• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.334 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.558 acteurs
  • 199.097 gebruikers
  • 9.377.371 stemmen
Avatar
 
banner banner

Crush (2013)

Thriller | 94 minuten
2,68 166 stemmen

Genre: Thriller

Speelduur: 94 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Malik Bader

Met onder meer: Sarah Bolger, Lucas Till en Crystal Reed

IMDb beoordeling: 5,6 (7.076)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Crush

"Careful what you wish for"

De middelbare scholier en hartenbreker Scott heeft het allemaal. Hij ziet er goed uit, is populair en heeft een geheime aanbidder. Maar wat begint als een schijnbaar onschuldige verliefdheid blijkt al snel een dodelijk gevolg te hebben. Wie zit hier achter? Scotts vriendin Jules, die gefrustreerd was over hun platonische relatie? Bess, een verlegen klasgenoot, die jaloers was op zijn vriendschap met Jules? Of Jeffrey, een slim buitenbeentje, die obsessief verliefd is op Bess. Eén ding is zeker, de tijd begint te dringen en Scott moet de psychotische stalker zien te ontmaskeren voordat het te laat is.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2551 stemmen

Verfrissende thriller.

Ik zag dit niet echt aankomen als ik eerlijk ben. De hele tijd leek het alsof ik naar een standaard tienerthriller aan het kijken was met een nogal naïef meisje (Bess) dat wel erg into haar 'crush' Scott is. En gedurende de film lijkt het dan ook alsof ze steeds gekker wordt.

De film kabbelt lekker voort met de verscheidene personages die de film interessant houden, tot er na ruim een uur opeens aan de handrem getrokken wordt en er een grote plotwending plaatsvindt. Dit zag ik niet echt aankomen en dit plaatste alles weer in een ander perspectief. En ik de hele tijd maar denken dat die arme Bess een psycho stalker was, blijkt het gewoon Andie te zijn.
Persoonlijk hou ik wel van wendingen; waarbij je de hele tijd denkt dat je naar rechts gaat, maar ondertussen de hele tijd naar links bleek te zijn gegaan.

Dat de focus niet alleen op Scott wordt gericht maakt de film wat mij betreft wel interessanter. Zo heeft ieder zijn/haar motief en dit zorgt er dan ook voor dat je blijft kijken om uit te vinden waar dit allemaal naartoe leidt. De verschillende zijplotjes voegen dan ook zeker iets toe aan het verhaal.

Al met al een zeer sterke thriller die mij echt verrast heeft. De film kent een interessante sfeer met een goede soundtrack. Het anderhalfuur vloog voor mij dan ook zo voorbij.

Dikke 3,5 sterren.


avatar van Keane1983

Keane1983

  • 1015 berichten
  • 943 stemmen

De film weet de spanning goed op te bouwen en gedurende de film ook aardig vast te houden.
Alles wordt leuk ondersteund door een prettige soundtrack (allemaal denk ik van bandjes die gepromoot moeten worden).
Acteerwerk vond ik ook niet geheel onaardig.
Het enige minpunt van de film is het einde. Voor mijn gevoel ging alles heel erg snel en te makkelijk.. Daar waar de film bijna 1 uur en 15 min. besteed aan de opbouw van het verhaal, komt op het einde bij elkaar als een toevallige samenloop van omstandigheden.
Zoals mijn voorganger al aangeeft is het een aardige filmpje die je 1,5 uur goed kan vermaken maar meer ook niet.


avatar van blurp194

blurp194

  • 5500 berichten
  • 4196 stemmen

Het eerste uurtje of zo is nog wel aardig - zolang we nog in twijfel kunnen blijven wie nou precies de dader is. Maar zodra de aap uit de mouw komt is de geest uit de fles, en naar het einde toe zakt het niveau zienderogen.

Jammer. Want best leuke en mij nog onbekende acteurs, die het geheel wel een fris tintje meegeven. En ook best aardig gefilmd.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12852 stemmen

Niet slecht.

Echt subtiel was het niet, daarvoor was het iets te opvallend dat Bess als weirdo wordt neergezet, maar de stalk-acties steeds buiten beeld blijven. Een perfecte opzet voor een twist, die er dan ook komt. Toch is de uitvoering van dit alles niet slecht en werkt het goed.

Alleen jammer dat het na de twist nog een tijdje doorgaat. Dat Andie personage was op zich niet echt boeiend, het einde is verder ook één groot cliché, wat de angel wat uit de film haalt. Het wordt trouwens ook hoog tijd dat die "finale blow - politiesirenes in de verte" scenes afgeschaft worden.

Acteerwerk is best oké, visueel hangt er een geslaagd donker randje aan en hoewel de soundtrack soms wat té poppy is, past het op zich wel bij de setting. Verder niks groots, maar de sfeer is oké en het eerste uur is best geslaagd. Het einde had alleen iets strakker en sterker gemogen.

