trailers
Reviews & comments
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5981 stemmen
VIOLET wint Grand Prix op 64e Berlinale
Debuutspeelfilm van Bas Devos geroemd om uitmuntende vormgeving
Regisseur Bas Devos heeft vanavond op het filmfestival in Berlijn de Grand Prix van de Generation 14plus International Jury in ontvangst mogen nemen voor zijn debuutfilm VIOLET. Met de prijs wint Devos een bedrag van € 7.500, ter beschikking gesteld door de Bundeszentrale für Politische Bildung (bondsagentschap voor burgereducatie). VIOLET is een productie van Minds Meet (België) in coproductie met Artémis Productions (België), Phanta Film (Nederland) en Mollywood (België).
(persbericht)
Malick
-
- 9142 berichten
- 640 stemmen
Ben benieuwd wie als eerste de woorden 'pretentieus', 'arty-farty' en 'krampachtig' gaat gebruiken in zijn of haar recensie. Trailer geeft trouwens goed weer wat voor soort film je voorgeschoteld krijgt.
basverbruggen
-
- 3 berichten
- 13 stemmen
Wat een fantastische film. Dit is zo'n film waar je eerst 5 dagen over moet nadenken voor hij helemaal doordringt. Ik zag hem zondag op de premiere in Brussel. De film houd je constant vast, je wilt het begrijpen maar het lukt niet. Regisseur Bas Devos zei achteraf dat dit ook zijn bedoeling was. De beelden zijn zeer mooi, bijna perfect. Vooral het eindshot greep mij bij de keel.
Deze film is niet voor het grote publiek bedoeld, dat merk je. Maar oh zo fantastisch.
raskolnikow
-
- 6 berichten
- 145 stemmen
De visuele schoonheid (en traagheid) suggereert een diepgang die er niet is. Devos toont de psychologie, maar vergeet dat de menselijke psyche gekleurd en gekneed wordt door de omgeving, en de relatie van Jesse met de anderen (vrienden, ouders van Jonas, eigen ouders) blijft erg oppervlakkig getekend.
Eigenlijk is dit één lang uitgesponnen kortfilm. Verdienstelijk, maar geen lofzang waard.
beavis
-
- 6627 berichten
- 14782 stemmen
Alsof Grandrieux besloten heeft een Amerikaanse indie ala Pavilion (2012) of Jess + Moss (2011) te maken. Af en toe ook prachtig verstild, dan weer bijna video-art... werd daarom ook herinnerd aan A Spell to Ward Off the Darkness (2013) en A Vida Invisível (2013) die ik eerder dit jaar op het IFFR zag, en met een film waarin zowel de BMX als black metal figureren, kom je ook niet om de oer-inspiratie van veel van deze recente films heen, Gummo (1997)...
Meesterlijk gebruik van de "shallow focus" ook. Dat is een beetje een hype de laatste tijd lijkt het, maar wordt hier zeer effectief (en mooi!) ingezet. En ook in de geluidsdesign wordt er gespeeld met aan en afwezigheid, waardoor er gezamenlijk een sterk psychologisch effect ontstaat die past bij het onderwerp van de film. Het kwam op mij iig over als authentiek en niet als een cool trucje oid
Als dat allemaal samen komt in een debuut film en het nog prachtig in balans blijft en ook nog ergens over gaat, dan volstaat alleen het woord WoW! 
McSavah
-
- 9960 berichten
- 5268 stemmen
Cinematograaf Nicolas Karakatsanis is de ontdekking van het jaar!
Is al wel eerder hot geweest, maar komt dit jaar inderdaad met meerdere lange films op de proppen.
Ga er vandaag denk ik heen, wat gisteren al de bedoeling was 
Malick
-
- 9142 berichten
- 640 stemmen
En dan heeft die Michael Mann overgeslagen omdat die tweede keuze was.
Badalamenti
-
- 23135 berichten
- 3565 stemmen
Cinematograaf Nicolas Karakatsanis is de ontdekking van het jaar!
Ondertussen ook de nieuwe van John Hillcoat gedaan.....
McSavah
-
- 9960 berichten
- 5268 stemmen
Toch wat minder dan gehoopt. Vooral wel lastig om erin te komen en even schrikken van de beeldverhouding. Wat betreft dat laatste een goede voorbereiding op Mommy (waarvan de trailer overigens werd getoond), waarin we helemaal smal gaan. De 'video-art' kan ik niet helemaal plaatsen, al zie ik wel enige gelijkenis met de surveillance camera's uit het begin (net als dat de beeldverhouding daar mooi bij aansluit). Hoewel het gefragmenteerde en het grotendeels ontbreken van dialoog en muziek het redelijk ontoegankelijk maakt (de regisseur zelf denkt daar anders over), is het uiteindelijk zo mooi en bijzonder gemaakt dat de pretentie nooit echt vervelend wordt. En Violet van Deafheaven, dé hipster black metal band en dus geen vreemde keus. Een film die wellicht uitnodigt tot herziening, alleen al voor de vorm.
