Genre: Animatie / Avontuur
Speelduur: 101 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Carlos Saldanha
Met onder meer: Jesse Eisenberg, Anne Hathaway en Andy Garcia
IMDb beoordeling:
6,3 (109.829)
Gesproken taal: Engels en Portugees
Releasedatum: 9 april 2014
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Rio 2
"It's on in the Amazon."
Blu, Jewel en hun drie kinderen hebben een perfect leven in de magische stad Rio de Janeiro. Wanneer Jewel besluit dat de kinderen moeten leren leven als echte vogels staat ze erop dat de familie naar het Amazonegebied gaat. Terwijl Blu zich probeert in te passen bij zijn nieuwe buren vreest hij dat hij Jewel en zijn kinderen verliest aan de wilde dieren.
Externe links
Acteurs en actrices
Blu (stemrol)
Jewel (stemrol)
Pedro (stemrol)
Nico (stemrol)
Linda (stemrol)
Rafael (stemrol)
Eduardo (stemrol)
Roberto (stemrol)
Carnival Barker / Blue Sentry (stemrol)
Tulio (stemrol)
Video's en trailers
Reviews & comments
jarno1975 (moderator series)
-
- 10972 berichten
- 2791 stemmen
jarno1975 (moderator series)
-
- 10972 berichten
- 2791 stemmen
jarno1975 (moderator series)
-
- 10972 berichten
- 2791 stemmen
Awasiku
-
- 102 berichten
- 0 stemmen
Trailer ziet er leuk uit .
Ik vermoed dat de originele EN-versie beperkt in de Bios zal draaien , net zoals andere animatiefilms de afgelopen tijd .
ibendb
-
- 5037 berichten
- 3220 stemmen
Neen. Dit is het nu niet.
Waar de eerste Rio leuk, origineel en grappig is, slaat deze vervolgfilm de bal volledig mis. De animatie blijft wel erg mooi en de dansscènes waren pareltjes. Alleen was het verhaal langdradig, maar vooral oninteressant. Ik had het gevoel alles al eens eerder gezien te hebben. Ook de humor was ver te zoeken. Toch waren er een paar scènes waar ik echt in een deuk lag. Het nieuwe personage Gaby, bijvoorbeeld. Haar liefde voor Nigel wordt geweldig neergezet in een liedje. Ook de audities voor het Carnavalfeest waren erg grappig. Met als hoogtepunt dat kindje die Memories zingt uit Cats en daarna opgegeten wordt. Werkelijk geniaal. Maar niet alles werkte zo goed. De meeste grappen waren uitgekauwd en niet grappig. Zelfs de (weinige) kindjes in de zaal zaten ik verveling toe te kijken naar een pietluttige ara die met zijn familie in de amazone belandt. Iets wat erg jammer is, aangezien een animatiefilm leuk moet zijn voor kindjes, en soms ook voor volwassenen. Maar dot was gewoon een vervelende film. Neen. Geen sequels voorlopig meer. Een kleine 2* voor de schattige Gaby.
Nicole_1989
-
- 337 berichten
- 193 stemmen
Ik heb de film nog niet gezien, maar... dit verhaal sluit toch niet echt logisch aan bij deel 1, als ik het zo zie? In deel 1 waren Blu en Jewel de laatste twee van hun soort, en in deze film zit ineens de hele jungle vol met hun soort?
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11913 berichten
- 5317 stemmen
Kleffe, zoete hap zonder de originaliteit die het eerste deel zo heerlijk maakte. En zaten er in het vorige deel ook al liedjes? Ik kan het me in elk geval niet meer herinneren, en ik was er hier erg onaangenaam verrast over. Schurken waren niet leuk en je zou bijna nog een hekel krijgen aan milieubeschermers aangezien het thema voor de zoveelste keer in familiefilms wordt gebruikt. Animaties waren verder prachtig, maar ik heb in lange tijd niet zo'n tegenvaller als deze gezien.
2,5*, en dan ben ik nog erg mild.
John Lee Hooker
-
- 14934 berichten
- 1625 stemmen
Een middelmatige animatie die probeert te voortborduren op het succes van het eerste deel die eigenlijk ook al niet erg indrukwekkend was. De tropische omgeving met vrolijke sambamuziek en charmante beesten die in het rondfladderen maken al gauw plaats voor clichés en herhalingen. Nergens had ik het idee naar iets origineels te kijken en visueel was het ook vrij dof en saai. De Nederlandse stemmen zijn sowieso jammer; het lijkt alsof ze voor een dergelijke productie steeds dezelfde stemrollen inschakelen. Ik heb me niet continu hoeven te irriteren en de dansacts waren best leuk maar gelukkig is de speelduur binnen de perken gehouden.