3.0*


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Ondanks dat het misschien enigszins verrassend was wie de psychotische stalker was, vond ik dit maar een dertien in een dozijn cliché thriller die me nauwelijks wist te boeien. Spannend was het sowieso al helemaal niet.

Het duurt ook enorm lang voordat het verhaal een beetje opgang komt en echt veel gebeurt er nu eigenlijk ook niet. Pas in de laatste 10 - 15 minuten wordt een beetje interessant, maar eerlijk gezegd was het ook weer behoorlijk afgezegd en flauw. Dat deze Thriller mede povertjes is, is ook voor een groot deel te danken aan de matige cast. Zo speelt hoofdrolspeler Lucas Till in de cliché rol van de populaire Scott als een drol en hetzelfde geldt min of meer ook voor de overige cast. Omdat de film maar amper 90 minuten duurt is hij wel nog doen, maar veel stelt het helaas allemaal niet voor.

Nee deze saaie en flauwe thriller was niet bepaald aan mij besteedt en eigenlijk was de opening nog het beste van deze hele film.


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8588 stemmen

Een goede thriller film...

Prima verhaal...

Prima acteerwerk...

Mooi HD kwaliteit breedbeeld...

Perfect achtergrond geluid/muziek

(Dolby Digital)...


avatar van jordorientje

jordorientje

  • 491 berichten
  • 431 stemmen

Haha ik ben blijkbaar de enige die hem echt saai en voorspelbaar vond. Ben jij dus net als mij geen amateur maar inmiddels een pro in horror en thrillers: KIJK HEM NIET! Zonde van je tijd. Na 15 min weet je al dat zij de dader niet is en dat de film een twist krijgt. En eigenlijk is het eind nog grappig ook, want je kan echt wel voorspellen dat zij dat is, daar hoeven ze haar hoofd niet voor af te schermen als ze bij die psychiater of rechercheur zit. Jammer, weer een slechte film.


avatar van Jeilloc

Jeilloc

  • 101 berichten
  • 337 stemmen

Doorsnee tienerthriller, niet meer. Leuke plottwist die het verhaal nog een beetje omhoog houd.


avatar van Antinous

Antinous

  • 233 berichten
  • 168 stemmen

Ik heb genoten van deze film. wat mij betreft 5 sterren.....


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11414 berichten
  • 6715 stemmen

Aardig.

Inderdaad een wat vreemde film, maar voor de rest helemaal geen verkeerde film. Op voorhand lijkt deze film natuurlijk gedoemd te zijn om een slechte film te zijn, maar uiteindelijk weet regisseur Bader genoeg in het verhaal te stoppen waarmee het wat interessanter is.

Vooral het acteerwerk is wel enthousiast genoeg. Till is wel een beetje het slachtoffer van typecasting geworden helaas. Hij krijgt vooral wat ondankbare high-school rolletjes, maar hij voert ze wel keurig uit. Ook Bolger en Reed deden prima hun best.

De film is vooral erg vermakelijk. Nooit is het echt heel spannend, of intens. En ergens verrast het ook niet bepaald. Uiteindelijk krijg je best snel door dat Reed helemaal niet de gewelddadige stalker is die de Till aan het treiteren is. Dat heb je als kijker snel genoeg door, alleen wie het is wordt wel mysterieus genoeg gehouden.

Het is wel een film die lekker enthousiast is en gewoon vermaakt. De clichés worden wel flink gebruikt soms, maar omdat er genoeg bijplotjes zijn die eindelijk wel eens werken is het verhaal gewoon leuker om te volgen. Ultiem grappig ook dat Reed ook last heeft van een "crush". Dit soort dingetjes doen het hem vooral.

Soms ook redelijk knap geschoten, maar in het algemeen gewoon een lekker entertainend filmpje dat vooral dient als tussendoortje. Niks mis mee op z'n tijd.


avatar van JoeyKijktFilms

JoeyKijktFilms

  • 121 berichten
  • 831 stemmen

Prima,

Film die niet verveeld en heel de film door interessant blijft. Je vraagt je toch af op een gegeven moment wie nou een beetje de 'crush' heeft op Scott, omdat het toch twijfelachtig is. Verder prima acteerwerk en verlegen meisjes vind ik af en toe wel eens interessant en bijzonder Ik vroeg me wel af toen dat meisje in Scott zijn huis was hoe zij die sleutel weer heeft teruggelegd of heeft ze de deur open gelaten? Zou Scott dat dan niet verdacht hebben gevonden? Of is er misschien nog een andere mogelijkheid hoe ze de sleutel weer heeft terug kunnen leggen?

Gewoon prima, ik kan zo'n film op zijn tijd wel waarderen!