• 15.769 nieuwsartikelen
  • 178.104 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.155 acteurs
  • 199.026 gebruikers
  • 9.373.153 stemmen
Avatar
 
banner banner

Yôjû Toshi (1987)

Animatie / Fantasy | 90 minuten
3,15 89 stemmen

Genre: Animatie / Fantasy

Speelduur: 90 minuten

Alternatieve titels: Wicked City / 妖獣都市

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Yoshiaki Kawajiri

Met onder meer: Toshiko Fujita

IMDb beoordeling: 6,7 (11.428)

Gesproken taal: Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Yôjû Toshi

"For centuries a treaty has existed between the human world and the realm of the demons."

Tussen de demonen en de mensenwereld is een non-agressie pact gesloten. Dit pact werd tot nu toe in stand gehouden door een groep undercover-agenten, bekend als de Zwarte Garde. Het pact moet aan het eind van de twintigste eeuw verlengd worden, maar terroristen proberen een en ander te saboteren. Hun doelwit is de legendarische Dr. Josepp Maiyart, zonder wie de ondertekening niet kan plaatsvinden. Uiteraard doet de Zwarte Garde er alles aan om de dokter te beschermen....

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Renzaburo Taki

Guiseppe Maiyart

Mr. Shadow

Spider Woman (stemrol)

Hotel owner

Company President

Healer (stemrol)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12842 stemmen

Leuke film, maar niet al te hoogstaand. Coole shots , geinige designs en leuke actiescenes, maar verder niet echt een hoogvlieger. Dat deze film vooroordelen zou versterken is niet de fout van de film, dan wel van het kortzichtige publiek. Miyazaki and Takahata zijn voorbeelden van hoe het anders kan, maar blijven toch eerder uitzonderingen op de regel.

Maar leuke film dus, zeker als je voor het retro anime sfeertje bent.

3.5*

PS: zoals altijd dub vermijden.


avatar van Justinw

Justinw

  • 5378 berichten
  • 1803 stemmen

Redelijk,

De film wil een ban creëren tussen de 2 main characters maar slaagt daar niet echt in. Het gaat hiervoor allemaal te snel. Het sfeertje in de film is opzich goed. Maar net iets te donker voor mij.

Omdat de makers Dr. Josepp Maiyart een komische noot meegaven is de film nog zeker te kijken. Het bevat verder ook nog een paar leuke scenes.

Krappe * * *


avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

Onzinnig verhaal, compleet misogyn qua uitwerking (hoeveel verkrachtingen?), uiterst gewelddadig en vooral bizar. Yôjû Toshi is een merkwaardige film die me in ieder geval duidelijk maakt waar de Japanse stereotypes vandaan komen en heeft eigenlijk niet heel erg veel te bieden buiten een hoop geweld en wat ranzig naakt. De creature design is in veel gevallen wel waanzinnig en de animaties zelf zien er behoorlijk verzorgd uit, het moge alleen duidelijk zijn dat de film afgezien van goedkope (on-erotische) erotiek en een hoop gore, helemaal niets biedt. Het laatste gedeelte hiervan sprak me in ieder geval best aan, het eerste blijft me nog steeds verwerpelijk.


avatar van motoko303

motoko303

  • 40 berichten
  • 49 stemmen

Als ik een decennium moet kiezen waaruit de beste anime komt dan ga ik toch voor de jaren 80. Ik geef toe, kwalitatief gezien is het vaak niet al te hoogstaand, maar om één of andere reden schuilt hier toch wel een beetje de charme ervan in.

Een goed voorbeeld hiervan is Yôjû Toshi. Veel occulte zaken, zoals demonen, clandestiene organisaties en parallelle dimensies gemixt met over the top geweld, een onnodig aantal verkrachtingen, soundtrack gevuld met low-budget synthesizers en een tekort aan alles behalve blauw in het kleurgebruik. Allemaal ingrediënten voor een een typische obscure jaren 80 horror-anime, die overigens absoluut niet faalt in zijn missie.

Het verhaal heeft niet veel om het lijf. Denk aan Men in Black, maar dan met demonen i.p.v. buitenaardse wezens. Agenten van een geheime organisatie moeten bewerkstelligen dat het verdrag tussen de menselijke wereld en die van de demonen blijft bestaan, terwijl de demonen proberen dit omver te werpen. Dit alles mondt uit in geweld en verkrachtingen. Veel meer dan dat is het niet, maar daar maak ik me ook niet druk om. Het is simpel vermaak en het werkt.

Animatie is niet uitmuntend, maar dat was ook niet mogelijk geweest, aangezien deze film een minimaal budget had. Zoals al eerder vernoemd hadden de tekenaars geen moeite met het gebruik van blauw, wat de film toch wel een beetje zijn obscure karakter geeft. Het ontwerp van de demonen mag er trouwens zeker wel zijn. Unieke designs met als hoogtepunt toch wel de vrouw/spin met de vagina dentata.

Als deze anime je bevalt probeer dan ook eens Makaitoshi Shinjuku.


avatar van joolstein

joolstein

  • 10831 berichten
  • 8918 stemmen

Regisseur Yoshiaki Kawajiri combineert stijlvolle erotiek, grafische horror en bloedstollende actie terwijl onze vertrouwde wereld, en de zwarte parallelle dimensie, er alles aan doen om het interdimensionale vredesverdrag op tijd te voltooien. Het zit domweg vol met slimme creatuur-ontwerpen, waaronder een spinnenvrouw die webben schiet uit haar ​​Venus Flytrap-achtige vulva. Yep, vagina dentata! Er gaat nauwelijks een minuut voorbij zonder seksuele toespelingen. De vrouwelijke partner van de politieagent wordt langdurig gemarteld doordat demonen haar constant seksuele opwinding toedienen. Maar waar mannen letterlijk worden verteerd door hun lust. Kortom dit is Ero-anime! Stijlvol geanimeerd, zeer geseksualiseerd, gewelddadig, misschien onbeschaamd vrouwonvriendelijk en zeker actiegericht. Met een uitgesproken gevoel uit de jaren tachtig, het decennium waarin cyberpunk-Sciencefiction het toch al erg goed deed! Pure vakmanschap! Een freudiaanse natte droom! Onzedelijk maar ook erg cool!