ibendb
-
- 5037 berichten
- 3220 stemmen
Stem verhoogd met 0,5* vanwege de hilarische Engelse stemmencast. Kristin Chenoweth als Gaby blijft geniaal en ik heb me bij de tweede kijkbeurt erg geamuseerd.
nakada
-
- 2203 berichten
- 1678 stemmen
Neen. Geen sequels voorlopig meer. Een kleine 2* voor de schattige Gaby.
ibendb
-
- 5037 berichten
- 3220 stemmen
Eigenlijk 4 dagen volgehouden
Ik had de post later pas gezet.
Wel, ik ging sowieso naar de bioscoop en de keuze was Rio 2 geworden aangezien er anders niks interessants speelde. Nu, ik blijf erbij dat sequels overbodig zijn. Soms zit er wel eens een leuke vervolgfilm bij, maar meestal is het crap. Rio 2 zat er bij een herkijkbeurt ergens tussenin.
Pyrites1989
-
- 1 berichten
- 6 stemmen
Deze film is echt onwijs goed! 5 sterren van mij! Deel 1 is wel beter, maar deze is bijna net zo goed! Nu hopen dat er ook een deel 3 van komt!
Maximee92
-
- 22 berichten
- 2564 stemmen
Als bioscoop medewerker probeer ik zoveel mogelijk films die we draaien te kijken. Vandaag was Rio 2 aan de beurt. Deel 1 nooit gezien en wist ook eigenlijk niet goed waar de film over ging, maar vond het een geweldige animatiefilm! Het leuke aan dit soort films vind ik altijd dat ze het ook voor de volwassen kijkers leuk maken. Heel vrolijk filmpje voor jong en oud en gelukkig goed los te zien van het eerste deel (al denk ik dat ik die stiekem nog wel even ga kijken..)
4*
Pur
-
- 41 berichten
- 734 stemmen
Erg saai. Vergeleken met Rio 1 die echt heel erg leuk was was dit prut. Natuurlijk ziet het er visueel allemaal mooi uit maar de lach momenten waren nauwelijks aanwezig.
Ik had hoge verwachtingen na Rio maar helaas deze zijn absoluut niet ingelost.
m1701
-
- 1849 berichten
- 2327 stemmen
Leuke film. En dan met name de grappen.
Heb soms echt krom gelegen om de (volwassene) grappen.
Verhaal zelf niet heel bijzonder.
En 3D was ook wel leuk
3,5*
_Casper_
-
- 1244 berichten
- 1692 stemmen
ik heb rio 1 met veel plezier gekeken, was echt eenfilm voor jong en oud...
Maar deel 2 is slechts aardig/matig, en voor volwassen toch niet echt heel leuk..
Het verhaal mist de humor! het geen 1 x echt kunnen lachen of glimlachen..
Voor kleinere kinderen is hij wel leuk vanwege de mooie kleuren, plaatjes, dieren en (vele) liedjes.
Verhaal gaat dat blu, zijn vrouw en kinderen naar de jungle gaan om hun soortgenoten op te zoeken en dat word een ''avontuur'' het is allemaal vrij voorspelbaar.. en door het gebrek aan humor bij vlagen een tikkie saai...
Toch blijf je kijken omdat de sfeer wel leuk is, maar er had echt meer ingezeten.
Voor een regenachtige dag wel ok, maar een film die je snel vergeet
2.5*
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8156 stemmen
Rio 2 is meer van hetzelfde en borduurt voort op het verhaaltje van het eerste deel in combinatie met veel felle en vrolijke zomerse kleuren, ondersteund door Braziliaanse muziek.
Het begint allemaal nog wel leuk, maar al snel merk je dat het verhaal soms wat rommelig verloopt. Het geswitch tussen de papegaaien en de mensen in het oerwoud loopt namelijk niet altijd even lekker. Ook de humor valt wat tegen. Alleen het roze gifkikkertje brengt op dat gebied wat leven in de brouwerij, maar voor de rest is het regelmatig aan de flauwe kant.
Gelukkig is er nog de animatie, die er netjes en verzorgd uitziet en de vrolijke Braziliaanse muziek, die leuk is en helemaal past bij deze tijd van het jaar. Het past niet altijd even goed bij het verhaal, maar het zorgt af en toe wel voor de broodnodige schwung, al is Rio 2 over het geheel gezien net te zwak om echt te kunnen scoren.
2,5*
Elineloves
-
- 24071 berichten
- 3630 stemmen
Ik was al niet zo enthousiast over deel 1, dus mijn verwachtingen voor deel 2 waren niet al te hoog. Toegegeven: Visueel blijft het schitterend. Kleurrijk, oog voor detail, het sprankelt. Gelukkig ook iets meer humor, dat vond ik wel erg prettig. Verder blijf ik het een typisch kinderfilm vinden, iets waar ik verder niet veel mee heb. Ook de papegaaien zelf vind ik niet zo schitterend. Ze zijn niet schattig, grappig.. nee, ik was ze al snel zat eigenlijk.
