• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.048 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 199.000 gebruikers
  • 9.371.727 stemmen
Avatar
 
banner banner

Tim's Vermeer (2013)

Documentaire | 80 minuten
3,64 65 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 80 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Teller

Met onder meer: Tim Jenison, Colin Blakemore en David Hockney

IMDb beoordeling: 7,8 (8.796)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Tim's Vermeer

De befaamde illusionisten en professionele ontmaskeraars Penn en Teller herenigen zich voor een onderzoek naar de mysterieuze methoden van de Nederlandse Meester Johannes Vermeer, wiens foto-realistische schilderijen dateren van 150 jaar voor de uitvinding van de camera. Samen documenteren ze de obsessie van hun vriend Tim Jenison, een succesvolle uitvinder van grafische computerapparatuur, die een theorie wil bewijzen. Tim's missie: schilder met je eigen handen een replica van Vermeers 'De muziekles' -een schilderij van een vrouw en haar leraar op een klavecimbel- die normaal gesproken in Buckingham Palace hangt, buiten het zicht van publiek.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van John Milton

John Milton

  • 24221 berichten
  • 13386 stemmen

Niets over release bekend?


avatar van John Milton

John Milton

  • 24221 berichten
  • 13386 stemmen

Zeer interessant! Ongelooflijk, waartoe deze man door deductie en doorzettingsvermogen in staat is. De duur van de docu is precies goed met 80 minuten wat mij betreft, waarin we eigenlijk de making-of zien van Tims voorbereidingen en het maken van het schilderij zelf.


avatar van CarlCairo

CarlCairo

  • 2 berichten
  • 3 stemmen

John Milton schreef:

Zeer interessant! Ongelooflijk, waartoe deze man door deductie en doorzettingsvermogen in staat is. De duur van de docu is precies goed met 80 minuten wat mij betreft, waarin we eigenlijk de making-of zien van Tims voorbereidingen en het maken van het schilderij zelf.

Helemaal mee eens.

Heb bijna de neiging om het zelf te proberen.


avatar van John Milton

John Milton

  • 24221 berichten
  • 13386 stemmen

CarlCairo schreef:

(quote)
Helemaal mee eens. Heb bijna de neiging om het zelf te proberen.

Ja het is wel verleidelijk he? Mad stacks of cash


avatar van Driello

Driello

  • 1379 berichten
  • 0 stemmen

Eerlijk gezegd door het onderwerp, maar ook door de manier waarrop dit in beeld is gebracht en de bevlogenheid van de hoofdpersoon, geef ik dit de volle score. Een van de best gemaakte docu's in mijn ogen. Prachtig hoe Tim breekt, op het einde, na het volbrengen van de titanen klus......


avatar van Biosguru

Biosguru

  • 1557 berichten
  • 5096 stemmen

Erg fraaie docu. Alleen het schuift op een gegeven moment van fascinatie voor techniek naar de prestatie van Tim. Natuurlijk fantastisch wat die meneer neerzet. Maar ik had toch graag een wat meer op techniek gericht einde willen zien. Zeg een kleurvergelijk. Ook ben ik wat verbaasd dat er eerst sprake is van "rainbow difrraction caused by bad lenses made in these days" en dat dit vervolgens niet meer terugkomt.

Maar al met al wel iets wat iedereen zou moeten zien. Ravensburger anyone?


avatar van Malick

Malick

  • 9142 berichten
  • 640 stemmen

Wordt deze maand uitgebracht op DVD in Nederland.


avatar van Bertje106

Bertje106

  • 19 berichten
  • 196 stemmen

Bizar!


