• 15.771 nieuwsartikelen
  • 178.104 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.155 acteurs
  • 199.028 gebruikers
  • 9.373.194 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Chosen (1981)

Drama | 108 minuten
2,82 39 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 108 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Jeremy Kagan

Met onder meer: Maximilian Schell, Rod Steiger en Robby Benson

IMDb beoordeling: 7,2 (2.615)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 24 maart 1983

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Chosen

"One boy. Two worlds. A time to choose."

Danny en Reuven zijn twee Joodse tieners die opgroeien in het Brooklyn van rond 1940. Ondanks hun gigantische verschillen in achtergrond en cultuur (Danny is Chassidisch en Reuven Zionistisch opgevoed), raken ze in elkaars leven geïnteresseerd en worden ze vrienden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reuven Malter

Danny Saunders

Professor David Malter

Reb Saunders

Mrs. Saunders

Shaindel Saunders

Baseball Coach

Sidney Goldberg

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van hugohei

hugohei

  • 2149 berichten
  • 2347 stemmen

The Chosen van Chaim Potok is een meesterlijk boek. De film is een graadje minder, maar nog steeds erg de moeite waard. Een geweldige rol van Rod Steiger.

Zeer de moeite waard. Ik weet wel zeker dat de makers van Left Luggage de film goed hebben bekeken.


avatar van mstoffer

mstoffer

  • 129 berichten
  • 1089 stemmen

Inderdaad een heel sterke film over growing up in Joods New York. Rod Steiger is steeds prachtig uitgelicht; lijkt op de lichtval in de portretten van Rembrandt.


avatar van streeter

streeter

  • 1436 berichten
  • 6799 stemmen

Boek gelezen en film gezien. Robby Benson is niet slecht, maar het is toch moeilijk om hem als hasidic te geloven.


avatar van Angrod_Pallanén

Angrod_Pallanén

  • 6687 berichten
  • 1042 stemmen

In een zekere zin heel goed, maar de saaiheid neemt toch echt de overhand. Wat een verschrikkelijke vermoeiende film!

Het is echt heel mooi hoe de twee met elkaar omgaan en met elkaars leefwijzen, maar het is zó verveeld..... Tegenstrijdig, maar een 2,5


avatar van Movsin

Movsin

  • 8264 berichten
  • 8427 stemmen

Film over tegenstellingen binnen de Joodse gemeenschap. Interessant omwille van dit algemeen weinig gekend onderwerp en ook wel boeiend omwille van de emoties die daardoor op menselijk vlak ontstaan en goed zijn weergegeven.

Rod Steiger is onherkenbaar maar niet minder imposant en ook Maximilian Schell en de twee jongeren kwijten zich keurig van hun act.

Goed ingelaste en indrukwekkende archiefbeelden.