• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.204 films
  • 12.223 series
  • 33.998 seizoenen
  • 647.352 acteurs
  • 199.060 gebruikers
  • 9.374.902 stemmen
Avatar
 
banner banner

Merci pour le Chocolat (2000)

Thriller / Misdaad | 99 minuten
2,91 61 stemmen

Genre: Thriller / Misdaad

Speelduur: 99 minuten

Alternatieve titels: Night Cap / Nightcap

Oorsprong: Frankrijk / Zwitserland

Geregisseerd door: Claude Chabrol

Met onder meer: Jacques Dutronc, Isabelle Huppert en Anna Mouglalis

IMDb beoordeling: 6,7 (6.336)

Gesproken taal: Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Merci pour le Chocolat

André, een beroemd concertpianist, trouwt met Mika, directrice van een chocoladefabriek. Hij heeft een zoon uit zijn eerste huwelijk, Guillaume. Gedrieën wonen ze in een prachtig huis op het platteland nabij Lausanne. Alles lijkt prachtig in orde, volkomen normaal. Tot de komst van Jeanne, een mooie achttienjarige die vermoedt dat zij vlak na haar geboorte in het ziekenhuis verwisseld is met een andere baby, te weten Guillaume. Jeanne, die toevallig over een talent voor het pianospel beschikt, zoekt André op, die haar vervolgens behandelt als zijn protégé. Hij neemt haar op in de familie en zorgt dat ze les krijgt van de beste docenten. Guillaume voelt zich genegeerd en Mika doet beleefd haar best de situatie te accepteren.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Marie-Claire 'Mika' Muller

André Polonski

Jeanne Pollet

Guillaume Polonski

Madame le Maire

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8429 stemmen

Deze keer is Chabrol toch erg ingewikkeld. Te psychologisch !? En uiteindelijk verduidelijk de film op het einde niets.

Zijn de dialogen behoorlijk en de acteurs goed, het geheel is toch ontgoochelend en zijn we van Chabrol meer gewoon.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6351 berichten
  • 4615 stemmen

Een speurster doet graag geniepige vaststellingen. Wanneer ze op visite komt bij een fijn gezinnetje, keert ze wel eens haar rug naar de vrouw des huizes. Alles wat er zich buiten haar gezichtsveld afspeelt, roept immers argwaan op. Mensen profiteren van onoplettendheid om snel nog wat dubieuze zaakjes af te handelen. Een korte aanblik op het portret van een gestorven echtgenote en de daarbij horende mijmerende verdachtmaking (“ik vraag me af hoe ze aan haar eind kwam.. had die ijskoningin achter me daar iets mee te maken?”) volstaan reeds. Het goed getraind detective-oog van onze heldin kan echter in de reflectie van het kader waarnemen hoe de vrouw expres een thermoskan chocomelk omstoot. De vaatdoek wordt erbij gehaald: de moordenares, gedoemd om tot in de eeuwigheid donkere vlekken uit het tapijt te schrobben. Als reflex stopt de speurster een residu in haar handtas, voor later onderzoek. Gelukkig werkt honnepon in een forensisch lab.

Goed speurwerk verricht men binnen de afgesproken tijdsspanne. De ontdekking van een nog te plegen misdaad is immers een noodsituatie waar met gepaste haast op gereageerd moet worden.

Maar plots, een tweede vaststelling: we bevinden ons in een afgelegen landhuis waar de tijd is blijven stilstaan. Die oude pendule werkt al lang niet meer. Enkel bij een begrafenis hoor je de klokken wel eens luiden. De echo's blijven weerklinken in de gangen van het huis en roepen de geesten van het verleden op. Een moordenares toont berouw, doorbreekt de grenzen van tijd en ruimte en vraagt om vergiffenis in de vorm van alleenspraak. Ondertussen zorgt manlief voor pianobegeleiding met een sombere dodenmars. De dissonante klanken bezegelen haar lot.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

De hele film lang vroeg ik me steeds af of ik de houding of reacties van de personages normaal moest vinden. Niet dat ze écht abnormaal waren, maar ik vond ze stuk voor stuk erg apathisch handelend op gebeurtenissen die hun oude en nieuwe leven zo overhoop dreigen te gooien.

Niemand schijnt er blijkbaar een probleem van te maken dat Jeanne plots opduikt in het gezin Plonski-Muller als biologische dochter. Hoewel iedereen in de ontkenningsfase zit, gaat men toch volledig mee in die fictie, behoudens Guillaume die wat jaloers is, al valt ook dát reuzemee.

De film is vrij onderhoudend. Het acteerwerk is goed en ik zat goed in het verhaal. Het plot heeft een zweem van mysterie over zich dat naar het einde toe een climax kent, maar ook daar lijkt alles op een sisser uit te draaien. Alsof de gang van zaken normaal is. Geen stemverheffingen, geen ontzetting of verbijstering, niets … Toch bizar.


avatar van Fransman

Fransman

  • 3022 berichten
  • 2267 stemmen

Geen meesterwerk van Claude Chabrol, maar wel leuk om een keer gezien te hebben. Vooral voor de mooie rol van Isabelle Huppert, die altijd kiest voor gelaagde rollen, en voor de mooie Anna Mouglalis. Van het trage tempo had ik geen last, maar het is wel een praterige film; Chabrol was het nog niet afgeleerd. Het mooie huis behoorde naar verluidt aan David Bowie, die er vanaf wilde. Nou, had mij maar gebeld... De film is wel erg gestileerd en je hebt geen moment het gevoel met echte mensen van doen te hebben. Het slot past wel bij deze film.