Mochizuki Rokuro
-
- 18942 berichten
- 16349 stemmen
Film met de mooiste scène van het jaar wat mij betreft. Toen ik op de aftiteling las (en dat hier bevestigd wordt) dat de titel van de film daar op slaat kan ik niet anders concluderen dat het Devos is gelukt het zwaartepunt van zijn film op de goede plek te leggen.
Qua referenties hou ik het wat dichter bij huis. Het is leuk dat Gesmoord (2011) via de pakketservice weer naar mij onderweg is. Ik ga die nog eens kijken, omdat ik daar de woorden 'bezwangerd van veelbetekendheid' gebruikte. Dat zou je hier ook kunnen zeggen (de voorzet van Verhoeven kop ik niet in), maar op één of andere manier heeft Devos een diepgang gecreëerd die wél werkt.
Maar een zekere mate van 'veelbetekendheid' is er wel, een meer losse structuur als in P3ND3JO5 (2013) (BMX vs. skaters) of Cherry Pie (2013) (om nog maar wat referenties te droppen van tobbende jongeren) had ik ook wel gewaardeerd. En dan bedoel ik dat sommige shots/scènes wel erg gezocht lijken te zijn , om moeilijk over te komen. Zoals het thuisbrengen van de fiets, Jesse die een kopje koffie krijgt. Wel een hele gave scène: Jesse die de thuiskomst van Jonas' ouders/zussen gadeslaat.
Zie verdere beavis' bijdrage (vooral shallow focus, meer dan 4:3), want het laat zich makkelijk raden wat de favoriete films van Devos zijn. Ik dacht zelfs dezelfde bomen als in Sombre te ontwaren.
Grappig dat de synopsis hierboven trouwens meer weet dan de film überhaupt prijsgeeft, zoals de namen van de ouders - of ik moet het niet verstaan hebben - de versie in LHC was niet ondertiteld.
en McSavah: dit is er weer eentje...!
Malick
-
- 9142 berichten
- 640 stemmen
Grappig dat de synopsis hierboven trouwens meer weet dan de film überhaupt prijsgeeft, zoals de namen van de ouders - of ik moet het niet verstaan hebben - de versie in LHC was niet ondertiteld.
McSavah
-
- 9960 berichten
- 5268 stemmen
Inderdaad niet ondertiteld. Verstond zelf ook maar de helft. Niet alleen door het dialect, maar ook door hoe het in de mix is gezet.
yeyo
-
- 6351 berichten
- 4613 stemmen
Iets wat ik nog nooit heb meegemaakt: tijdens de openingsscène van de film wordt ik meteen getrakteerd op..een shot van de gallerij waar ik 2 minuten geleden door liep. Geen kassucces wel deze film (alle nobele pogingen van Maaike Neuville ten spijt), ik zat daar moederziel alleen in zaal 3 van Cinema Aventure, ook iets wat me nog nooit is overkomen.
Hoewel Violet niet echt mijn 'soort' film is (ik weiger concreter te zijn uit vrees in plattitudes te vervallen), zijn er toch een aantal scènes die ik niet enkel stilistisch inventief vond, maar die me ook echt raakten: ik denk aan het begin, het nachtelijke tuinbezoek en het metal concert. Voor de hand liggende keuzes waarschijnlijk, maar ik moest het toch even kwijt.
wolfmanrene
-
- 688 berichten
- 2912 stemmen
Op verzoek van regisseur én distributeur niet ondertiteld te zien. Beiden hebben liever dat je iets van de gesproken woord mist dan van het beeld. De regisseur gaf zelfs aan blij te zijn geweest dat bij een festivalvertoning in Engeland er iets mis ging met de ondertiteling, waardoor ie ook daar niet ondertiteld moest worden vertoond.
beavis
-
- 6627 berichten
- 14782 stemmen
En zo'n dialect was het ook helemaal niet. Had geen idee iets gemist te hebben van de dialogen, behalve als deze opzettelijk heel zacht in de mix zitten.
Mochizuki Rokuro
-
- 18942 berichten
- 16349 stemmen
Heb ik ook hoor, ik refereerde alleen aan de ondertiteling, vanwege de namen van de ouders die hier in de synopsis een naam hebben en op de aftiteling Father en Mother heetten.
Ben het ook wel eens met de ondertiteling afleidt van beeld. Vond het bij Mommy bijvoorbeeld jammer dat de ondertiteling geregeld breder was dan het beeld, dus in het zwarte kader viel.
Overigens moet het natuurlijk wel zo zijn dat bij een stilistische keuze zonder subs, je er wel vanuit moet kunnen gaan dat je niks essentieels mist. Maar dit is wel een film, waar het gesproken woord minder van belang is.
knots
-
- 112 berichten
- 2425 stemmen
Heeft iemand een idee waar ik deze nog kan bekijken? Of eventueel kopen?
Decec
-
- 6741 berichten