Ik mis ook een soort structuur in deze film, en helaas is het ook niet altijd even boeiend om naar te kijken. Te vaak had ik een 'Nu weet ik het wel, ga eens verder' gevoel. Vooral als er gezongen werd. Voor kinderen schitterend, maar het kan mij niet bekoren. Jammer.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Vrij simpel en overbodig vervolg op een origineel die al niet zo heel goed was. Rio 2 is wederom erg kleurrijk en vrolijk, maar inhoudelijk super voorbeeld, clichématig en de humor is te kinderlijk. Dieren die gouwe ouwe liedjes zingen, wat fysieke humor...we kennen het wel. Doe mij maar animatiefilms die wat inhoudelijke grappen die vooral opgemerkt kunnen worden door de wat oudere kijker.
Rio 2 is geen absoluut drama en sowieso voor de jonge kijker vast erg leuk, maar bij mij als oudere, meer ervaren kijker moet je met meer komen.
Het is trouwens wel een film dat doordat het in Rio de Janeiro afspeelt zo nu tijdens het WK voetbal 2014 wel toepasselijk is om te kijken 
2*
frodo-valkje
-
- 7 berichten
- 98 stemmen
Leuke film met veel felle, heldere kleuren. De humor is veel beter dan in deel 1.
Een van de minpunten van deze film zijn de natuurbeschermers. Die zijn vaak erg
vervelend en verpesten de film voor een deel.
Heel leuk om naar kijken, maar sommige stukjes zijn erg flauw.
3,5*
vluchtheuvel
-
- 29 berichten
- 42 stemmen
deze film is te ver door gefokt, en dan wordt het zeuren , jammer.
vcrrr
-
- 205 berichten
- 855 stemmen
Iets te veel (leuke) karakters waardoor het geheel wat chaotisch wordt. Desalniettemin leuk verhaal, leuke liedjes en zeer fraaie animatie. Drie sterren.
missl
-
- 3866 berichten
- 5798 stemmen
Ik was al niet zo'n fan van deel 1 en eigenlijk waren de omstandigheden voor deel 2 ook niet goed, ik heb deze namelijk in het Nederlands gezien. Hierdoor zie ik wel dat de grappen in het Engels misschien wel grappig geweest zouden zijn maar in het Nederlands niet. Wat ik wel mooi vond ( in de bioscoop op het grote scherm kwam dit nog meer tot zijn recht) het kleurgebruik.
filmkul
-
- 2478 berichten
- 2251 stemmen
Aardig vervolg maar haalt het niet bij het eerste deel. De sterke opening van deel wil men continue terug laten komen in dit deel. Alleen deze liedjes met dansjes zijn ook minder sterk en vervelen op een gegeven moment. Het verhaal is niet erg origineel, echter wordt vrolijk verteld met hier en daar een leuke grap. Snel gemaakt vervolg om mee te teren op het succes van deel 1. 3.0
the new guy
-
- 1731 berichten
- 1591 stemmen
Niet zo'n heel boeiend of grappig verhaal in een prachtige animatie. Gemiddeld ruim voldoende.
DiskjockeyEast
-
- 426 berichten
- 362 stemmen
Het hele verhaal en het clichématige 'stuntelige schoonzoon wil zich bewijzen aan een militair strenge schoonvader'- maken de film tot een doorsnee film. Het pakt me niet.. Het is allemaal te standaard. Je merkt eigenlijk aan alles dat deze film voor het geld gemaakt is en dat doet het charisma, dat de eerste film wel had, verdwijnen. Animaties zijn trouwens wel helemaal top weer.
1 keer kijken en daarna gewoon weer deel 1 opzetten en deze vergeten... 2 sterren.
Pre- en sequels

Rio
2011
206 reacties
Het laatste nieuws

Wacht je op nieuwe afleveringen van Netflix-hit 'Bridgerton'? Drie tips om in de tussentijd te checken

Avontuurlijke thriller 'The Grey' met Liam Neeson is vanavond te zien op televisie

Favorieten van de critici: deze wisselende Netflix-horrorfilms scoren op Rotten Tomatoes

'The Terminal' met Tom Hanks gaat vandaag het Netflix-aanbod verlaten
Bekijk ook

Minuscule - La Vallée des Fourmis Perdues
Animatie / Avontuur, 2013
24 reacties

How to Train Your Dragon 2
Animatie / Avontuur, 2014
88 reacties

Le Petit Prince
Animatie / Fantasy, 2015
35 reacties

I'm Flash!
Drama, 2012
4 reacties

Nicholas Nickleby
Avontuur / Drama, 2002
28 reacties

Paddington
Familie / Komedie, 2014
129 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