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Het is eigenlijk jammer dat de werkelijk geniale inval van Tim helemaal aan het begin van de film zit; daardoor geen moment het idee gehad dat het hem niet zou lukken. Maar wat een schitterend monnikenwerk heeft hij er van gemaakt, dat tapijt ook, je moet er maar het geduld voor hebben. Eigenlijk ook een mooie ode aan Vermeer; of de theorie nu klopt of niet, zijn genialiteit staat buiten kijf.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Tim's Vermeer is een vermakelijke documentaire over een rijke uitvinder met te veel vrije tijd en een obsessie voor Vermeer, die vanuit zijn denkwereld een manier bedenkt om precies zo te kunnen schilderen als Vermeer, met een vrij simpel hulpmiddel. Zeg maar een super-de-luxe Ravensburger tool voor wie niet kan schilderen.
Na het zien van de documentaire en het schilderij dat Jenison maakte ben ik nog niet zo overtuigd van de theorie van Tim Jenison. Althans niet van de vergaande conclusie die hij trekt en waarvan hij voor 90 procent zeker is.
Ja het is bekend dat sommige bekende schilders uit die tijd waarschijnlijk de camera obscura gebruikten en dat mogelijk Vermeer deze ook toepaste. Wat Tim Jenison aan deze theorie toevoegt is in feite alleen een scheerspiegel...
Het is goed mogelijk dat Vermeer hulpmiddelen gebruikte om zijn werken zo fotorealistisch te kunnen maken. Maar de suggestie dat Vermeer toeliet om te werken als een menselijke machine die vooral een bepaalde techniek toepaste, vind ik absurd.
Ik vermoed dat bij een schilder met talent continu kijken naar een spiegel de schilder met een hernia achterlaat en dat die spiegel uiteindelijk ook in de weg zit. Tim Jenison conditie lijkt ook zichtbaar met de dag achteruit te gaan. Gelukkig is Jenison zo sportief toe te geven dat hij ermee was gestopt indien hij niet was gefilmd voor de documentaire.

Het is wel aannemelijk dat Vermeer maanden aan zijn schilderijen werkte en veel monnikenwerk moest verrichten om tot het eindresultaat te komen. Deze documentaire suggereert dat Vermeer als enige schilder een 'geniaal' trucje had gevonden om zowat schilderijen als foto's te maken. De camera obscura zal hij misschien gebruikt hebben, dat is niets nieuws, maar dat zal een hulpmiddel geweest zijn, geen doel op zich.
Jammer dat nagelaten is om Nederlandse Vermeer kenners aan het woord te laten. Ik had hun reactie graag gezien.
Om talent en genialiteit uit te vlakken in de schilderskunst heb je wel een groot ego en de tunnelvisie van een uitvinder als Jenison nodig.


avatar van Knisper

Knisper

  • 13038 berichten
  • 1278 stemmen

Lastig om te zeggen of de theorie klopt of niet. De film is op dat vlak wel overtuigend. Maar techniek is een ding en talent een tweede. Daarmee wil ik zeggen dat zelfs wanneer je de techniek hebt, je nog steeds een meester moet zijn om die goed te kunnen uitvoeren. En waarschijnlijk veel sneller dan Jenison het doet. Dat maakt het niet minder indrukwekkend mijns inziens.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11374 berichten
  • 9897 stemmen

Regie: Teller

Tim Jenison is een voormalige televisieontwerper met een grote bewondering voor het werk van de Nederlandse schilder Johannes Vermeer. Zowel David Hockney als Philip Steadman, twee grootheden uit de Britse kunstwereld, schreven controversiële boeken waarin zij beweerden dat de veelgeprezen detaillering in de schilderijen van Vermeer niet voortkwamen uit een meesterlijk oog voor detail, maar dat hij daarvoor een Camera Obscura gebruikte. Aangezien Jenison over tijd en de benodigde technische kennis beschikt, besluit hij een poging te doen die theorie te staven door zelf het schilderij ‘Dame aan het virginaal met een heer’ na te maken. Zijn vrienden Teller en Penn Jilette besluiten het proces, dat in totaal zo’n vijf jaar in beslag zou nemen, vast te leggen in deze documentaire. Het is een fascinerend verhaal en Jenison weet de bijbehorende technologie op begrijpelijke wijze uit te leggen, maar met name Tellers montages waarin de vooruitgang van het project wordt getoond en de bijbehorende, eentonige pianomotiefjes onderstrepen zijn amateuristische regie.