- 8582 stemmen
Een goed drama/actie/drama film...
Goed verhaal...
Goed acteerwerk...
Redelijk kwaliteit beeld, alleen 4:3
(geen HD aanwezig)...
Redelijk achtergrond geluid
(geen Dolby Digital aanwezig)...
marlinte
-
- 6 berichten
- 4 stemmen
Vond het een prachtige film.
Ik was in eerste instantie bang dat hij ellenlang en traag zou zijn, maar ik ben echt ingepakt door de sfeer en mooie beelden.
leatherhead
-
- 3556 berichten
- 1813 stemmen
Hier kan ik me wel in vinden eigenlijk. Statische film, waarin de af en toe indringende sfeer vaak net niet de overhand wil nemen, waardoor er slechts een nogal lege huls overblijft. De dialogen worden tot een minimum behouden, de personages blijven hangen in oppervlakkigheid, de shots zijn oertraag: allemaal elementen die an sich zeker niet negatief hoeven te zijn, ware het niet dat er in casu een nogal half-om-half aanpak gehanteerd wordt, waardoor het nergens écht boeiend wil worden.
Wel nog een sterke eindscene. Krappe 2,5*.
Prinz
-
- 1085 berichten
- 4221 stemmen
Geen release gehad neem ik aan? Toch spijtig dat ik dit weer heb gemist.
John Milton
-
- 24220 berichten
- 13385 stemmen
Geen release gehad neem ik aan? Toch spijtig dat ik dit weer heb gemist.
leatherhead
-
- 3556 berichten
- 1813 stemmen
Komt wel regelmatig langs op Film1 Sundance, mocht je daarover beschikken.
Prinz
-
- 1085 berichten
- 4221 stemmen
Inderdaad, is toch een rasechte Vlaamse film 
leatherhead Dan ga ik Sundance eens screenen. Heb daar toen ook Leones op kunnen vinden.
John Milton
-
- 24220 berichten
- 13385 stemmen
Ah ok 
Ik trok uit Verhoevens opmerking dat zelfs Vlamingen moeite hadden het te verstaan de conclusie dat het om Franstalige dialectjes zou gaan. Dan red ik het wellicht zonder, al moest ik laatst bij D'ardennen regelmatig even naar de ondertiteling kijken wat er in hemelsnaam gezegd werd. Maar in een film met spaarzame dialogen moet ik met Vlaams een eind komen.
Ik heb helaas geen film 1 Sundance, maar dat is eigenlijk best een idee qua films die er langskomen. Ik denk alleen niet dat ik nog terugkan naar broadcasting als door pindakaas en VOD verwende kijker.
Maar goed nieuws, dan ga ik zoeken of ik deze ergens kan vinden.
timmienoelie
-
- 1518 berichten
- 4265 stemmen
Heb 'm eergisteren na wat wanhopig gesprint wegens die idiote 'villo!' stadsfietsen die uiteraard niet beschikbaar waren op een zwoele lenteavond, nog in cinematek gezien (2e kans). Ben daar zeer tevreden mee, want blijkt vrijwel nergens te vinden anders. Toch frustrerend hoe moeilijk het blijft de betere Vlaamse film te kunnen meepikken, als Vlaming nota bene. En er zitten behoorlijk wat pareltjes tussen, zo blijkt keer op keer.
mrklm
-
- 11374 berichten
- 9897 stemmen
Jesse [Cesar de Sutter] bevindt zich met zijn vriend Jonas in een vrijwel verlaten overdekt winkelcentrum wanneer Jonas na een korte woordenwisseling wordt doodgestoken. Jesse verstijft volledig en daardoor wil een deel van jongeren binnen de plaatselijke BMX-gemeenschap waartoe Jesse behoort niet meer me hem te maken hebben. De manier waarop een naïeve tiener met zichzelf in het reine moet zien te komen na zijn betrokkenheid bij een dodelijk misdrijf had een fascinerende film kunnen opleveren, maar Devos denkt blijkbaar dat hij je een plezier doet door te zien hoe Jesse met zijn vriendjes op slome wijze door de wijk fietst en hoe ze op het plaatselijke BMX-circuit vanaf de springbulten vliegen. Geen idee wat Devos hiermee wil zeggen, geen idee hoe ik mezelf wakker heb weten te houden tot het einde. Alleen de eerste vijf minuten zijn interessant.
Het laatste nieuws

Ook deze vijf cultfilms kijk je vanaf nu gratis op PlexTV

Misdaadthriller 'The Bone Collector' morgen te zien op televisie

Netflix komt binnenkort met de geprezen misdaadserie 'Animal Kingdom'

Eindelijk in Nederland te zien: bejubelde dramaserie 'Heated Rivalry' nu op HBO Max
Bekijk ook

Mercuriales
Drama, 2014
5 reacties

Le Fils de l'Autre
Drama, 2012
20 reacties

Otoko-tachi no Yamato
Oorlog / Historisch, 2005
10 reacties

Aleksandra
Drama, 2007
21 reacties

Second Best
Drama, 1994
4 reacties

Club Sándwich
Komedie, 2013
15 reacties
Gerelateerde tags
adolescentiewitnessbmxbike racing
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.

